fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SKRZYDLATE ANIOŁY Warszawa Praga Południe

Aleja Stanów Zjednoczonych 55, 04-028 Warszawa

801 12 12 12

694 640 000

Firma Pogrzebowa Skrzydlate Anioły pozostaje do Państwa dyspozycji codziennie, przez całą dobę.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Praga Południe

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Praga Południe 801 12 12 12.

Pogotowie Pogrzebowe niesie pomoc ludziom dotkniętym stratą bliskiej osoby z terenu całego kraju. Pod numerem infolinii 801 12 12 12 można uzyskać natychmiastową pomoc przez całą dobę i w każdym miejscu, również w Warszawie. Na terenie miasta stołecznego dla Pogotowia Pogrzebowego profesjonalne usługi funeralne świadczy kilka zakładów w różnych dzielnicach. Na terenie Pragi Południe służy swoją pomocą Zakład Pogrzebowy Amabilis.

Praga-Południe to jedna z 18 dzielnic Warszawy, położona w jej prawobrzeżnej części. Nazwa dzielnicy „Praga” o powierzchni 22,38 km² wywodzi się od słowa „prażyć”. Oznacza to w skrócie miejsce założone na terenie dawniej wypalonego lasu. Dzielnicę zamieszkuje 180 789 osób, podzielona jest na 8 części: Gocław, Gocławek, Grochów, Kamionek, Kępę Gocławską, Kozią Górkę, Olszynkę Grochowską i Saską Kępę. Południowa Praga jest zróżnicowana pod wieloma względami. Na jej terenie znaleźć można siedziby wielu ambasad, stadion narodowy, część o charakterze mieszkalno-przemysłowym, budynki z okresu powstania listopadowego i willowe zabudowy będące przykładem architektury okresu międzywojennego. Na obszarze dzielnicy znajduje się leśny rezerwat przyrody, park im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika” z pomnikiem upamiętniającym polskich lotników, Park Skaryszewski będący jednym z piękniejszych parków Polski i Europy, a także Kamionkowskie Pola Elekcyjne – miejsce rekonstrukcji bitew, zwłaszcza Bitwy o Olszynkę Grochowską z 1831 roku.

Zachęcamy do sprawdzenia działania Grupy Pogotowie Pogrzebowe na terenie Warszawy – zakłady pogrzebowe Warszawa.

W przemysłowej części Pragi-Południe znajduje się między innymi spółka skarbu państwa o nazwie PCO SA, dawniej Bumar Żołnierz. Spółka będąca częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej zajmuje się produkcją noktowizorów, systemów obserwacyjnych, celowników i gogli lotniczych. Przy ulicy Grochowskiej zobaczyć z kolei można budynek zlikwidowanych już słynnych Polskich Zakładów Optycznych, zajmujących się niegdyś produkcją mikroskopów, obiektywów fotograficznych, rzutników i aparatów takich jak Fenix i Start. Przy ulicy Zamoyskiego zlokalizowana jest najstarsza fabryka czekolady w Polsce – Lotte Wedel, a przy ulicy Ostrobramskiej siedziba Telewizji Polsat. Na obszarze dzielnicy Praga-Południe znajdują się również instytuty badawcze, m.in. Instytut Kolejnictwa prowadzący badania związane ze stale rozwijającym się transportem kolejowym oraz Instytut Weterynaryjny SGGW przy ulicy Grochowskiej.

Niewątpliwym autem tej dzielnicy jest także wyjątkowe w skali kraju i całego świata Muzeum Neonów, w którym podziwiać można polskie instalacje świetlne powstałe od czasów II Wojny Światowej. Muzeum jest miejscem ratunku dla wielu neonów przeznaczonych do likwidacji, a będących wspaniałym przykładem wyjątkowego rodzaju sztuki ewoluującego przez lata. Miejscem charakterystycznym dla Pragi-Południe jest także Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, powstały w 1944 roku oraz pomnik słynnej autorki tekstów piosenek, reżyserki i poetki – Agnieszki Osieckiej.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Praga-Południe

Na terenie dzielnicy Praga-Południe, Pogotowie Pogrzebowe reprezentuje Zakład Pogrzebowy Amabilis Warszawa Praga Południe, posiadający bogatą wiedzę z branży funeralnej, zdobytą wieloletnią, ciężką i sumienną pracą na rzecz Osób Zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin. Priorytetem zakładu jest spełnienie wszelkich oczekiwań ze strony Rodziny. Właściciele kładą nacisk na każdy szczegół, realizując pochówki pełne klasy, szacunku oraz majestatu. Firma realizuje zarówno pochówki tradycyjne z wykorzystaniem trumny, urnowe poprzedzone procesem kremacji, jak również ceremonie świeckie i innych wyznań.

Fachowe doradztwo wykwalifikowanej kadry obejmuje praktycznie każdy etap organizacji ceremonii pożegnalnej, wybór trumien, urn, odpowiednich akcesoriów funeralnych, dobór okazałej oprawy florystycznej oraz uroczystej oprawy muzycznej. Zakład świadczy usługę transportu zwłok na terenie kraju i poza jego granicami, za pomocą specjalistycznych karawanów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, między innymi noktowizory i podnośniki. Oferta obejmuje także czynności z zakresu tanatopraksji, kosmetyki pośmiertnej i rekonstrukcji powypadkowej, dzięki czemu Osoba Zmarła w dniu pożegnania z Rodziną i bliskimi prezentuje się godnie i nienagannie.

Całość oferowanych usług przez dom pogrzebowy, działający na terenie warszawskiej dzielnicy Praga-Południe gwarantuje każdej Rodzinie kompleksową pomoc, należytą opiekę i pełne zrozumienie w tych ciężkich chwilach. Drzwi zakładu otwarte są dla każdego, a pomocna dłoń empatycznego personelu dostępna jest o każdej porze dnia i nocy, przez 7 dni w tygodniu, ponieważ Pogotowie Pogrzebowe działa 24/7.

Cmentarze południowej Pragi

Na terenie warszawskiej dzielnicy Praga-Południe znajduje się niewielka ilość cmentarzy. Wartą uwagi nekropolią, jedną z najstarszych w Polsce jest Cmentarz Kamionkowski, powstały na przełomie XIII i XIV wieku. Jest to miejsce spoczynku powstańców kościuszkowskich, żołnierzy poległych w trakcie I i II Wojny Światowej, osób biorących udział w bitwie ze Szwedami czy też bitwy pod Grochowem. Na terenie cmentarza znajduje się zabytkowa dwukondygnacyjna drewniana dzwonnica, zawierająca dzwon z 1722 roku.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe