fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy DZIERŻĘGA Wodzisław Śląski

ul. 26 Marca 154, 44-300 Wodzisław Śląski

801 12 12 12

501 169 465

Jesteśmy zakładem z wieloletnią tradycją i doświadczeniem.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław Śląski to miasto położone w południowej części Polski, w województwie śląskim nad rzeką Lesznicą. Jest siedzibą powiatu wodzisławskiego i ma powierzchnię 49,51 km2, a liczba jego mieszkańców wynosi 47 813 osoby. Wodzisław Śląski to miasto na terenie którego znajduje się wiele przedsiębiorstw, między innymi fabryki okien, masztów, flag, a także wytwórnia koncentratów spożywczych. W stale rozwijającym się mieście działają również trzy ciepłownie i przedsiębiorstwo „Pol-Eko-Aparatura”. Na mapie miasta znaleźć można szlaki drogowe, drogi krajowe i wojewódzkie. Dodatkowo miasto posiada obwodnicę miejską, a niedalekiej okolicy przebiega autostrada A1. Miasto posiada dworzec kolejowy, jest węzłem kolejowym dla pobliskich kopalń i przedsiębiorstw. Na terenie Wodzisławia Śląskiego znaleźć można dawny zespół klasztorny należący do zakonu franciszkanów, którego budowa zakończona została w XIV wieku. Klasztor obecnie jest siedzibą Sądu Rejonowego, jednak nadal pozostaje jednym z najcenniejszych zabytków województwa śląskiego.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Wodzisławiu Śląskim

Na terenie Wodzisławia Śląskiego i powiatu wodzisławskiego, kompleksowe usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy zakład z wieloletnim doświadczeniem. Firma ta każdego dnia, nieprzerwanie od 1959 roku, niesie pomoc każdemu człowiekowi dotkniętemu utratą bliskiej osoby, niezależnie od statusu finansowego czy wyznawanej wiary.

Zakład Pogotowia Pogrzebowego daje każdej Rodzinie gwarancję spełnionych oczekiwań i ceremonii wykonanej z najwyższym majestatem. Pomocny personel w imieniu klienta wypełnia wszelkie formalności, dokonuje czynności w urzędach, kościołach, na cmentarzach oraz w kwestii zasiłku z ZUS czy KRUS. Zaplecze zakładu wyposażone jest w szeroki wybór niezbędnych akcesoriów funeralnych takich jak krzyże, tabliczki, nekrologi, różańce czy odzież żałobną. Fachowa obsługa prowadzi doradztwo przy wyborze trumny bądź urny – firma realizuje nie tylko pochówki tradycyjne, ale też urnowe poprzedzone kremacją, jak również ceremonie świeckie i innych wyznań. Całościowa pomoc ze strony zakładu Pogotowia Pogrzebowego obejmuje każdy etap związany z organizacją i obsługa pochówku. Oprawę kwiatową ceremonii zapewniają profesjonalni floryści, okazałe wieńce, wiązanki i palmy. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniają doświadczeni muzycy – trębacz, skrzypek lub cała orkiestra dęta. Każda Rodzina w obliczu bolesnej straty może liczyć na natychmiastową reakcję ze strony pracowników – firma sprawnie i całodobowo wykonuje eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Dzięki nowoczesnym karawanom cały proces jest w pełni bezpieczny, zgodny z przepisami technicznymi i sanitarnymi. Zakład pogrzebowy świadczy też usługi przewozu Osoby Zmarłej na terenie całego kraju. Pracownicy dzięki stale podnoszonym kwalifikacjom wykonują czynności z zakresu balsamacji i kosmetyki pośmiertnej, przywracając Zmarłej Osobie naturalny i schludny wygląd. Dzięki staranności o każdy szczegół osoba zmarła w dniu ostatniego pożegnania z Rodziną i najbliższymi, prezentuje się nienagannie i z klasą. Firma zapewnia transport dla gości pogrzebu za pomocą busów i autobusów, świadczy również pomoc przy organizacji styp. Usługi oferowane przez zakład Pogotowia Pogrzebowego daje każdej Rodzinie gwarancję pochówku pełnego piękna, wzruszeń i godności.

Cmentarze Wodzisławia Śląskiego

Na terenie Wodzisławia Śląskiego i okolic znajduję się kilka nekropolii. Przy ulicy Wiejskiej znajduje się cmentarz ewangelicko-augsburski, jednak jest on zaniedbany. W mieście jest też cmentarz ofiar Marszu Śmierci, położony przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Na terenie nekropolii znajduje się zbiorowa mogiła upamiętniająca 44 więźniów politycznych, którzy zostali zamordowani w czasie ewakuacji obozu oświęcimskiego w 1945 roku.

Krematoria w Wodzisławiu Śląskim

Na terenie miasta nie znajduje się żadna spopielarnia zwłok. Każdy zakład i dom pogrzebowy, oferujący klientom usługi kremacji, korzysta z usług krematoriów położonych w innych miejscowościach województwa śląskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe