fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SKRZYDLATE ANIOŁY Warszawa Włochy

ul. Sołtana 1A, 01-494 Warszawa

801 12 12 12

791 112 211

Ideą jest szczególna pomoc, wsparcie i opieka dla każdej Rodziny, która spotkała się ze stratą.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Włochy

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Włochy 801 12 12 12.

Pogotowie Pogrzebowe to miejsce, gdzie pod jednym numerem telefonu infolinii 801 12 12 12 można zgłosić usługę pogrzebu, transportu zwłok z terenu całego kraju, a także z zagranicy.  Zakłady pogrzebowe Warszawa współpracujące z Grupą Pogotowie Pogrzebowe wyróżniają się profesjonalizmem, doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do Klienta. Dzielnica Włochy położona jest na lewym brzegu Wisły w południowo – zachodniej części miasta Warszawa. Jedna z hipotez co do nazwy tej dzielnicy, a wcześniej wsi głosi, że wywodzi się ona od nazwy właściciela wsi Porzucewo. Wieś tą nabył w XV wieku Jan Włoch, a nazwę Włochy nadała jego siostrzenica. Inna z not historycznych tej dzielnicy wskazuje, że nazwę miejscowość ta zasięgnęła od wojsk stacjonujących tam, najprawdopodobniej – włoskich. W czasie II wojny światowej w listopadzie 1940 roku zostało tu utworzone niewielkie getto (w 1941 roku mieszkańców tego getta ok. 300 osób narodowości żydowskiej przeniesiono do warszawskiego getta), w styczniu  1942 roku założono obóz jeniecki, jako filię obozu w Beniaminowie (do 1944 roku przebywało ok. 1000 jeńców). Włochy z charakterystyczną niską zabudową, najczęściej willową są dzielnicą uważaną za podmiejską, mimo że otula warszawskie międzynarodowe lotnisko Chopina. Z lotniska jest szybka łączność z dzielnicami położonymi bliżej centrum i samym centrum Stolicy. Przybywających do naszego kraju w dzielnicy Włochy oczekują liczne hotele w przystępnej cenie. Zaplecze handlowe to dyskonty meblowe i z wszystkimi akcesoriami, drobiazgami wyposażenia domu. Znane jest centrum handlowe przy Łopuszańskiej 22, gdzie rozbudowany jest dział odzieżowy. W dzielnicy Włochy łatwiej znaleźć pracę ze względu na dużą liczbę ofert na tym terenie lotniska. Łatwy dojazd do centrum w 15-40 minut jest ogromnym atutem tej dzielnicy. Mieszkańcy mogą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu wśród dużej liczby terenów zielonych  sprzyjających działaniom rekreacyjnym. Jest dużo placów zabaw oraz żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. To zaplecze edukacyjne i opiekuńcze sprawia, że dzielnica Włochy jest przyjazna dla rodzin z małymi dziećmi. Dzielnica jest w centrum zainwestowania deweloperskiego, co sprzyja rozwojowi zabudowy mieszkalnej, ale także infrastruktury komunikacyjnej i sieci mediów komunalnych.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Włochy

Zakład Pogrzebowy SKRZYDLATE ANIOŁY Warszawa Włochy w ramach współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym świadczy usługi na terenie tej dzielnicy. Skrzydlate Anioły posiadają ogromne doświadczenie w usługach funeralnych, a jakość wykonywanych usług została zauważona przez Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe. Właścicielka zakładu pani Małgorzata Szymańska w czerwcu 2020 roku została wiceprezesem tego Stowarzyszenia. Rekomendacją uczciwie obsługiwanych ceremonii pogrzebowych jest nie tylko wspomniane wyżej członkostwo, ale przede wszystkim realizowanie misji zakładu. Zakład jako priorytet działań przyjął otoczenie rodziny szczególną opieką. Pracownicy profesjonalnie podchodzą do organizacji ceremonii pogrzebowej tak, by ulżyć w ludzkim cierpieniu.  Pomagają przejść wszystkie formalne etapy niezbędne przy zaplanowaniu i przeprowadzeniu godnej uroczystości. Perfekcjonizm usług jest widoczny na każdym kroku. Zakład szczególną uwagę przykłada, by ceremonia odbyła się z oddaniem czci Osobie Zmarłej i okazaniem empatii najbliższym pogrążonym w żałobie. Skrzydlate Anioły mają doświadczenie w organizacji pogrzebów w ceremonii każdego wyznania religijnego, świeckiego, o charakterze oficjalnym, czy wojskowym. W najwyższej jakości, bezpiecznie realizuje także kremacje.

Szczególnie dużo uwagi w zakładzie przywiązuje się do pochówku dzieci, niemowląt i nienarodzonych dzieci. Asystent rodziny przy organizacji ceremonii zapewnia pełną obsługę formalną, która najczęściej sprawia w takich przypadkach dużo kłopotu i potęguje ból po stracie. Do realizacji szczególnych oczekiwań rodziny zakład wykorzystuje duży wybór ubiorów pod względem rozmiarów i kolorystyki, co w przypadku dzieci ma wyjątkowe znaczenie. W ofercie zakładu jest równie duży wybór trumien i urn pod względem różnorodności wzorów i materiałów, z których zostały wykonane. Zakład pogrzebowy wspiera rodzinę w redagowaniu nekrologów i klepsydr. Zajmuje się dystrybucją powiadomień o śmierci i pogrzebie. Skrzydlate Anioły są prekursorami w wykorzystywaniu klepsydry elektronicznej. Taki szybki i ekonomiczny sposób informowania bliskich i znajomych o pogrzebie zaczyna budzić coraz szersze zainteresowanie, jako współczesny system powiadamiania, który może być indywidualnie spersonalizowany.

Cmentarze na terenie dzielnicy Włochy

Pierwsza ceremonia pogrzebowa i jednocześnie poświęcenie cmentarza odbyło się w 1937 roku. Cmentarz parafialny, ul. Ryżowa. Zwany Cmentarzem na Solipsach. powstał po części na terenie dawnego fortu carskiego, który należał do Twierdzy Warszawa. To właśnie w podziemnych schronach tego fortu było getto żydowskie. Po wojnie dokonano na terenie tego cmentarza ekshumacji Polaków, Żydów i Romów w liczbie 30, którzy byli stracenie w czasie II wojny światowej. Spoczywa tu wielu więźniów obozów koncentracyjnych, warszawskich powstańców i wiele innych grobów wojennych. Niektóre mogiły to tylko symbole osób, które zginęły czy zostały zamordowane w czasie wojny.

Cmentarz Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus ul. Na Krańcu 1 to Cmentarz katolicki o bardzo długiej historii. Grzebalny jest od roku 1937. Prowadzą do niego dwie bramy od ul. Dojazdowej i ul. Fasolowej. Jest tam kaplica pogrzebowa oraz ołtarz polowy. Na terenie cmentarza jest symboliczna mogiła pomordowanych i poległych żołnierzy AK, Gwardii Ludowej i wszystkich, którzy walczyli za wolność ojczyzny w okresie II wojny światowej.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe