fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Skrzydlate Anioły Warszawa Mokotów

Aleja Stanów Zjednoczonych 55, 04-028 Warszawa

801 12 12 12

694 640 000

Zakład Pogrzebowy Skrzydlate Anioły oferuje kompleksową pomoc we wszystkich sprawach związanych z pochówkiem.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Mokotów

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Mokotów 801 12 12 12.

Pogotowie Pogrzebowe to całodobowa infolinia, na której pod numerem telefonu 801 12 12 12, z dowolnego miejsca na terenie całej Polski można zgłosić usługę pogrzebu lub transportu zwłok. Natychmiastowa pomoc zostanie udzielona Państwu wszędzie tam, gdzie będzie to konieczne, również na terenie Warszawy (zakłady pogrzebowe Warszawa) oraz dzielnicy Mokotów.

Mokotów, którego nazwa pochodzi od imienia założyciela wsi Mokota, od 1916 roku stanowi jedną z lewobrzeżnych dzielnic miasta Warszawa. Obecnie liczy ona ponad 218 000 mieszkańców, co czyni ją najbardziej zaludnioną jednostką terytorialną polskiej stolicy. Zgodnie z Miejskim Systemem Informacji podzielony jest on na 12 mniejszych obszarów (Stary Mokotów, Sielce, Czerniaków, Siekierki, Augustówka, Sadyba, Stegny, Wierzbno, Ksawerów, Służew, Służewiec, Wyględów). Mokotów to dzielnica charakteryzująca się dużą różnorodnością. Na jej terenie bowiem znajdują się zarówno ekskluzywne apartamentowce, wille, siedziby licznych ambasad (m.in. Ukrainy, Chorwacji, Turcji, Malty i wielu innych), jak i typowe blokowiska. Ważnym punktem na mapie tego obszaru jest Służewiec Przemysłowy, kiedyś miejsce lokalizacji wielu stołecznych fabryk, obecnie jeden z największych w Polsce kompleksów biurowych, w którym swoje przedstawicielstwa mają zarówno polskie, jak i zagraniczne koncerny. Miejsce to w gwarze warszawiaków zwane jest „Mordorem” co nawiązuje do mrocznej, mitycznej krainy z utworu J.R.R. Tolkiena i jest efektem dużych utrudnień komunikacyjnych (braku miejsc parkingowych, korków) w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Nawet pomimo istnienia doskonałej sieci połączeń z centrum stolicy oraz okolicznymi rewirami, dzięki pierwszej linii metra, licznym połączeniom autobusowym, tramwajowym oraz kolejowym. Niewątpliwie ta część Warszawy ceniona jest przez mieszkańców za dużą liczbę obszarów zielonych oraz bogactwo dobrodziejstw natury, na czele z Polem Mokotowskim, Parkiem Arkadia, Morskim Okiem czy największym w kraju naturalnym akwenem wodnym – Jeziorkiem Czerniakowskim, które wraz z najbliższym otoczeniem stanowi rezerwat przyrody. Na terenie Mokotowa znajdują się również liczne place zabaw dla dzieci, najdłuższe ścieżki rowerowe w stolicy dla cyklistów oraz renomowane uczelnie dla studentów, wśród nich Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Gratką dla łowców autografów będzie wizyta na ulicy Woronicza 17, gdzie znajduje się siedziba Telewizji Polskiej i często można spotkać znane z pierwszych stron gazet osoby. Miłośników sportów konnych zapraszamy do odwiedzenia Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, natomiast osobom zainteresowanym historią architektury polecamy wizytę w Królikarni – klasycystycznym pałacu z XVIII wieku, obecnie będącym siedzibą Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego.

Na terenie Mokotowa znajdują się ponadto liczne instytucje służby zdrowia między innymi Szpital Czerniakowski, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Komenda Głowna Policji oraz siedziba Polskiego Radia.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Mokotów

W dzielnicy Mokotów Pogotowie Pogrzebowe reprezentuje doświadczony zakład z długoletnią obecnością na stołecznym rynku usług funeralnych. Oferujący kompleksową obsługę i pomoc zarówno w aspekcie organizacji pochówku Osób Zmarłych, jak i w ich transporcie. Zakład Pogrzebowy Skrzydlate Anioły Warszawa Mokotów zajmie się każdą kwestią, która będzie konieczna do zrealizowania, aby pogrzeb Państwa bliskich przebiegł w sposób godny i uroczysty, a zarazem spełniał należne normy prawne i proceduralne. Personel firmy stanowią osoby wykształcone, kompetentne, znające się na swojej pracy, pełne empatii i szacunku, które pomogą we wszystkich formalnościach, wyborze koniecznych akcesoriów pogrzebowych oraz w załatwieniu spraw na cmentarzach czy w instytucjach państwowych lub ubezpieczeniowych. Pracują oni w systemie całodobowym, także w święta, ponieważ doskonale rozumieją, że śmierć zawsze przychodzi niespodziewanie. Ich obecność jednak oraz chęć udzielenia pomocy pozostaje niezmienna, dlatego w sprawie eksportacji Osoby Zmarłej mogą Państwo dzwonić o każdej porze dnia lub nocy. Zakład Grupy Pogotowia Pogrzebowego na terenie Mokotowa zorganizuje oraz przeprowadzi ceremonię pochówku wyznaniowego, oraz świeckiego. Jeżeli takie będzie życzenie Rodziny, zajmie się procedurą kremacji, wykona ją w sposób bezpieczny, zapewniając najwyższą jakość i konkurencyjne ceny. Zadba o oprawę muzyczną czy florystyczną pogrzebu, a nawet poleci gdzie warto zorganizować konsolację. Zapewni również niezbędne usługi logistyczne, zarówno te lokalne w obrębie miasta stołecznego Warszawa, jak i te o zasięgu krajowym bądź międzynarodowym. Zapewni nowoczesne, eleganckie karawany, doświadczonego kierowcę oraz niezbędną do przewozu Osób Zmarłych dokumentację.

Cmentarze na Mokotowie

Na terenie warszawskiej dzielnicy Mokotów znajduje się kilka nekropolii. Największe powierzchniowo są Cmentarz na Służewie przy ul. Renety (ponad 1,5 ha) oraz Cmentarz Parafialny przy Wałbrzyskiej z 1900 roku (4 ha), które posiadają wspólny zarząd oraz kancelarię zlokalizowaną przy Parafii Św. Katarzyny. Ważną nekropolią Mokotowa jest także, otwarty w 1907 roku, Cmentarz Czerniakowski, który obecnie zajmuje teren ponad 2,2 ha i jest miejscem wiecznego spoczynku m.in. żołnierzy powstania warszawskiego – członków batalionu „Oaza”. Ponadto na terenie tym znajdują się także Cmentarz Puławski, Cmentarz Św. Katarzyny oraz Park Mauzoleum, czyli Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, z grobami z czasów II wojny światowej i charakterystycznym 21-metrowym obeliskiem z granitu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe