fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy AMABILIS Warszawa Śródmieście

ul. Komandosów 14, 04-485 Warszawa

801 12 12 12

667 130 899

W tej trudnej sytuacji profesjonalną pomocą służą kompetentni i empatyczni pracownicy Zakładu Pogrzebowego Amabilis.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Śródmieście

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Śródmieście 801 12 12 12.

Śmierć bliskiej osoby może nas zaskoczyć w dowolnym miejscu i o każdej porze, jednak zawsze możecie być Państwo pewni, że dzwoniąc na Pogotowie Pogrzebowe, pod numer telefonu 801 12 12 12 uzyskacie niezbędną pomoc. W razie konieczności zajmiemy się eksportacją osoby zmarłej, ustalimy szczegóły pogrzebu bądź transportu zwłok. Działamy na terenie całej Polski, także na terenie Warszawy oraz dzielnicy Śródmieście. Zachęcamy, aby sprawdzić Zakłady Pogrzebowe Warszawa, które współpracują z Grupą Pogotowie Pogrzebowe.

Śródmieście to najstarsza dzielnica miasta Warszawa, leżąca po lewej stronie Wisły, a jednocześnie najbardziej popularna, często pospolicie nazywana centrum. Według Miejskiego Systemu Informacji składa się ona z ośmiu obszarów (Stare Miasto, Nowe Miasto, Muranów, Powiśle, Śródmieście Północne, Śródmieście Południowe, Solec, Ujazdów) i obecnie zamieszkiwana jest przez ponad 113 000 osób. Ponad 60 % mieszkańców Śródmieścia stanowią osoby w wieku produkcyjnym, które lubią wielkomiejski tryb życia, atmosferę dużego miasta oraz cenią sobie możliwość zakwaterowania blisko miejsca pracy. Dzielnica ta posiada świetną komunikację z okolicznymi obszarami, na jej terenie znajdują się I oraz II linia metra, dworce kolejowe, jak również mocno rozbudowane linie autobusowe i tramwajowe. Wszystko to sprawia, że obszar ten cieszy się ogromną popularnością wśród osób poszukujących mieszkania, pracy oraz inwestorów. Wizyta na Śródmieściu to także przyjemność dla sympatyków historii Polski i osób preferujących zwiedzanie zabytków oraz innych atrakcji turystycznych. Miejscem, od którego warto zacząć zwiedzanie dzielnicy, jest wybudowany w połowie XX wieku Pałac Kultury i Nauki, budowla poradziecka, posiadająca na 30. piętrze rozległy taras widokowy na panoramę całej stolicy. Kolejnym ważny punktem na mapie Śródmieścia jest Stare Miasto. Ścisłe centrum Warszawy, w którym znajduje się między innymi barokowo-klasycystyczny Zamek Królewski oraz zlokalizowany przy Krakowskim Przedmieściu – Pałac Prezydencki. Atrakcją cieszącą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik, otwartym w 2010 roku, posiadającym liczne, interaktywne ekspozycje oraz bogatą ofertę edukacyjną. Warto nadmienić, iż w pobliżu stacji metra przy Centrum tym, znajduje się słynny Pomnik Syrenki Warszawskiej, autorstwa Ludwiki Nitschowej. Ten obszar stolicy to również gratka dla miłośników sztuki, będą oni mogli tam oddać się swojej pasji, odwiedzając na przykład Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Narodowe czy położoną w pobliżu Grobu Nieznanego ŻołnierzaGalerię Sztuki Zachęta. Warto zauważyć, iż pomimo faktu, że dzielnica Śródmieście to centrum Warszawy, znajduje się tutaj również wiele terenów zielonych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Piedestał w tej kategorii zajmuje, liczący ponad 76 ha powierzchni zespół pałacowo-ogrodowy – Łazienki Królewskie. Na uwagę jednak zasługują także Park Ujazdowski i Park Saski, w których organizowane są liczne, sezonowe atrakcje dla dzieci czy znajdujący się w rejestrze zabytków – Ogród Krasińskich. Na terenie Śródmieścia znajduje się ponadto najbardziej znana uczelnia w kraju – Uniwersytet Warszawski, Szpital Solec, Centrum Medyczne Bonifratrów, Szpital Specjalistyczny „Inflancka” oraz cieszący się dużą popularnością, zlokalizowany przy Dworcu Centralnym, kompleks biurowo-handlowo-rozrywkowy – Złote Tarasy.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Śródmieście

Na terenie warszawskiej dzielnicy Śródmieście Pogotowie Pogrzebowe zaufało zakładowi z nieposzlakowaną opinią, długoletnią znajomością stołecznego rynku funeralnego oraz wysoką jakością oferowanych usług. Firmie, która świadczy swe usługi kompleksowo i dla której priorytetem jest dokładne zrozumienie oczekiwań rodziny co do sposobu, w jaki uroczystość pogrzebu ma być zorganizowana, jaki ma mieć charakter oraz oprawę. Wszystko po to, aby ostatnia droga Państwa najbliższych przebiegła sprawnie, godnie, z należytym zrozumieniem i szacunkiem. Zakład Pogrzebowy Amabilis Warszawa Śródmieście, o którym mowa ma w swojej ofercie całokształt usług funeralnych, na życzenie Klientów zajmie się zaplanowaniem i realizacją pochówku, a także przewozem Osoby Zmarłej. Przeprowadzi zarówno ceremonię wyznaniową, jak i świecką. Zapewni obecność mistrza ceremonii oraz odpowiednią oprawę muzyczną pochówku. Jeżeli wyrażą Państwo taką chęć, przeprowadzi procedurę kremacji, gwarantując najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Doradzi w wyborze trumny lub urny, zadba o elegancką odzież dla Osoby Zmarłej.

Jeżeli chodzi o oprawę fotograficzną oraz florystyczną także nie trzeba się martwić, wszystko będzie  przygotowane zgodnie z Waszą intencją. Zakład, z którego usług korzysta Pogotowie Pogrzebowe, posiada bogatą, nowoczesną flotę karawanów oraz doświadczonych kierowców. Bez względu na porę dnia lub nocy zajmie się eksportacją Osoby Zmarłej z domu prywatnego, szpitala bądź ośrodka opiekuńczego. Jeżeli zajdzie potrzeba transportu Zmarłego na terenie kraju lub poza nim, kadra także służy pomocą. Posiada niezbędne zaplecze logistyczne oraz proceduralne (pomoc w uzyskaniu wymaganych pozwoleń), aby zająć się kwestiami sprowadzenia zwłok. Personel firmy stanowią osoby kompetentne, posiadające niezbędną do obsługi bliskich Osób Zmarłych wiedzę oraz wieloletnią praktykę w usługach pogrzebowych. Ponadto cechują się one dużym wyczuciem, empatią, a także w trudnym czasie żałoby są przysłowiową ostoją spokoju, co przyczynia się do tego, że zawsze możecie Państwo liczyć na ich pomocną dłoń czy sugestie.

Cmentarze na terenie Śródmieścia

Obecnie na obszarze dzielnicy Śródmieście nie ma żadnej czynnej nekropolii. Znajduje się tam jedynie  Cementerio judio muranow – masowy, żydowski grób bohaterów, którzy oddali swe życie w czasie warszawskiego powstania w getcie. Warto jednak pamiętać, że od 1783 do 1836 roku, dzielnica ta miała własny, katolicki Cmentarz Świętokrzyski, który liczył prawie 1,5 ha powierzchni i w tamtych latach był najbardziej znaną nekropolią Warszawy.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe