fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CZYŻAK Wyszków

ul. Pułtuska 177, 07-200 Wyszków

801 12 12 12

29 743 36 10

Dom Pogrzebowy Czyżak świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w powiecie wyszkowskim.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Wyszkowie

Wyszków to miasto powiatowe znajdujące się na północny wschód od Warszawy. Niegdyś była to prywatna miejscowość o nazwie Wyszkowo. Dziś liczy on ponad 27 000 mieszkańców. Zachęcamy do zapoznania się z innymi firmami, które współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym na terenie województwa mazowieckiego. Powierzchnia miasta to około 20 km2. Pierwsze wzmianki o mieście powstały w roku 1203. Prawa miejskie zostały nadane w 1501 r, natomiast gdy w powstał w 1528 r. most na Bugu i zbudowano tu komorę celną – Wyszków zyskał miano ważnego ośrodka handlowego. W wyszkowskim dworze w 1655 r. zmarł biskup płocki Karol Ferdynand Waza – na pamiątkę tego wydarzenia zbudowano Obelisk Wazów, który jest do dziś jedną z atrakcji turystycznych chętnie odwiedzanych na równi z pałacem z 1780 roku. Pałac ten znajdujący się w Rybienku Starym zachował swój dawny charakter i reprezentuje styl klasycystyczny. Położenie Wyszkowa nad Bugiem oraz na obrzeżach Międzyrzecza Łomżyńskiego, a także Doliny Dolnego Bugu sprawia, iż jest dogodnym miejscem na letni odpoczynek. Malownicza okolica, Puszcza Kamieniecka oraz Biała, a także między innymi ośrodek wypoczynkowy Rybienko Leśne, Sanatorium Neuropsychiatrii Dziecięcej oraz liczne miejsca noclegowe tworzą podstawę do rozbudowanej bazy turystycznej. W 2018 roku powstał tu pomnik – ławeczka w hołdzie znanemu matematykowi i kryptologowi Jerzemu Różyckiemu, który był absolwentem gimnazjum w Wyszkowie. Piękno Wyszkowa doceniało wielu artystów, na przykład Andrzej Wajda zdecydował o tym, by na wyszkowskim moście kolejowym powstały pierwsze sceny do słynnego filmu pod tytułem: „Katyń”. Stefan Żeromski był również związany z tym miastem – w utworze „Na probostwie w Wyszkowie” nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce na tym terenie w 1920 roku. Ważnymi punktami w mieście są: zabytkowy kościół pod wezwaniem świętego Idziego, kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, willa Siewierzanka, łęgi nadbużańskie, gdzie znajduje się Haubica, park miejski i pomnik Cypriana Kamila Norwida oraz pływalnia Błękitna. Wyszków jest ośrodkiem, gdzie rozwijany jest przemysł meblowy, samochodowy, szklarski, metalowy, istnieje tu również browar i drukarnia.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Wyszkowie

Pogotowie Pogrzebowe w Wyszkowie obdarzyło zaufaniem Zakład Pogrzebowy CZYŻAK Wyszków, który jest firmą z wieloletnim doświadczeniem. Do oferty Zakładu należy zarówno organizacja pochówków tradycyjnych oraz z poprzedzającą je kremacją. Możliwe jest zorganizowanie różnorodnych typów uroczystości: w wielu obrządkach religijnych, a także tych humanistycznych z udziałem osoby, która poprowadzi świecką ceremonię pogrzebową. Zaangażowanie, empatia i gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji Rodzinom Osób Zmarłych, to cechy, które wyróżniają tę firmę. Chęć oferowania jak największej ilości spraw, które można wykonać w siedzibie zakładu, sprawia, że cały czas powiększane jest zaplecze techniczne. Własna chłodnia oraz auta renomowanej marki dają możliwość krajowego i międzynarodowego transportu ciała Osoby Zmarłej, oraz profesjonalne przygotowanie ciała do pochówku.

Cmentarze Wyszkowa

Cmentarz wyznaniowy należący do parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem świętego Idziego jest miejscem, w którym spoczywa wiele znanych i zasłużonych postaci, jak na przykład polski lotnik, który poległ podczas kampanii wrześniowej 1039 roku – porucznik Stefan Okrzeja z 112 Eskadry Myśliwskiej. Nekropolia ta mieści się pomiędzy ulicami: Białostocką, Nadgórze i Spokojną.

Cmentarz miejski – komunalny jest usytuowany przy ulicy Pułtuskiej. Nekropolia ta posiada niedawno wybudowaną, wygodną aleję spacerową umożliwiającą poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym.

Cmentarz Żydowski przy ulicy Nadgórskiej powstał w XIX wieku, jego pozostałości mieszczą się na obrzeżach Wyszkowa. Został on zniszczony przez nazistów niemieckich, którzy macewy wykorzystali do prac melioracyjnych i obecnie kirkut ten nie jest czynny.

Krematorium w Wyszkowie

Krematorium znajdujące się przy ulicy Pułtuskiej 177 na terenie Wyszkowa działa 24 godziny na dobę i należy do Zakładu Pogrzebowego Czyżak, który jest przez nas rekomendowany na tym terenie. Wiele zakładów pogrzebowych korzysta z usług właśnie tej spopielarni ciał.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe