Misja Zakładu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski

Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski to firma z wieloletnią tradycją w organizowaniu uroczystości pogrzebowych. Zdobywane przez wiele lat doświadczenie pozwoliło właścicielowi ugruntować pozycję renomowanego zakładu, którego dewizą jest niesienie pomocy osobom pogrążonym w żałobie po stracie najbliższych. W zakresie organizacji pochówku wypracowane zostały metody pracy z zachowaniem podstawowych zasad etyki tego zawodu. Obejmują one przede wszystkim szacunek okazywany Zmarłym i ich Rodzinie. Wyczulenie na indywidualne podejście do każdego zlecenia i tolerancja wobec specyficznych wymagań dotyczących nietypowych szczegółów pogrzebu to zalety charakteryzujące pracowników zakładu. Przy planowaniu uroczystości pogrzebowych trzeba być zorientowanym w niuansach prawa cywilnego i cmentarnego oraz wszystkich wymaganiach formalnych. Właściciel na przestrzeni lat zainwestował w wykwalifikowaną kadrę oraz nowoczesne zaplecze techniczne.

Usługi świadczone przez Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski

Firma świadczy swoje usługi kompleksowo od wielu lat. Pragmatyzm działań nastawiony na spełnianie oczekiwań Rodzin Osób Zmarłych wpłynął na wypracowanie specjalnej metodyki w zakresie organizacji uroczystości pogrzebowych. Najważniejsze dla bliskich jest zaopiekowanie się ciałem Zmarłej Osoby. We wszystkich następujących po sobie czynnościach pracownicy muszą postępować z szacunkiem wobec Zmarłego, okazując tym samym poszanowanie uczuć jego Rodziny. Obowiązki pracowników firmy pogrzebowej zaczynają się od eksportacji ciała z każdego, wskazanego przez Rodzinę miejsca.

Przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku

Następnie wykwalifikowana załoga zajmie się przygotowaniem ciała do złożenia w trumnie. Przeprowadzi zgodnie ze sztuką tanatokosmetologii toaletę pośmiertną. Wykonany zostanie również makijaż, aby żegnająca Rodzina zachowała wizerunek bliskiej osoby w korzystnym świetle. Ubieraniem Osoby Zmarłej także zajmą się profesjonalni pracownicy. Na życzenie Rodziny przygotowana zostanie kremacja łącznie z dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności.

W zasobach firmy znajduje się duży wybór trumien przeznaczonych do pochówku tradycyjnego, jak i do kremacji. Z wielu wzorów Rodzina może wybrać odpowiednią. Do wyboru są o różnym kształcie, kolorze, z połyskiem lub nie. Trumny wykonywane są z drewna dębowego, sosnowego lub innego. Trumna przeznaczona do kremacji musi spełniać określone, w procesie spalania zwłok, wymagania. Dodatkowo do wyboru najbliżsi mają szeroką gamę różnego rodzaju urn.

Przygotowanie ceremonii pogrzebowej

W zakresie obowiązków kadry firmy są również inne szczegółowe czynności wymagane podczas organizacji pochówku. Przygotowanie klepsydr, nekrologów, które mają na celu poinformować znajomych o zbliżającej się ceremonii pogrzebowej. W zakres obowiązków wchodzi również przygotowanie oprawy kwiatowej z wieńcami, wiązankami. Dodatkowo na życzenie Rodziny, firma zapewni nagłośnienie oraz oprawę muzyczną. Pracownicy przygotowują odpowiednią uroczystość zarówno religijną, jak i świecka. W kaplicy na cmentarzu możliwe jest odpowiednie ustawienie katafalku, świec i innych akcesoriów potrzebnych do przeprowadzenia ostatniego pożegnania.

Przed złożeniem trumny lub urny wykwalifikowani pracownicy w odpowiedni sposób przygotują miejsce pochówku. Centrum pogrzebowe dysponuje wyspecjalizowaną flotą karawanów przystosowaną do transportu trumien lub ossuariów. Każdy transport przebiega z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa oraz wymogów sanitarnych. Transport możliwy jest zarówno na terenie kraju, jak i zagranicy. Do zadań firmy należy również spełnienie wymagań formalnych związanych z transportem międzynarodowym. Karawany utrzymane są w nienagannej estetyce, co znacząco wpływa na elegancję prowadzonej usługi odprowadzenia ciała Zmarłego na cmentarz. W ramach odrębnej usługi Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski przeprowadza również ekshumację.

Główna siedziba firmy Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski

Każda wykonana przez pracowników ceremonia jest wyjątkowa i dopracowana pod każdym względem. Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI świadczy swoje usługi na terenie całego powiatu kolskiego w województwie wielkopolskim. Z pewnością łatwiej poradzić sobie z wszechogarniającymi uczuciami rozpaczy kiedy ma się wsparcie wykwalifikowanej kadry firmy pogrzebowej. Główna siedziba mieści się przy ul. Poniatowskiego 30 w Kole – zakłady pogrzebowe Koło.