fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Pogotowie Pogrzebowe Wilanów

801 12 12 12

Prowadzisz zakład pogrzebowy na terenie dzielnicy Wilanów w Warszawie? Chcesz rozpocząć współpracę z Pogotowiem Pogrzebowym? Zadzwoń do nas i dowiedz…

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Wilanów

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Wilanów 801 12 12 12.

Pogotowie Pogrzebowe to grupa obejmująca swoją pomocą teren całego kraju. Pomoc ze strony Pogotowia Pogrzebowego jest natychmiastowa, świadczona całodobowo, bez względu na wszystko. Pod numerem 801 12 12 12 każdy uzyska wsparcie w ciężkich chwilach związanych z utratą bliskiej osoby. Na terenie stolicy Grupę Pogotowie Pogrzebowe reprezentują profesjonalne i doświadczone zakłady pogrzebowe Warszawa, kompleksowe usługi funeralne świadczone są również na terenie dzielnicy Wilanów.

Wilanów to jedna z 18 dzielnic Warszawy, podzielona jest na 8 obszarów: Powsin, Kępa Zawadowska, Zawady, Powsinek, Błonia Wilanowskie, Wilanów Królewski, Wilanów Niski i Wilanów Wysoki. Powierzchnia dzielnicy wynosi 46,73 km2 a jej teren zamieszkuje 42 134 osób. Dzielnica ta położona jest w lewobrzeżnej części stolicy. Na mapie Wilanowa zlokalizowane są między innymi Ambasady Pakistanu i Panamy. Punktem charakterystycznym dla dzielnicy Wilanów jest słynny barokowy Pałac Królewski. Wzniesiona w 1681 roku budowla jest siedzibą Muzeum Pałacu Króla Jana III. Zespół pałacowy otrzymał tytuł pomnika historii ze względu na dużą wartość historyczną, artystyczną oraz architektoniczną w niezmienionej od lat formie. Ogrody i pałac w Wilanowie są miejscem częstych koncertów i spotkań o charakterze kulturalnym. Wyjątkowym obiektem znajdującym się w pałacu jest pomnik konny Jana III Sobieskiego, stworzony około 1693 roku przez anonimowego artystę. Pomnik upamiętnia wygraną Sobieskiego nad Turkami w bitwie pod Wiedniem.

Dzielnica Wilanów jest wyjątkowa nie tylko pod względem architektonicznym i historycznym, ale także przyrodniczym. To właśnie w tym rejonie mieści się rezerwat przyrody „Las Natoliński”. Teren rezerwatu jest obszarem chronionym, zwiedzić można go wyłącznie z przewodnikiem, cały obszar o powierzchni ponad 104 ha, jest ogrodzony i strzeżony. Na terenie Wilanowa znaleźć można także Jezioro Lisowskie, wokół którego można znaleźć gatunki ptaków takie jak bączek, błotniak stawowy, bocian biały, perkoz dwuczuby czy gąsiorek. Na terenie dzielnicy położony jest również Rezerwat Przyrody Morysin oraz Kanał Sobieskiego, wpływający do rzeki Wilanówka, będącej lewobrzeżnym dopływem Wisły.

Wilanów obfituje w wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Jednym z nich jest Muzeum Plakatu zlokalizowane przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego. Placówka mieści się na terenie Parku Wilanowskiego i jest ono pierwszym muzeum plakatu na świecie. W tym miejscu corocznie organizowane są wystawy twórców zarówno polskich jak i europejskich. W muzeum mieszczą się między innymi dzieła Picassa i Andy’ego Warhola. Niewątpliwie charakterystycznym punktem dzielnicy jest Parafia Opatrzności Bożej. Architektura sakralna Wilanowa to także Kolegiata św. Anny znajdująca się przy ulicy Kolegiackiej. Fundatorem rzymskokatolickiej świątyni był August Czartoryski.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Wilanów

Zakładem, który świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego w dzielnicy Wilanów, jest firma z wieloletnim doświadczeniem zarówno właścicieli, jak i zespołu pracowników. Priorytetem zakładu Pogotowia Pogrzebowego jest indywidualne podejście do klienta i obsługa w pełnym zakresie, tak by Rodzina mogła w ciszy i spokoju przejść przez pełen bólu okres związany z utratą bliskiej osoby.

Oferta zakładu została starannie dobrana, z uwzględnieniem wszelkich potrzeb i życzeń nawet najbardziej wymagających klientów. Szereg usług i świadczeń gwarantują każdej Rodzinie ceremonię zrealizowaną z dbałością o każdym szczegół i z najwyższym majestatem. Zakład realizuje pochówki wszystkich wyznań oraz uroczystości świeckie z udziałem profesjonalnego mistrza ceremonii, zapewnia również wykonanie kremacji. Oferta zakładu obejmuje duży wybór trumien i urn, w formach zarówno klasycznych, tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych. Produkty te wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, trumny z drewna sosnowego i dębowego, urny z kamieni naturalnych takich jak piaskowiec, onyks, marmur i granit, urny ceramiczne, urny metalowe ze stali nierdzewnej, drewniane – sosnowe i dębowe tak jak trumny. Firma posiada szeroki wybór strojów żałobnych damskich i męskich, dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Zakład posiada aż trzy kaplice przedpogrzebowe, dzięki którym każda Rodzina może w komfortowych warunkach i ciepłej atmosferze oddać się modlitwie. Zakład prowadzi działalność przez 7 dni w tygodniu i niesie pomoc niezależnie od pory dnia i nocy. Właściciele wraz z doświadczoną kadrą pozostają do dyspozycji klientów nieprzerwanie, służąc dobrą radą, wsparciem i zwyczajną ludzką życzliwością, która w tak ciężkich chwilach jest niezbędna.

Cmentarze Wilanowa

Na mapie dzielnicy Wilanów znaleźć można niewielką ilość nekropolii, jednak te, które istnieją obecnie, warte są szczególnej uwagi. Jednym z cmentarzy Wilanowa jest Cmentarz Powstańców Warszawy w Powsinie. Na terenie prostokątnej nekropolii, wpisanej w 1996 roku do rejestru zabytków, znajduje się zbiorowa mogiła powstańców warszawskich. W mogile znajduje się 62 znanych powstańców i nieznana liczba niezidentyfikowanych osób. Na rogu al. Wilanowskiej mieści się rzymskokatolicki cmentarz znany z pięknego neogotyckiego Mauzoleum Potockich. Na cmentarzu pochowano powstańców roku 1863, powstańców z 1944 roku i zbiorowe groby ofiar egzekucji dokonywanych przez Niemców.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe