fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KIR DUDA Wieliczka

ul. Czarnochowska 4, 32-020 Wieliczka

801 12 12 12

12 660 94 92

Każda osoba dotknięta bolesną stratą otrzyma tu pomoc, troskę, a także cierpliwość.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Wieliczce

Herb miasta WieliczkaWieliczka to miasto położone w południowej części Polski, w województwie małopolskim, w powiecie wielickim. Miasto powiatowe jest siedzibą władz gminy miejsko-wiejskiej Wieliczka oraz władz powiatu. Powierzchnia miasta wynosi 13,41 km2, a liczba zamieszkujących je osób to ponad 23 tys. mieszkańców. W mieście bardzo mocno rozwinięta jest gałąź turystyczna ze względu na tłumnie odwiedzaną kopalnię soli. Miejsce to od XIII wieku rozwijało się jako ośrodek wydobywczy. Przez miasto przebiega droga krajowa, a szlakiem komunikacyjnym jest droga wojewódzka nr 964, w pobliżu miasta biegnie autostrada A4. Wieliczka jest znana głównie z jednego z najstarszych zakładów górniczych w całej Europie – kopalni soli „Wieliczka”. Na południowo-wschodnich obrzeżach miasta znajduje się także modrzewiowy Kościół św. Sebastiana, wybudowany w 1582 roku. Niewątpliwie okazałym obiektem jest także Klasztor franciszkanów-reformatów i kościół Stygmatów św. Franciszka, czyli barokowy kościół powstały w latach 1624-1626.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Wieliczka

Pogotowie Pogrzebowe w Wieliczce wybrało zakład, który posiada niemal 40-letnie doświadczenie na rynku funeralnym. Zakład Pogrzebowy KIR DUDA Wieliczka każdego dnia od wielu lat, z niesłabnącym zaangażowaniem, niesie pomoc wszystkim Rodzinom dotkniętym bolesną stratą bliskiej osoby. Każdy człowiek w potrzebie otrzymuje tu wsparcie na najwyższym poziomie. Troska, zrozumienie i empatia to znak rozpoznawczy zarówno właścicieli, jak i zaufanych pracowników firmy pogrzebowej w Wieliczce. Zakład stawia za cel indywidualne podejście do każdego Klienta, wysłuchanie, zrozumienie i spełnienie wszystkich jego oczekiwań, starając się odzwierciedlić jego uczucia wobec utraconej bliskiej osoby. Personel zakładu Pogotowia Pogrzebowego wykazuje się niebywałą delikatnością i uprzejmością w trakcie wykonywania zleconych zadań. Już od pierwszych chwil, na podstawie pełnomocnictwa, wypełnia w imieniu Klienta formalności urzędowe, kościelne, cmentarne, a także występuje o przyznanie zasiłku pogrzebowego do odpowiednich instytucji.

Dzięki wyposażeniu w specjalistyczne karawany firma Kir-Duda realizuje usługę przewozu Osoby Zmarłej na terenie całego kraju. Dodatkowo w siedzibie firmy znajdują się różnorodne trumny i urny wykonane z materiałów najwyższej jakości. Doświadczeni floryści biorą na swoje barki przygotowanie pięknej oprawy kwiatowej, natomiast instrumentaliści wzruszającej oprawy muzycznej, dostępne są też usługi profesjonalnego fotografa. Ponadto zakład pogrzebowy uznany przez Pogotowie Pogrzebowe wykonuje usługi kamieniarskie i grabarskie, oferując Klientom montaż i demontaż nagrobków oraz całoroczną opiekę nad grobami. Każdy Klient zwracający się o wsparcie do firmy może mieć pewność, że otrzyma opiekę na najwyższym poziomie, a pogrzeb bliskiej osoby będzie pełen klasy, powagi i godności.

Cmentarze na terenie Wieliczki

Na terenie Wieliczki mieści się kilka nekropolii, część z nich ma wartość historyczną. W południowo-zachodniej części miasta znajduje się miejsce martyrologii Żydów małopolskich – cmentarz żydowski. Nekropolia ta powstała prawdopodobnie w pierwszej połowie XVI wieku. Obecnie zachowanych jest tu około 50 nagrobków z napisami w języku hebrajskim. Znajduje się tutaj także pomnik poświęcony pamięci Żydów pomordowanych przez niemieckich okupantów. Nekropolia została niestety zdewastowana, mimo że zachowała się część macew, na niektórych widnieją różnego rodzaju napisy i swastyki. Kolejną nekropolią wartą uwagi jest cmentarz komunalny przy ulicy Piłsudskiego. Na austriackim cmentarzu wojennym z okresu I Wojny Światowej znajdziemy groby żołnierzy armii austro-węgierskiej, rosyjskiej, niemieckiej oraz ofiar terroru hitlerowskiego.

Krematorium w Wieliczce

Wszystkie domy i zakłady pogrzebowe działające w mieście Wieliczka i w jej okolicach, oferujące Klientom usługę spopielenia Osoby Zmarłej, współpracują w tym zakresie z krematoriami położonymi w innych miejscowościach województwa małopolskiego. Na terenie miasta nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe