Historia Zakładu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski Kłodawa

Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI Kłodawa to firma z wieloletnią tradycją w organizowaniu uroczystości pogrzebowych. Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej zyskać miano renomowanego zakładu. Dewizą domu pogrzebowego jest kompleksowe niesienie pomocy Osobom pogrążonym w żałobie po stracie Najbliższych. W zakresie organizacji pochówków pracownicy kierują się zasadami etyki tego zawodu. Obejmują one przede wszystkim szacunek okazywany Osobie Zmarłej i jej Rodzinie, wrażliwość, delikatność i otwartość na potrzeby i życzenia Klientów. Indywidualne podejście do każdego zlecenia i tolerancja wobec specyficznych wymagań dotyczących pogrzebu to zalety charakteryzujące personel zakładu. Na przestrzeni lat właściciel zainwestował w wykwalifikowaną kadrę oraz nowoczesne zaplecze techniczne. Pracownicy są doskonale zorientowani w niuansach prawa cywilnego i cmentarnego oraz we wszystkich wymaganiach formalnych.

Usługi oferowane przez Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski Kłodawa

Zakład Pogrzebowy WOJCIECH RUTKOWSKI świadczy kompleksowe usługi funeralne. Pragmatyzm działań nastawiony na spełnianie oczekiwań Rodzin Zmarłych wpłynął na wypracowanie specjalnej metodyki w zakresie organizacji uroczystości pogrzebowych. Najważniejszym dla Bliskich jest zaopiekowanie się ciałem Zmarłej Osoby. We wszystkich następujących po sobie czynnościach pracownicy postępują z szacunkiem wobec Zmarłego, okazując tym samym poszanowanie uczuć jego Rodzinie.

Transport Osoby Zmarłej

Zakład świadczy usługi eksportacji ciała z każdego miejsca – domu, szpitala, czy z miejsca tragicznego zdarzenia, do zakładowej chłodni. Centrum pogrzebowe dysponuje wyspecjalizowaną flotą samochodową przystosowaną do transportu trumien ze zwłokami lub ossuariów. Wszystko przebiega z zachowaniem rygorów sanitarnych i bezpieczeństwa. Transport prowadzony jest w obrębie kraju i za granicą. Karawany utrzymane są w nienagannej estetyce, co znacząco wpływa na elegancję usługi odprowadzenia ciała Zmarłego na cmentarz.

Przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku

Wykwalifikowana kadra zajmie się przygotowaniem ciała do złożenia w trumnie. Przeprowadzi zgodnie ze sztuką tanatokosmetologii toaletę i kosmetykę pośmiertną. Ubieraniem zwłok również zajmą się profesjonalnie przygotowani pracownicy. Na życzenie Rodziny zrealizowana zostanie kremacja ciała łącznie z dopełnieniem niezbędnych w tym zakresie formalności. W zasobach firmy znajduje się duży wybór trumien do pochówku tradycyjnego i do kremacji. Z wielu wzorów Rodzina może wybrać trumnę o unikalnym kształcie wykonaną z drewna dębowego, sosnowego lub innego. Naczynia na prochy również dostępne są w wielu wariantach.

Organizacja ceremonii pogrzebowej

Do obowiązków pracowników firmy należy także przygotowanie klepsydr i nekrologów. Na życzenie Rodziny zajmą się oni także całościową oprawą związana z wieńcami, wiązankami, a także zapewnią nagłośnienie i tło muzyczne według upodobań Zmarłego lub jego Rodziny. Zakład pogrzebowy organizuje uroczystości religijne i świeckie. W kaplicy i na cmentarzu możliwe jest odpowiednie ustawienie katafalku, świec i innych akcesoriów potrzebnych do przeprowadzenia pożegnania i całej ceremonii. Przed złożeniem trumny lub urny, wykwalifikowani pracownicy przygotują miejsce pochówku. Firma zapewnia ceremonię z asystą pogrzebową ubraną w żałobne uniformy. W ramach odrębnej usługi zakład pogrzebowy przeprowadzi ekshumację tak, aby spełnione zostały wszystkie warunki wymagane przez prawo sanitarne.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego WOJCIECH RUTKOWSKI dokładają wszelkich starań, aby każda ceremonia pogrzebowa była wyjątkowa. Łatwiej poradzić sobie z wszechogarniającymi uczuciami rozpaczy, kiedy ma się wsparcie wykwalifikowanej kadry renomowanego zakładu pogrzebowego. Siedziba firmy znajduje się przy ul. Poniatowskiego 30 w Kole – zakłady pogrzebowe Koło.