fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Pogotowie Pogrzebowe Ursus

801 12 12 12

Prowadzisz zakład pogrzebowy na terenie dzielnicy Ursus w Warszawie? Chcesz rozpocząć współpracę z Pogotowiem Pogrzebowym? Zadzwoń do nas i dowiedz…

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Ursus

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Ursus 801 12 12 12.

Pogotowie Pogrzebowe to grupa, w której skład wchodzą m.in. zakłady pogrzebowe Warszawa. Pod numerem infolinii 801 12 12 12 przez całą dobę można otrzymać pomoc w zakresie kompleksowej usługi pogrzebu. Na terenie dzielnicy Ursus profesjonalne usługi dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy doświadczony zakład pogrzebowy. Ursus to dzielnica Warszawy położona na lewym brzegu Wisły. W latach 1962 – 1977 samodzielne miasto. Znane w całej Polsce i na świecie z Zakładów Przemysłu Ciężkiego URSUS S.A. produkujące ciągniki rolnicze. Zakłady te we wcześniejszych latach zajmowały się produkcją armatury i motorów, później były fabryką silników i traktorów. Znane powszechnie były ciągniki o nazwie Zetor i typu U. Niestety Zakłady nie przetrwały zmian zachodzących w tym przemyśle i zostały zlikwidowane. Obecnie Ursus to dzielnica miasta Stołecznego Warszawa, w większości zamieszkiwana przez młodsze pokolenie z dziećmi. Według statystyk na styczeń 2020 roku w dzielnicy tej było 61312 mieszkańców. Gdzie prawie 37 tysięcy stanowiły osoby w przedziale wieku 15-64 lata. W Ursusie znajdują się  trzy parki znane w okolicyPark Czechowski, Park Hassów (na osiedlu „Niedźwiadek”) i Park Achera.  Właśnie w tej dzielnicy powstaje pierwszy w Warszawie ekologiczny park, gdzie na powierzchni 5 ha będą ścieżki edukacyjne, siłownia i plac zabaw. Eko park wyposażony zostanie w solarne lampy, a deszczówkę zbierać będą specjalne niecki. Większą część parku stanowić będzie biologicznie czynna powierzchnia.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Ursus

W dzielnicy Ursus Pogotowie Pogrzebowe reprezentowane jest przez doświadczony zakład pogrzebowy. Pracownicy w każdej chwili, od zgłoszenia usługi są blisko, pomagają, a nawet prowadzą całą procedurę przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej. Każdym działaniem wspierają, prowadzą i dbają, by Rodzina pogrążona w żałobie i bezmiarze cierpienia mogła lżej przejść ten trudny etap. Asystent pogrzebu tego zakładu ze szczególną wrażliwością zadba o wszystkie szczegóły i indywidualne oczekiwania Rodziny pogrążonej w żałobie. Fachowość oraz ogromne doświadczenie zawodowe są gwarantem przeprowadzenia godnego pochówku osoby najbliższej. Zakład pogrzebowy jest przygotowany przeprowadzić każdą ceremonię w rytuale świeckim czy religijnym, a także zapewnia bezpieczne, najwyższej jakości wykonanie kremacji w przypadku pochówku urnowego. Zadba o odpowiednią oprawę wizualną, dźwiękową i dokumentacyjną według życzenia bliskich. Firma posiada w swojej ofercie całodobowe prowadzenie usług, a także całoroczną opiekę nad grobem. Zakład oferuje duży wybór trumien, urn oraz odzieży żałobne, oraz świadczy usługi transportu Zmarłych na terenie całego kraju, a nawet poza jego granice.

Cmentarze Ursusa

Dzielnica Ursus ma dwa miejsca pochówku. Oba, to cmentarze katolickie z bogatą historią sięgającą nawet roku 1928. Znany jest Cmentarz na Solipsach. Położony na osiedlu Stare Włochy. Od początku był to teren wojskowy. W okresie II wojny światowej według badaczy był miejscem wielu egzekucji Polaków i Żydów.  Od roku 1944 chowano w nim ofiary powstania warszawskiego. Dzięki zabiegom proboszcza Bronisława Piórkowskiego właśnie w 1944 roku oficjalnie został oddany do użytku. Od tamtej chwili na przestrzeni lat pochowano tam wielu wojskowych, powstańców i znanych profesorów Politechniki Warszawskiej (między innymi Marian Wakalski – dyrektor Zakładów „Ursus”).

Drugi Cmentarz – to rzymskokatolicki Cmentarz w Gołąbkach, zarządzany przez Parafię Matki Bożej Częstochowskiej. Początkowo miał kształt niewielkiego kwadratu. Od strony ul. Rakuszanki jest główna brama. Są też dwie furtki (m.in. od ul. Orłów Piastowskich). Miejsce wiecznego spoczynku znalazły tu ofiary działań wojennych z batalionu „Miotła”. Wśród znanych nazwisk znajdziemy między innymi nagrobek aktorki Elżbiety Jagielskiej, członka PAN inż. Mieczysława Łubińskiego, a także nazwiska działaczy społecznych, nauczycieli. Są tam także rodzinne groby znanych okolicznych rodów oraz zbiorowe mogiły ofiar kampanii wrześniowej 1938 r., powstania warszawskiego i innych działań wojennych.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe