fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Okręgliccy Włoszczowa

ul. Kilińskiego 23, 29-100 Włoszczowa

801 12 12 12

Organizujesz pogrzeb ? Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy we Włoszczowie. Zadzwoń, pomożemy Ci ze wszystkim – 801 12 12 12. Początki…

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe we Włoszczowie

Herb miasta WłoszczowaWłoszczowa to miasto powiatowe usytuowane na Wyżynie Przedborskiej w województwie świętokrzyskim. Początki osadnictwa w tym miejscu datuje się na wczesne średniowiecze. Cenną pozostałością z tamtych czasów jest kopiec, u którego podnóża widać jeszcze ślady fosy z XII-XIII wieku. Prawa miejskie nadane zostały Włoszczowie w 1539 r. za czasów panowania króla Zygmunta I Starego. Najcenniejsze zabytki to figura św. Jana Nepomucena umieszczona na kopcu będącym częścią znajdującego się tu niegdyś grodziska stożkowego z obronną wieżą. Innym ważnym zabytkiem jest barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XVII w., a także kaplica cmentarna Wszystkich Świętych. Obecnie liczba mieszkańców Włoszczowy przekracza 10 tysięcy, a powierzchnia miasta liczy około 30,30 km². Od północnego wschodu miasto jest okolone rzeką Czarna Struga, natomiast południowy kraniec wyznacza wapienne wzniesienie zwane Ewińską lub Czarnecką Górą.

Włoszczowa to miasto o wielokulturowej tradycji, dawniej mieszkało tu zgodnie wiele nacji, jednak działania Niemców podczas okupacji hitlerowskiej uszczupliły tę wspólnotę o około 4 tysiące mieszkańców. Dziś Włoszczowa tętni życiem, ponieważ uznawana jest za ważny ośrodek usługowy. Znajdują się tu zakłady przemysłu drzewnego, produkujące materiały budowlane, a także zakłady z branży elektrycznej i obróbki aluminium oraz spożywcze. Na terenie miasta znajduje się także śmigłowcowe lądowisko ZPUE Włoszczowa, które mieści się na prywatnych gruntach. Włoszczowa jest otoczona przez malownicze tereny określane jako Włoszczowsko-Jędrzejowski Obszar Krajobrazu Chronionego.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe we Włoszczowie

Współpracujący z Pogotowiem Pogrzebowym, cieszący się ponad 40-letnią tradycją Zakład Pogrzebowy Okręgliccy Włoszczowa, dokłada wszelkich starań, by uroczystości pogrzebu były organizowane na najwyższym poziomie. Doświadczeni pracownicy pomagają zarówno w wyborze produkowanych tu i sprzedawanych trumien, jak i urn, w zależności od życzeń Klientów. Oba rodzaje pochówków: te tradycyjne, a także kremacje są możliwe do realizacji. Wybrany zakład pogrzebowy oferuje:

  • zarówno świeckie, jak i religijne ceremonie pogrzebowe,
  • transport ciała Zmarłej Osoby,
  • przechowanie w chłodni,
  • wykonanie profesjonalnej tanatokosmetyki,
  • odzież żałobną,
  • a także nagrobki granitowe.

Przy wyborze zakładu pogrzebowego we Włoszczowie Pogotowie Pogrzebowe kierowało się również indywidualnym podejściem do każdej sytuacji, ponieważ zorganizowanie ceremonii pożegnania bliskiej osoby staje się łatwiejsze, gdy można zasięgnąć rady w każdej sprawie związanej z tą uroczystością. Otwartość, a także chęć pomocy – to cechy wyróżniające pracowników tego zakładu.

Na miejscu można zamówić zarówno wyjątkowo piękne kompozycje kwiatowe na trumnę, jak i wieńce na cmentarz. Klienci bardzo cenią umiejętność sprawnego przeprowadzania wszelkich formalności związanych m.in. z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z ZUS i KRUS.

Cmentarze na terenie Włoszczowy

Cmentarz Komunalny mieszczący się przy ulicy Młynarskiej 70 jest najdalej na północ usytuowaną nekropolią na terenie miasta. Zarządza nim Zakład Usług Komunalnych i Transportu we Włoszczowie.

Założony w XVII wieku Cmentarz znajdujący się przy ul. Partyzantów 76 jest określany jako Parafialny i został wybudowany przy zabytkowym kościółku Wszystkich Świętych. Na terenie tej nekropolii znajduje się kaplica cmentarna z 1786 r. Klasycystyczną fasadę kaplicy pod wezwaniem Wszystkich Świętych najlepiej podziwiać jesienią o zmroku, gdy oświetlona jest płomieniami świec i zniczy.

Kolejny Cmentarz Parafialny we Włoszczowie należy do Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jego adres to – ul. Partyzantów 3. Cmentarz ten powstał przy kościele parafialnym wybudowanym w latach 1643-1647.

Krematorium we Włoszczowie

Najbliższe względem Włoszczowy krematorium znajduje się na terenie Pińczowa przy ulicy Grodziskowej 15. Drugie pobliskie krematorium jest w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Obuwniczej 5, jest to Krematorium Centrum Nekropolis.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe