fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy NEKROLOG Wałcz

ul. Kilińszczaków 72, 78-600 Wałcz

801 12 12 12

67 349 45 00

Firma już od ponad trzydziestu lat niesie nieocenioną pomoc Rodzinom w ciężkich chwilach żałoby.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Wałczu

Herb miasta WałczWałcz to leżące nad Jeziorem Zamkowym i Jeziorem Raduń oraz rzeką Pilicą miasto w województwie zachodniopomorskim. To stolica powiatu wałeckiego, która prawa miejskie uzyskała w 1303 roku i zamieszkiwana jest ponad 25 tys. osób. Miasto jest silnie związane z polskimi siłami zbrojnymi. Stacjonuje tutaj 104 Batalion Zabezpieczenia, 100 Batalion Łączności, 1 Regionalna Baza Logistyczna oraz 107 Szpital Wojskowy.

Do największych zabytków Wałcza zaliczają się:

  • budynek ratusza z 1890 roku,
  • znajdujący się przy ulicy Kilińszczaków spichlerz,
  • kolejowa wieża ciśnień,
  • a także zabytkowy budynek dawnego banku oraz szpitala.

Wizyta w mieście na pewno przypadnie do gustu osobom preferującym turystykę sakralną. Będą oni mogli odwiedzić:

  • neogotycki Kościół Św. Mikołaja,
  • greckokatolicki Kościół Podwyższenia Krzyża Pańskiego,
  • prawosławną cerkiew pw. Świętej Trójcy,
  • a także wybudowany w latach 1902-1907 Kościół Św. Antoniego.

Lokalizacja Wałcza nad jeziorami, duża liczba terenów zalesionych oraz piękne krajobrazy sprawiają, że miejsce znajduje uznanie w oczach osób lubiących aktywny wypoczynek. Tu właśnie swój początek bierze Wałecka Pętla – kajakowy szlak biegnący przez 7 jezior. Brzegi jeziora Raduń natomiast scala będący dużą atrakcją wiszący most. Nieopodal znajdują się jeszcze Muzeum Ziemi Wałeckiej, pozostałości Wału Pomorskiego, a także Czarodziejska Górka.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście Wałcz

Reprezentantem Pogotowia Pogrzebowego na terenie Wałcza i okolic jest Zakład Pogrzebowy Nekrolog. Firma, już ponad 30 lat niesie pomoc Rodzinom Osób Zmarłych w kompleksowym zaplanowaniu i obsłudze pogrzebów. Kadra zakładu na czele z jego właścicielami, do każdego Klienta podchodzi indywidualnie. Stara się zaproponować mu takie usługi i akcesoria, które będą doskonale odzwierciedlały jego preferencje i możliwości finansowe. Każda organizowana przez personel uroczystość, czy to wyznaniowa czy świecka – prowadzona przez wykwalifikowanego mistrza ceremonii, zostanie rzetelnie i profesjonalnie zrealizowana.

Doświadczenie pracowników firmy Zakład Pogrzebowy Nekrolog Wałcz sprawia, że są oni w stanie zaproponować Klientom odpowiednie akcesoria funeralne, oprawę muzyczną, fotograficzną, a także kwiatową pochówku. Bogate zaplecze firmy, w postaci nowoczesnej chłodni, profesjonalnych karawanów, kaplicy pożegnań czy parku maszynowego, sprawia, że nie muszą się Państwo martwić o żaden aspekt planowanego pożegnania. Dodatkowo pracownicy firmy pomogą Państwu w wypełnieniu urzędowych formalności, między innymi tych, związanych z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego.

Cmentarze w Wałczu

Na terenie Wałcza znajdują się cmentarze komunalne (czynne przy ulicy Północnej i Generała Andersa oraz zamknięte przy Alei Zdobywców Wału Pomorskiego, a także przy ul. Kujawskiej). Zarządzane są przez miejscowy Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Cmentarz Wojenny będący miejscem pochówku radzieckich i polskich żołnierzy poległych w 1945 roku.

Krematorium w mieście Wałcz

Wałcz nie posiada własnego, czynnego krematorium. Zakłady pogrzebowe, działające w mieście Wałcz, w zakresie spopielenia zwłok współpracują ze znajdującymi się po sąsiedzku miastami w których istnieją krematoria. Oczywiście dla wygody Klientów firma Pogotowia Pogrzebowego ustala w nich wszystkie szczegóły kremacji i czuwa nad jej prawidłowym przebiegiem.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe