fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SKRZYDLATE ANIOŁY Warszawa Bielany

ul. Sołtana 1A, 01-494 Warszawa

801 12 12 12

791 112 211

Dom Pogrzebowy Skrzydlate Anioły na Bielanach pomaga w każdej sprawie okołopogrzebowej.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w dzielnicy Bielany

Całodobowy kontakt z doradcą pogrzebowym Warszawa Bielany 801 12 12 12.

Bielany to trzecia co do wielkości dzielnica miasta stołecznego Warszawa, znajdująca się w północnej jego części, na tarasach lewobrzeżnych Wisły – królowej polskich rzek. Rejon ten zamieszkuje ponad 136 000 osób, w większości ludzi młodych, w wieku produkcyjnym, co stanowi prawie 9% wszystkich mieszkańców naszej stolicy. Bielany rozciągają się na obszarze ponad 3200 ha i podzielone są na 14 osiedli, a nazwę swą zawdzięczają białej barwie ubrań kamedułów, zakonników, którzy przeprowadzili się i osiedlili tutaj z krakowskich Bielan.

Zachęcamy do sprawdzenia współpracy Pogotowia Pogrzebowego na terenie Warszawy – zakłady pogrzebowe Warszawa.

Obszar ten to jeden z najbardziej zielonych regionów Warszawy. Ponad 28% powierzchni dzielnicy stanowią parki, skwery oraz lasy, na czele z Lasem Bielańskim – rezerwatem krajobrazowym oraz sąsiedztwem unikalnego, na tle Europy, kompleksu leśnego, czyli Kampinoskiego Parku Narodowego. Dzielnica Bielany to także kolebka oświaty i nauki, siedzibę swą tutaj mają Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, największa uczelnia sportowa w Polsce, Papieski Wydział Teologiczny oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Badania swe oraz działalność prowadzą na tym regionie – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, jak również Instytut Sportu. Rejon ten to także cel odwiedzin wielu turystów zainteresowanych historią Polski, którzy na własne oczy pragną ujrzeć wybudowane w latach 80. forty Twierdzy Warszawa – Fort I („Bielany”) oraz Fort II („Wawrzyszew”). Dla miłośników architektury sakralnej gratką będzie wizyta w Zespole klasztornym kamedułów, z kolei sympatycy sztuki będą mogli podziwiać uroki Pałacu Brühla na Młocinach. Podczas pobytu na Bielanach koniecznie udać się należy na słynną Ulicę Płatniczą, na osiedlu Zdobycz Robotnicza. To właśnie tam znajdują się zabytkowe latarnie gazowe, które jeszcze do niedawna zapalane były o zmierzchu przez latarnika. Dla fanów muzyki okazją do wspomnień będą odwiedziny domu pod nr 59, w którym to przez wiele lat mieszkała Kora, wokalistka znana z zespołu Maanam. Natomiast osoby, które lubią tradycyjną polską kuchnię, zapraszamy do restauracji przy ulicy Płatniczej 35, w byłym domu słynnej, zmarłej aktorki teatralnej i filmowej – Krystyny Sienkiewicz.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Warszawa Bielany

Pogotowie Pogrzebowe na terenie warszawskiej dzielnicy Bielany reprezentuje zakład z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w zakresie planowania i realizacji usług pogrzebu. Gotowy sprostać każdemu wyzwaniu i należycie przygotować ceremonię żałobną, zarówno tę o charakterze religijnym, jak i świeckim. Realizuje kremacje bezpiecznie i z najwyższą gwarancją jakością usługi. Oferuje bogaty asortyment akcesoriów funeralnych, w postaci trumien, urn, odzieży oraz wieńców i wiązanek. Zakład Pogrzebowy SKRZYDLATE ANIOŁY Warszawa Bielany przykłada szczególną wagę do jakości świadczonych przez siebie usług, ich różnorodności, a także dbałości o detale. Główną intencją wykwalifikowanej kadry firmy jest dogłębne zrozumienie oczekiwań osób organizujących ostatnią drogę swoich bliskich oraz wierne ich odzwierciedlenie, przy jednoczesnym zachowaniu koniecznych procedur oraz należytej godności. Zakład, któremu zaufało Pogotowie Pogrzebowe, zajmuje się przygotowaniem pogrzebu w sposób kompleksowy. Począwszy od całodobowej eksportacji, przechowania ciała, pomocy w załatwieniu urzędowych i cmentarnych formalności, wyboru oprawy florystycznej oraz muzycznej ceremonii pochówku, a skończywszy na późniejszej opiece nad grobem Zmarłego. Firma realizuje również inne usługi funeralne, takie jak krajowy i międzynarodowy transport zwłok czy prace ziemne na cmentarzach. Wszystko po to, aby Rodzina Zmarłego nie musiała zamartwiać się kto się tym zajmie i jak to zorganizować, a mogła w pełni skupić się na tym co najważniejsze i w skupieniu przeżywać trudny czas żałoby. Właśnie takie podejście do Rodzin Osób Zmarłych, pełne troski, życzliwości, delikatności, pomocy i zaangażowania we wszystkie sprawy związane z pochówkiem, sprawiło, że Pogotowie Pogrzebowe zaufało Skrzydlatym Aniołom na terenie dzielnicy Bielany.

Cmentarze na Bielanach

Na terenie warszawskich Bielan znajduje się kilka nekropolii. Największą z nich stanowi Cmentarz Komunalny Północny, zlokalizowany na Młocinach oraz Wólce Węglowej. Ten liczący ponad 143ha powierzchni cmentarz, posiadający na swym terenie spopielarnie, przechowalnię zwłok oraz dom pogrzebowy z osobnymi salami do pochówków religijnych, oraz świeckich, pod względem obszarowym wyróżnia się na tle całej Europy. Warto zaznaczyć, że nekropolia ta graniczy z Kościołem św. Ignacego Loyoli. Drugą co do wielkości nekropolią stołecznych Bielan jest wyznaniowy Cmentarz Wawrzyszewski, położony przy ulicy Wólczyńskiej 64. Pochowani są na nim między innymi żołnierze 30 pułku Strzelców Kaniowskich czy ci, którzy zginęli podczas powstania warszawskiego. Zarządcą tej nekropoli jest, znajdujący się po drugiej stronie ulicy, Kościół św. Marii Magdaleny. Ostatnim miejscem wiecznego spoczynku, który wyróżnia się na tle dzielnicy Bielany, jest nieczynny już dzisiaj, będący pod opieką Ambasady Włoch w Polsce – Cmentarz Żołnierzy Włoskich.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe