fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

pomorskie

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w województwie pomorskim

Na terenie województwa pomorskiego z Pogotowiem Pogrzebowym współpracuje wiele zakładów pogrzebowych. Pracownicy infolinii pozostają do Państwa dyspozycji przez całą dobę, każdego dnia tygodnia. Pod numerem telefonu 801 12 12 12 możecie Państwo zgłosić zarówno usługę pogrzebu, jak i transport zwłok. W Gdańsku, stolicy województwa z Grupą Pogotowie Pogrzebowe współpracuje Zakład Pogrzebowy TANATOS Gdańsk. Jest to zakład z wieloletnim doświadczeniem, który swoje obowiązki wykonuje sumiennie i z należytym zaangażowaniem. Priorytetem podczas świadczenia usług pogrzebowych jest m.in. indywidualne podejście do klienta. Pracownicy zawsze starają się zorganizować ostatnie pożegnanie w taki sposób, aby spełniało wszystkie oczekiwania rodziny.

Pogotowie Pogrzebowe w województwie pomorskim

Województwo pomorskie położone jest nad Morzem Bałtyckim i jest jednym z trzech nadmorskich województw kraju. Zajmuje ono obszar o powierzchni 18 310 km², a liczba ludności wynosi 2,21 mln. Zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności należy do województw średniej wielkości w skali kraju. Graniczy z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej oraz z czterema województwami: zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Pomorskie podzielone jest na 20 powiatów, z czego cztery to miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot, Gdynia i Słupsk. Centrum regionu stanowi aglomeracja trójmiejska, która obejmuje Gdynię, Sopot i Gdańsk – stolicę województwa. Zachęcamy do sprawdzenia firm pogrzebowych, które działają na terenie aglomeracji – Zakłady Pogrzebowe Gdańsk, czy Gdyni.

Na rozwój infrastruktury transportowej województwa pomorskiego korzystnie wpływa jego położenie geograficzne. Krzyżują się tu kluczowe dla ruchu tranzytowego paneuropejskie szlaki komunikacyjne. Przez województwo przebiega autostrada A1 zwana również Autostradą Bursztynową, łącząca Trójmiasto z innymi miastami – Grudziądzem, Łodzią i Toruniem. Równie ważne dla Pomorza są drogi krajowe nr 6 i 7. Ta ostatnia jest częścią międzynarodowej drogi europejskiej E77. Przez województwo biegną liczne lokalne i międzynarodowe połączenia kolejowe. W regionie funkcjonuje międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, który obsługuje wszystkie typy lotów pasażerskich i towarowych. Niezwykle istotnym elementem systemu transportowego są porty morskie w Gdańsku i Gdyni. Są to największe obiekty tego typu w regionie Morza Bałtyckiego i stanowią ważne ogniwo łańcucha transportowego, łączącego kraje skandynawskie z krajami Europy Południowej. Potencjał ekonomiczny regionu bazuje na tradycyjnych gałęziach przemysłu, z czego dwie najważniejsze to branża stoczniowa i rafineryjna. Tę ostatnią reprezentuje największa firma w regionie oraz jedna z największych w Polsce – Grupa Kapitałowa LOTOS SA.  Województwo pomorskie dzięki swemu położeniu geograficznemu przyciąga inwestorów z całego świata. Swoje środki zaangażowały tu m.in. Flextronics International, Intel Technology, Bayer czy International Paper – największa amerykańska inwestycja w Polsce.

Różnorodność krajobrazu i specyficzne walory środowiska przyrodniczego sprawiają, że w regionie jest aż 120 rezerwatów przyrody, dziewięć parków krajobrazowych i dwa parki narodowe. Najcenniejszym obszarem chronionym jest Słowiński Park Narodowy – Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO, na którego terenie znajdują się jedne z nielicznych w Europie ruchome wydmy. Drugim parkiem narodowym są „Bory Tucholskie” – jeden najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych terenów Pomorza. Inne rejony atrakcyjne pod względem przyrodniczym, to mierzeje: Helska i Wiślana oraz przybrzeżne akweny Bałtyku – Zatoka Pucka i Zalew Wiślany. Na obszarze województwa pomorskiego przebiegają główne szlaki wędrówek ptaków. Szczególne koncentracje w trakcie przelotów występują na wybrzeżu morskim, wzdłuż doliny Wisły i na obszarach pojeziernych. W okolicach Zalewu Wiślanego, Zatoki Puckiej i Jeziora Łebsko liczne stada ptaków wodno-błotnych zatrzymują się w czasie migracji. Miejsca te nazywane są ostojami i wyróżniają się występowaniem na ich obszarze  szczególnie cennych gatunków ptaków. Na terenach Zatoki Puckiej został wytyczony rezerwat Beka, chroniący unikalne obszary, z rzadkimi gatunkami roślin słonolubnych oraz cennymi gatunkami dzikiego ptactwa, takimi jak biegusy zmienne czy pliszki cytrynowe.

Jest to również region zasobny w obiekty dziedzictwa kulturowego i historycznego.  Wizytówką województwa jest szlak gotyckich zamków, będących materialną pozostałością bogatej historii Zakonu Krzyżackiego. Unikalnym w skali światowej zabytkiem sztuki obronnej jest Zamek Krzyżacki w Malborku. W 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego wnętrza należą do najwspanialszych w Europie przykładów świeckich wnętrz w stylu gotyckim. W Pelplinie znajduje się katedra z przełomu XIII – XIV w., zaliczana do najpiękniejszych dzieł gotyckich w Polsce. Jej ołtarz główny jest największym w tej części Europy. W pelplińskim Muzeum Diecezjalnym znajduje się jedyny w kraju egzemplarz Biblii Gutenberga. Opisując zabytki województwa pomorskiego, nie sposób nie wspomnieć o jego stolicy – Gdańsku. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce, z cennymi obiektami zabytkowymi i okazałą architekturą. Do najbardziej znanych symboli Gdańska zaliczana jest powstała w 1633 r. Fontanna Neptuna. „Korona miasta Gdańska” – tak nazywany jest Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – największa w Europie ceglana, gotycka świątynia. We wnętrzu Kościoła podziwiać można kopię Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga, której oryginał znajduje się w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Inne wspaniałe przykłady zabytkowej architektury Gdańska to Dwór Artusa, Dom Uphagena, Złota Kamienica, Złota Brama oraz Żuraw – największy dźwig portowy średniowiecznej Europy i jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Gdańska.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe