fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CREDO Włocławek

ul. Okrzei 89, 87-800 Włocławek

801 12 12 12

54 236 33 77

Zakład Pogrzebowy Credo we Włocławku zapewnia kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe we Włocławku

Herb miasta WłocławekWłocławek jest miastem na prawach powiatu położonym w centralnej części Polski, w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to trzecie pod względem wielkości miasto w województwie, liczba jego mieszkańców wynosi ponad 109 tys. osób. To malownicze miasto położone nad rzeką Wisłą, jest jednym z najstarszych miast w kraju. W pobliżu znajdują się trzy węzły autostradowe, a przez samo miasto przebiegają trzy drogi krajowe, a także jedna wojewódzka.

Zabytki Włocławka, co warto zobaczyć w mieście?

Włocławek obfituje w zabytki przyciągające corocznie wielu turystów. W mieście znajduje się 820 zabytków, a samo miasto znajduje się na turystycznym Szlaku Piastowskim. Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w swoich zasobach posiada najstarsze witraże w kościele katolickim w Polsce, a także nagrobki wykonane przez Wita Stwosza. Jest to niewątpliwą ciekawostką dla fanów turystyki sakralnej. Dodatkowo w mieście można zwiedzić wiele kościołów wybudowanych w stylu gotyckim i późnogotyckim.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście Włocławek

Zakład, który należy do Grupy Pogotowia Pogrzebowego we Włocławku jest zakładem posiadającym 20-letnie doświadczenie w branży funeralnej. Wykwalifikowany, a także empatyczny personel zakładu służy każdej Rodzinie całodobową pomocą oraz wsparciem. Zakład Pogrzebowy CREDO Włocławek kładzie duży nacisk na to, by jak najbardziej odciążyć Rodzinę z obowiązków towarzyszących organizacji pochówku. Pracownicy zakładu oferują pomoc przy dopełnieniu formalności w urzędzie, kościele, u zarządcy cmentarza, a także służą wsparciem w uzyskaniu zasiłku z ZUS i odszkodowania z tytułu utraty osoby bliskiej. Zakład świadczy również profesjonalną pomoc prawną jeśli chodzi o sprawy spadkowe oraz majątkowe. Oferuje organizację ceremonii zarówno tradycyjnych, jak i tych z kremacją, dodatkowo zapewnia pomoc w doborze trumien, urn i wieńców.

Sumienność i terminowość wykonywania zleconych przez Rodziny usług pogrzebowych jest dla zakładu priorytetem. Firma posiada w swojej ofercie ekskluzywne karawany, autokary do przewozu gości ceremonii, a także możliwość pomocy w organizacji stypy. Dla Rodzin pragnących pożegnać Osobę Zmarłą w wyjątkowy sposób, zakład oferuje piękną oprawę muzyczną oraz nagłośnienie. Dodatkowo firma oferuje pomoc w porządkowaniu mieszkania Osoby Zmarłej oraz utylizację garderoby, co bardzo często jest dla Rodzin bardzo bolesnym momentem. Wsparcie w takiej chwili, zapewnienie poczucia, że nie pozostało się samym w obliczu utraty osoby bliskiej jest dla zakładu bardzo ważne.

Cmentarze na terenie Włocławka

Na terenie miasta znajdują się trzy czynne cmentarze. Najstarszym i jednocześnie największym, zabytkowym cmentarzem na mapie Włocławka jest cmentarz komunalny przy ul. Chopina. Historia tego cmentarza sięga aż 1881 roku. Na terenie nekropolii wybudowano Mauzoleum Żołnierzy Niemieckich, poświęcone żołnierzom poległym w czasie I Wojny Światowej. Z biegiem lat, zwłaszcza w czasach II Wojny Światowej duża część została zniszczona, głównie nagrobki Polaków oraz część protestancka.

Krematorium we Włocławku

We Włocławku działają dwie spopielarnie zwłok. Pierwsza, należąca do Zakładu Pogrzebowego CREDO – Spopielarnia Credo mieści się przy ul. Stefana Okrzei 89, druga –  krematorium Tartar znajduje się przy ul. Cmentarnej 12 i należy do Domu Pogrzebowego Tartar. Dzięki obecności aż dwóch krematoriów, zakłady i domy pogrzebowe w mieście Włocławek mogą zapewnić profesjonalne i kompleksowe wykonanie usługi spopielenia zwłok.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe