fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy RADZIAŁOWSKI Września

ul. Legii Wrzesińskiej 16, 62-300 Września

801 12 12 12

61 436 11 60

Ideą Zakładu Pogrzebowego Radziałowski jest wszechstronna pomoc i wsparcie dla rodzin.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe we Wrześni

Herb miasta WrześniaWrześnia to miasto położone w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Miasto jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Września, leży nad rzeką Wrześnicą. Powierzchnia miasta wynosi 12,73 km2, natomiast liczba ludności sięga ponad 30 tys. mieszkańców. Września jest ważnym węzłem komunikacyjnym, zarówno drogowym, jak i kolejowym. Miasto usytuowane jest w pobliżu autostrady A2 będącej łącznikiem między Berlinem a Warszawą. Ponadto, przebiegają przez nie dwie drogi krajowe oraz wojewódzkie, a także linia kolejowa.

Na mapie miasta można znaleźć sporą ilość obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Jednym z nich jest Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika. Jest to zabytkowy kościół gotycki, położony w centrum miasta. Wnętrze świątyni zdobi późnorenesansowy ołtarz o bogatej dekoracji, dwie stare chrzcielnice, a także drewniany strop kasetowy w nawie głównej i prezbiterium kościoła. Na skraju parku im. Dzieci Wrzesińskich znajduje się z kolei Kościół Świętego Ducha. Jest to neogotycka murowana świątynia, powstała w latach 1894-1895. Listę zabytkowych obiektów miasta uzupełnia również ratusz, wybudowany w latach 1909-1910 w stylu neogotyckim. Obecnie pełni funkcję siedziby Urzędu Miasta i Gminy Września.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Września

Na terenie Wrześni i powiatu wrzesińskiego, kompleksowe usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego, świadczy profesjonalny zakład pogrzebowy. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami i mianem firmy godnej zaufania. Misją zakładu jest codzienna, sumienna posługa na rzecz Osób Zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin. Zakład Pogrzebowy RADZIAŁOWSKI Września skupia się na poszanowaniu woli Zmarłego oraz bliskich mu osób. Dba o ich uczucia, wiarę i przekonania. Każdy, niezależnie od wyznania czy też statusu finansowego, może liczyć na profesjonalną pomoc. Zaufana kadra już od pierwszych chwil podchodzi indywidualnie do każdej Rodziny, skupia się na zrozumieniu i zrealizowaniu ich wszelkich potrzeb, z dbałością o detale. Personel pracujący w Zakładzie Pogotowia Pogrzebowego reprezentuje wysoką kulturę osobistą, a także empatię. Przykłada ogromną wagę do tego, by każdy, kto zgłasza się po pomoc, uzyskał ją niezwłocznie, niezależnie od pory dnia i nocy.

Na podstawie stosownego upoważnienia, obsługa wypełnia w imieniu Rodziny wszystkie formalności – urzędowe, kościelne, cmentarne, a także te związane z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego. Właściciele firmy zadbali o doskonałe wyposażenie i zaplecze techniczne, między innymi w specjalistyczne karawany renomowanych marek. To dzięki nim możliwa jest całodobowa eksportacja Osoby Zmarłej z miejsca zgonu oraz jej bezpieczny i sprawny przewóz na terenie całego kraju. Zakład zawarł w swojej bogatej ofercie szeroki wybór trumien oraz urn najwyższej jakości. Produkowane są w zakładzie stolarskim należącym do firmy. Dodatkowo w siedzibie zakładu zakupić można wszystkie niezbędne akcesoria funeralne oraz odzież żałobną. Po stronie Zakładu Pogotowia Pogrzebowego pozostają również takie kwestie jak przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku, wykonanie okazałej oprawy kwiatowej oraz zapewnienie wzruszającej oprawy muzycznej. Ostatnia droga Osoby Zmarłej jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, dlatego firma dokłada wszelkich starań, by każda uroczystość była wyjątkowa. Dba także, aby odzwierciedlała najpiękniejsze uczucia wobec Zmarłego.

Cmentarze na terenie Wrześni

Odwiedzający miasto turyści mogą zwiedzić między innymi wrzesiński Cmentarz Farny. Jest to zabytkowa, rzymskokatolicka nekropolia z niewielką kaplicą. Na terenie cmentarza znajduje się wiele grobów pochodzących z różnych okresów, powiązanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi mającymi miejsce w regionie. Na mapie cmentarza znajdują się między innymi groby uczestników strajku dzieci wrzesińskich z 1901 roku. Mieszczą się tam również mogiły powstańców wielkopolskich z lat 1918-1919. Znanym na cmentarzu punktem jest także okazały pomnik katyński, upamiętniający ofiary ludobójstwa sowieckiego z 1940 roku, w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Monument zawiera wizerunek Orderu Virtuti Militari oraz 42 nazwiska i imiona ofiar radzieckiego NKWD.

Krematorium we Wrześni

Na terenie Wrześni nie istnieje żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe działające w miejscowości Września, oferujące Rodzinom usługę kremacji Osoby Zmarłej, korzystają w tym zakresie z pomocy krematoriów z innych miejscowości.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe