fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy AMABILIS Warszawa Wola

ul. Komandosów 14, 04-485 Warszawa

801 12 12 12

667 130 899

Zakład Pogrzebowy Amabilis świadczy najwyższej jakości usługi pogrzebowe w Warszawie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Wola

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Wola 801 12 12 12.

Zakład Pogrzebowy Warszawa Wola - Pogotowie Pogrzebowe 801 12 12 12 - całodobowoPogotowie Pogrzebowe to infolinia, na której pod jednym wspólnym numerem telefonu – 801 12 12 12, zgromadzone zostały sprawdzone zakłady pogrzebowe z obszaru całej Polski. Oferujące profesjonalne usługi pogrzebu oraz transportu zwłok o charakterze kompleksowym, realizowane w systemie całodobowym, aby w razie konieczności pomóc każdej osobie w potrzebie. Wola to zajmująca ok. 19 km² powierzchni dzielnica miasta stołecznego, znajdująca się po lewobrzeżnej stronie Wisły. Według Miejskiego Systemu Informacji podzielona jest ona na 8 obszarów (Czyste, Odolany, Koło, Powązki, Młynów, Muranów, Nowolipki oraz Ulrychów), a zamieszkuje ją ponad 140 000 osób, co czyni ją jedną z najbardziej zaludnionych dzielnic miasta Warszawa. Ze względu na bliską odległość do centrum, doskonałą komunikację z II nitką metra na czele, dużą liczbę placówek oświatowych, szpitali (m.in. Szpital Wolski, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc czy Instytut Matki i Dziecka) oraz szybki rozwój ekonomiczny i inwestycyjny tego obszaru, jest to dzielnica w większości zamieszkiwana przez młode rodziny z dziećmi. Warto zauważyć, iż od kilku lat widać tendencję otwierania tutaj swoich placówek przez duże koncerny polskie i zagraniczne, co przyczynia się do faktu, że w mediach branżowych Wola zyskała przydomek „warszawskiego Manhattanu”. Dzielnica Wola to także miejsce, które znacząco zapisało się na kartach historii. To właśnie tutaj znajdują się mury słynnego warszawskiego getta, symbolu niemieckiej okupacji, a także siedzibę swą, w budynku starej elektrowni tramwajowej, ma Muzeum Powstania Warszawskiego. Osoby, które cechuje pasja, do przeszłości powinny również odwiedzić tzw. Wolskie Koloseum, czyli budynki oraz muzeum byłej Gazowni Warszawskiej, zlokalizowane przy ulicy Kasprzaka. Wola to także gratka dla fanów nowoczesnej architektury oraz zieleni. W dzielnicy tej znajduje się słynny Plac Europejski z nowoczesnym kompleksem fontann oraz panoramą na najwyższy w Polsce biurowiec – Warsaw Spire. Z kolei udając się pomiędzy Chłodną 22 a sąsiadującą z nią kamienicę przy Żelaznej 74, zwiedzić można jeden z najwęższych domów świata. Ten budynek, będący pracownią pisarza, izraelskiego pochodzenia Edgara Kereta, ma szerokość zaledwie od 92 do 152 centymetrów i  stanowi ośrodek spotkań kulturalnych oraz miejsce chętnie odwiedzane przez zwiedzających. Z ciekawostek warto zaznaczyć, że przy Chłodnej 15 mieszkał, do czasu tragicznej śmierci błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Mówiąc o warszawskiej Woli, nie można zapomnieć o słynnym Warszawskim Centrum EXPO XXI, liczącym ok. 20 000 m² powierzchni, na którego obiekcie odbywają się liczne eventy, targi i wydarzenia o charakterze lokalnym, krajowym i międzynarodowym.
Zachęcamy, aby sprawdzić wszystkie współpracujące z Grupą Pogotowie Pogrzebowe zakłady pogrzebowe Warszawa.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Wola

W warszawskiej dzielnicy Wola Pogotowie Pogrzebowe reprezentuje Zakład Pogrzebowy Amabilis. Firma świadczy kompleksowe usługi pochówku oraz transportu zwłok, na terenie województwa mazowieckiego oraz tam, gdzie będzie to życzeniem Rodziny Osoby Zmarłej. Wieloletnia działalność zakładu na warszawskim rynku funeralnym sprawia, że może on poszczycić się cennym doświadczeniem, wiedzą, a także zaufaniem mieszkańców Warszawy. Kompetencje, sumienność oraz empatia personelu firmy, cenione są przez osoby zlecające pogrzeb swoich bliskich. Zakład Pogrzebowy na Woli w drobnych szczegółach zaplanuje oraz starannie przeprowadzi pochówek Państwa bliskiego. Podejmie się organizacji ceremonii o charakterze wyznaniowym lub świeckim, tej tradycyjnej, związanej z obecnością trumny, jak i kremacji. Wszystko dostosuje do Państwa oczekiwań i preferencji, aby nic nie odwracało uwagi od tego co najważniejsze, godnego, pełnego skupienia i modlitwy pożegnania Osoby Zmarłej. Wykwalifikowana kadra zakładu pomoże przejść Wam przez trudną, kilkuetapową drogę, związaną z całą procedurą organizacji pogrzebu. W sposób zorganizowany pokierują kolejnymi decyzjami, aby wszystko odbyło się z należytą godnością, przy zachowaniu wymogów formalnych oraz indywidualnych oczekiwań. Warto zaznaczyć, iż ważnym elementem w działalności zakładu jest także lokalny, krajowy oraz międzynarodowy transport zwłok. Zakład Pogrzebowy AMABILIS Warszawa Wola dysponuje profesjonalnymi karawanami pogrzebowymi. Po otrzymaniu wytycznych Rodziny, personel zajmie się eksportacją Osoby Zmarłej do własnej chłodni bądź w inne wskazane miejsce docelowe.

Cmentarze w dzielnicy Wola

Najważniejszą nekropolią stolicy, na dzielnicy Wola jest Katolicki Cmentarz Powązkowski, zajmujący teren ponad 43 ha, o którym w swoim wierszu „Powązki” pisał ks. Jan Twardowski. Tuż przy wspomnianych Powązkach znajduje się Cmentarz Żydowski, który założony został w XIX wieku i na którym to obecnie obowiązuje reguła oddzielnych pochówków kobiet i mężczyzn. Drugim co do wielkości cmentarzem na terenie Woli jest powstały w 1984 roku i liczący ponad 12ha Cmentarz Wolski. Na nekropolii tej, obecnie nie dostawia się już nowych grobów, a jedynie obsługuje istniejące. Ponadto na obszarze omawianej dzielnicy znajdują się jeszcze Cmentarz Wojskowy, Karaimski, Ewangelicko-Reformowany, Ewangelicko-Augsburski, Muzułmański oraz Prawosławny.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe