Zakład pogrzebowy Nowy Tomyśl rekomendowany przez Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Kaptur to firma funeralna z Nowego Tomyśla z wieloletnią tradycją i bogatym doświadczeniem, sprawdź zakłady pogrzebowe Nowy Tomyśl. Historia firmy sięga lat 30-tych ubiegłego wieku. Wówczas na terenie obecnego zakładu działała fabryka mebli i trumien Polonia, której właścicielem był Wojciech Pięta. Po II Wojnie Światowej firmę przejął zięć Pana Wojciecha – Edmund Kaptur, który skupił się wyłącznie na produkcji trumien. W 1983 roku zakładem zaczął kierować Romuald Kaptur. Był to moment przełomowy, od tego czasu firma dodatkowo zaczęła świadczyć kompleksowe usługi pogrzebowe, zachowując własny wybór trumien.

Od roku 2018 za całokształt działań domu pogrzebowego odpowiada obecna właścicielka – Pani Justyna Kaptur-Darcz. Praca właścicielki i zaangażowanej kadry pracowników opiera się na umiejętnym łączeniu tradycji z innowacjami, które pomagają usprawnić i uświetnić ceremonie pogrzebowe. Dzięki wieloletniej obecności na rynku funeralnym  oraz świadczeniu usług na najwyższym poziomie firma zyskała renomę i wielkie uznanie wśród Klientów. Wszystkie osoby zgłaszające się do niej mogą mieć pewność, że zostaną potraktowane indywidualnie, a pogrzeb będzie pełen taktu i godności.

Usługi pogrzebowe Nowy Tomyśl

Zakład Pogrzebowy Kaptur gwarantuje profesjonalną realizację ceremonii pogrzebowych. Za cel stawia sobie odciążenie Rodziny Osoby Zmarłej od natłoku formalności i spraw organizacyjnych. Zaangażowani pracownicy dyspozycyjni są przez całą dobę, każdego dnia w tygodniu, również we wszystkie niedziele i święta, tak aby móc natychmiast udzielić pomocy. Firma zajmuje się transportem zwłok na terenie kraju, ale także świadczy usługi sprowadzenia ciała bądź prochów z zagranicy. Posiada specjalistyczne karawany, które umożliwiają sprawną eksportację z zachowaniem najwyższych rygorów sanitarnych i etycznych. Pracownicy mogą odebrać ciało z każdego, wskazanego przez bliskich miejsca – z domu Osoby Zmarłej, szpitala, czy z miejsca wypadku.

Następnie do dnia pogrzebu jest ono przechowywane w nowoczesnej chłodni. Kadra Pani Justyny dzięki specjalistycznym szkoleniom zajmuje się wykonaniem profesjonalnej toalety i kosmetyki pośmiertnej. Zaangażowani pracownicy w imieniu Rodziny mogą wystąpić o należne zasiłki z ZUS-u i KRUS-u.  Jeśli zajdzie taka potrzeba, pomogą również w  wypełnieniu wszelkich formalności w szpitalu, w kancelarii parafialnej, czy u zarządcy cmentarza. Zajmują się też przygotowaniem nekrologów.

Zakład pogrzebowy z Nowego Tomyśla specjalizuje się zarówno w organizacji pogrzebów tradycyjnych, jak i urnowych. Pracownicy dopełniają wszelkich kwestii związanych z kremacją ciała. Po procesie prochy umieszczane są w specjalnej, wybranej przez Klientów urnie. Miejscem pochówku może być kolumbarium, rodzinny grobowiec, mauzoleum lub grób ziemny. W przypadku złożenia urny w rodzinnym grobowcu koszty znacznie się obniżają względem tradycyjnego pochówku. W asortymencie firmy znajdziemy szeroki wybór trumien, urn, a także innych, niezbędnych akcesoriów pogrzebowych. Możliwy jest wybór spośród produktów wykonanych z różnego rodzaju drewna, a także innych najwyższej jakości materiałów. Zakład pogrzebowy zapewnia również oprawę muzyczną z udziałem profesjonalnego trębacza oraz oprawę kwiatową.

wiązanka na pogrzeb

Zespół wykwalifikowanych florystów dba o przygotowanie najwyższej klasy wieńców, wiązanek i bukietów. Wszyscy Klienci zgłaszający się do zakładu mogą liczyć nie tylko na wsparcie formalne, ale co najważniejsze, na wsparcie emocjonalne ze strony empatycznego personelu.

Siedziba zakładu pogrzebowego rekomendowanego przez Pogotowie Pogrzebowe w Nowym Tomyślu

Zakład Pogrzebowy Kaptur mieści się w Nowym Tomyślu przy ulicy 3 Stycznia 2. Firma świadczy swoje profesjonalne usługi na terenie całego powiatu nowotomyskiego. Zaangażowani pracownicy służą radą i wsparciem w każdej sprawie, podchodząc do każdego Klienta indywidualnie.