fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ELIZJUM Warszawa Praga Północ

ul. Targowa 46/68, 03-733 Warszawa

801 12 12 12

513 059 721

Zakład Pogrzebowy Elizjum zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów na Pradze Północ.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Praga-Północ

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Praga Północ 801 12 12 12.

801 12 12 12 to całodobowy numer Pogotowia Pogrzebowego. Tutaj niezależnie od pory dnia lub nocy, dnia tygodnia oraz miejsca pobytu, można zgłosić usługę pogrzebu lub transportu zwłok. Otrzymają Państwo wtedy natychmiastową pomoc i kontakt ze sprawdzonym zakładem pogrzebowym. Pogotowie Pogrzebowe oferuje swoje usługi na obszarze całego kraju, także na terenie dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Praga-Północ to jedna z najmniejszych dzielnic polskiej stolicy, zajmująca powierzchnię zaledwie 11,42 km ², położona jest po prawej stronie Wisły. Zamieszkuje ją ponad 63 400 osób, głównie studentów i ludzi w wieku produkcyjnym, których niższe ceny nieruchomości oraz dobra komunikacja skłaniają do wynajmu tutaj lub zakupu pierwszego własnego mieszkania na terenie Warszawy. Miejski System Informacji dzieli dzielnicę tą na 4 mniejsze obszary: Pelcowiznę, Szmulki, Nową Pragę oraz Starą Pragę. Teren Pragi-Północ swój własny, niepowtarzalny charakter zawdzięcza licznym, historycznym, pochodzącym z XIX wieku zabytkowym kamienicom. Jednym z najważniejszych punktów na mapie tego rejonu jest Plac Wileński, przy którym znajduje się kolejowy dworzec Warszawa Wileńska, handlowa Galeria Wileńska, siedziba Dyrekcji Kolei Państwowych, a pod nim biegnie nitka II linii stołecznego metra. Tam też przy ulicy Targowej, znajduje się najstarszy, murowany mieszkalny dom w tej dzielnicy, w którym obecnie znajduje się Muzeum Warszawskiej Pragi. Osoby ceniące sobie spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, mogą udać się do Parku Praskiego, na którego terenie w sezonie letnim odbywa się wiele imprez rozrywkowych i kulturalnych. Miejscem często odwiedzanym są także nadwiślańskie plaże, z których rozciąga się przepiękny widok na Stare Miasto oraz Plac Hallera, gdzie znajduje się oddana do użytku w 2018 roku tężnia solankowa. Jednak najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym miejscem na Pradze-Północ jest Miejski Ogród Zoologiczny, w którym na 39 ha powierzchni zgromadzono setki gatunków pospolitych i unikalnych ptaków, ssaków, płazów oraz gadów. Na obszarze dzielnicy tej mieści się ponadto Szpital Praski, w którym można skorzystać z porad kilkunastu specjalistów z różnych działów medycyny oraz metropolitalna cerkiew Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Zachęcamy do sprawdzenia jakie zakłady pogrzebowe Warszawa współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Praga-Północ

Na obszarze warszawskiej dzielnicy Praga-Północ Pogotowie Pogrzebowe zaufało właścicielom oraz pracownikom firmy Zakład Pogrzebowy ELIZJUM Warszawa Praga Północ. Jest to firma świadcząca profesjonalne usługi pogrzebowe na wysokim poziomie. Wieloletnie doświadczenie w pracy z klientami indywidualnymi oraz instytucjonalnymi, a także kompleksowy charakter oferowanych usług, sprawiło, że dzisiaj zakład ten może poszczycić się opinią rzetelnego, zaufanego i profesjonalnie realizującego pochówki Osób Zmarłych. Firma ta specjalizuje się zarówno w przygotowaniu i obsłudze pogrzebów tradycyjnych, jak i urnowych, związanych z procesem spopielenia ciała. Wszystkie kremacje realizowane są na najwyższym poziomie z zachowaniem konkurencyjnych cen. Na miejscu w siedzibie domu pogrzebowego zapoznać się można z szeroką ofertą trumien, urn oraz innych niezbędnych do uroczystości pochówku utensyliów. Mnogość dostępnych wzorów, kolorów oraz wysokogatunkowych materiałów sprawia, że Rodzina zamawiająca pogrzeb na pewno wybierze tutaj takie akcesoria, które będą odpowiadały im pod względem estetyki, wykonania i ceny oraz odzwierciedlały pragnienia złożone przed śmiercią przez Osobę Zmarłą. Firma Pogrzebowa ELIZJUM zorganizuje nie tylko wyznaniową uroczystość ostatniego pożegnania, ale również tą świecką, która poprowadzona zostanie przez profesjonalnego mistrza ceremonii. Zadba on o to, aby ceremoniał ten miał indywidualny charakter, dostosowany do upodobań, osiągnięć oraz poglądów osoby chowanej i jak najdokładniej przedstawiał ją samą i całe jej życie.

Ponadto do Państwa dyspozycji pozostają kaplice pogrzebowe, które cechuje odmienne wyposażenie oraz wystrój. Wobec powyższego możecie dokonać wyboru tej, która najlepiej będzie odpowiadała Waszym gustom, oprawie całej ceremonii czy liczbie uczestniczących w niej osób. Personel zakładu to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w branży funeralnej, których celem jest pomoc każdej Rodzinie pragnącej zorganizować piękną ceremonię pochówku swoim bliskim. Z punktu widzenia Klientów najważniejszą kwestią jest fakt, że pracownicy Domu Pogrzebowego pozostają do ich dyspozycji przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia oraz święta. W dowolnym momencie więc kiedy nastąpi taka konieczność, mogą Państwo dzwonić na numer Pogotowia Pogrzebowego, aby zgłosić usługę pogrzebu oraz potrzebę eksportacji Osoby Zmarłej.

Cmentarze na Pradze-Północ

Na terenie Pragi-Północ nie ma obecnie żadnego czynnego cmentarza. Znajduje się tam jedynie, przy ulicy Starzyńskiego, a na wysokości Namysłowskiej, była nekropolia choleryczna. Powstała ona w roku 1872, kiedy to Pragę nawiedziła epidemia cholery, ostatni pochówek odbył się  11 lat później. Cmentarz ten wielokrotnie był dewastowany, a wszystkie pochowane tam szczątki złożone zostały do wspólnej mogiły, upamiętniającej czas zarazy. W 2010 roku mogiła ta została przeniesiona w nowe miejsce, a prace rewitalizacyjne pozwoliły odtworzyć (wykonany tak jak pierwotnie z jasnego piaskowca) pomnik oraz zrekonstruować otaczający go mur (ceglany). Od 2012 roku cmentarz ten znajduje się w rejestrze zabytków.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe