fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SŁUŻEW Warszawa Żoliborz

ul. Fosa 19a, 02-768 Warszawa

801 12 12 12

22 853 45 45

Zaangażowani pracownicy Domu Pogrzebowego Służew zapewniają kompleksową pomoc w sprawie pogrzebu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Żoliborz

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Żoliborz 801 12 12 12.

Gdy znajdziecie się Państwo w trudnej chwili straty osoby bliskiej, będziecie chcieli zgłosić usługę pogrzebu  – Pogotowie Pogrzebowe zawsze pozostaje na posterunku. Przez całą dobę, pod numerem telefonu 801 12 12 12, nasi pracownicy infolinii pomogą w kwestiach dotyczących usługi pochówku lub transportu zwłok. Działamy na terenie całego kraju, wszędzie gdzie jest taka potrzeba, również na terenie warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej współpracy Pogotowia Pogrzebowego na terenie stolicy – zakłady pogrzebowe Warszawa.

Żoliborz (z francuskiego nazwa oznacza „Piękny Brzeg”) to najmniejsza pod względem powierzchni dzielnica polskiej stolicy, położona po lewej stronie Wisły. Na obszarze niespełna 8,5 km ², zamieszkuje ją blisko 53 000 ludności, głównie osób aktywnych zawodowo i rodzin z dziećmi. Według Miejskiego Systemu Informacji Żoliborz dzieli się na 3 mniejsze obszary: Marymont Potok, Stary Żoliborz oraz Sady Żoliborskie. Teren ten bardzo dobrze skomunikowany jest z pozostałymi dzielnicami Warszawy, dzięki stacjom metra, bliskiemu sąsiedztwu Dworca Gdańskiego oraz licznym połączeniom autobusowym i tramwajowym. Wszystko to sprawia, że cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów oraz osób szukających nowego lokum.

Żoliborz to wyjątkowo zielona część stolicy, prawie ⅓ obszaru dzielnicy zajmują parki i skwery. Na uwagę tutaj zasługuje Park Stefana Żeromskiego, który powstał na terenie po fortowym, obecnie liczy on ponad 6ha powierzchni, a na jego obszarze znajduje się wiele renomowanych lokali gastronomicznych oraz nowoczesny, ponad 2000 m² plac zabaw. Na terenie parku tego znajdują się również symboliczne, kamienie upamiętniające, słynnego polskiego polityka Jacka Kuronia oraz rocznice odzyskania niepodległości. Jednak to położony w niedalekiej odległości Plac Wilsona, uznawany jest przez mieszkańców, jako centrum oraz symbol Żoliborza. To właśnie tutaj znajduje się słynny, wpisany do rejestru zabytków Fort Sokolnickiego z Cytadeli Warszawskiej oraz otwarte w 1961 roku Kino Wisła.

Dzielnica, o której w swojej piosence „Warszawa”, śpiewa zespół T-Love, to także enklawa sportu, nauki, kultury i sztuki. Na terenie Żoliborza znajduje się między innymi Teatr Komedia, Muzeum X Pawilonu czy zlokalizowane przy PKOl-u Muzeum Sportu i Turystyki. Charakterystycznym miejscem, do którego tłumnie przybywają fani Davida Bowiego, jest ulica Marii Kazimiery i istniejący tam mural, który powstał po śmierci artysty i upamiętnia jego wizytę na Żoliborzu w 1976 roku. Studenci mogą skorzystać tutaj z oferty Mazowieckiej Uczelni Medycznej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Ochrony czy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Żoliborz

Reprezentantem Pogotowia Pogrzebowego na terenie dzielnicy Żoliborz jest Zakład Pogrzebowy SŁUŻEW Warszawa Żoliborz. Firma od wielu lat świadczy usługi funeralne na terenie miasta stołecznego. Cieszy się ogromnym doświadczeniem, wiedzą oraz zaufaniem wśród okolicznych mieszkańców. Specjalizująca się zarówno w pochówkach wyznaniowych, świeckich, jak i pogrzebach wojskowych. Stanowi dla swoich Klientów opokę oraz pomoc w ciężkich chwilach, po stracie kogoś bliskiego. Pracownicy zakładu to osoby empatyczne, wykształcone, które posiadają potrzebną wiedzę oraz znają specyfikę rynku usług pogrzebowych. Ułatwią podjęcie niezbędnych decyzji, doradzą w kwestiach organizacyjnych, a w razie konieczności, działając z Państwa upoważnienia, załatwią sprawy formalne w urzędach, wystąpią o należne zasiłki i świadczenia. SŁUŻEW zaplanuje i obsłuży zarówno pochówek tradycyjny, jak i ten połączony z kremacją. Doradzi jaką trumnę lub urnę wybrać, zaproponuje wyjątkowe wzory relikwiarzy, zadba o przygotowanie klepsydr, nekrologów czy pamiątkowych obrazków. Wszystko w zależności od tego, jakie będą Państwa oczekiwania i preferencje. Dostępny 24h na dobę personel otwarty jest na wszelkie sugestie, które sprawią, że pogrzeb Waszych Bliskich będzie miał piękny, uroczysty oraz indywidualny charakter. Zakład Pogrzebowy Służew dysponuje kilkoma kaplicami przedpogrzebowymi, a także nowoczesnymi karawanami marki Mercedes oraz bogatym asortymentem innych niezbędnych do przeprowadzenia godnego pochówku, utensyliów. Słowem mówiąc, oferuje kompleksową pomoc w chwili śmierci. Bez znaczenia czy chodzi o obsługę samego pochówku, sprowadzenia ciała czy na przykład ekshumację. Pracownicy firmy zawsze staną na wysokości zadania, aby odciążyć Państwa w trudnym czasie żałoby. Wobec tego, jeżeli zajdzie tylko taka potrzeba, bez względu na porę dnia lub nocy, w czasie świąt oraz weekendów, mogą Państwo dzwonić pod całodobowy numer Pogotowia Pogrzebowego.

Cmentarze na Żoliborzu

Na terenie dzielnicy Żoliborz, w okolicy Sadów Żoliborskich, znajduje się północno-zachodnia część Powązek, czyli Cmentarz Wojskowy (często określany także jako Powązki Wojskowe). To zajmująca 24,3 ha powierzchni nekropolia komunalna, na której obszarze znajdują się m.in. Kwatera Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, Dolina Katyńska czy Kwatera Smoleńska, upamiętniająca tragiczne wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku. Wojskowe Powązki to również miejsce spoczynku wielu znanych Polaków, na przykład wokalistki Kory (Olgi Jackowskiej), dziennikarza Grzegorza Miecugowa, satyryczki Marii Czubaszek czy aktora Emila Karewicza.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe