fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ZADORA Wadowice

ul. gen. Bruno Olbrychta 1, 34-100 Wadowice

801 12 12 12

33 873 86 56

Zakład Pogrzebowy ZADORA świadczy kompleksowe usługi funeralne na najwyższym poziomie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Wadowicach

Herb miasta WadowiceWadowice to miasto położone w południowej części Polski, w województwie małopolskim nad rzeką Skawą. Miasto jest siedzibą władz powiatu wadowickiego i gminy miejsko-wiejskiej Wadowice. Powierzchnia miasta wynosi 10,54 km2, a jego populacja sięga ponad 18 tys. mieszkańców. W samych Wadowicach, jak i całym powiecie, bardzo dobrze rozwinięta jest mała oraz średnia przedsiębiorczość. Główne branże Wadowic to przemysł spożywczy, ale również chemiczno-przemysłowy. Znajduje się tu między innymi siedziba polskiego koncernu spożywczego – Maspex – będącego jednym z największych producentów żywności w Polsce i środkowo-wschodniej części Europy. Swoją siedzibę ma także Metchem, czyli producenta wyrobów z tworzyw sztucznych.

Przez miasto przebiegają dwie drogi krajowe, działają tu także dwie linie kolejowe i dwa lądowiska, w tym jedno sanitarne. W mieście znajduje się spora ilość zabytków sakralnych, między innymi:

  • Bazylika Ofiarowania NMP pochodząca z XVIII wieku, posiadająca prezbiterium z XV wieku.
  • Ważnym punktem na mapie Wadowic jest Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, czyli muzeum biograficzne poświęcone Karolowi Wojtyle.
  • Kolejnym wartym uwagi obiektem na mapie Wadowic jest Klasztor Ojców Karmelitów Bosych i Sanktuarium św. Józefa.
  • W mieście znajduje się również wiele pomników, między innymi Jana Pawła II na Rynku, a także Krzyż Katyński, upamiętniający ofiary zbrodni na osobach związanych z ziemią wadowicką. Ponadto pomnik św. Rafała Kalinowskiego – założyciela i pierwszego przełożonego w wyżej wymienionym klasztorze Ojców Karmelitów.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Wadowice

Na terenie Wadowic i powiatu wadowickiego, Pogotowie Pogrzebowe wybrało zakład pogrzebowy godny zaufania, posiadający bardzo dobre opinie i bogate doświadczenie w organizacji pogrzebów. Zakład Pogrzebowy ZADORA Wadowice od wielu lat świadczy kompleksowe usługi funeralne, bazując na cennej wiedzy zdobytej przez lata sumiennej posługi na rzecz Osób Zmarłych i ich Rodzin. Firma każdego dnia dokłada wszelkich starań, by każdy pogrzeb był wyjątkowy, pełen emocji, odzwierciedlający wszystkie uczucia wobec Osoby Zmarłej. Pomocny i doświadczony personel wyciąga pomocną dłoń do każdego Klienta już od pierwszych chwil – na podstawie upoważnienia, wypełnia w jego imieniu wszystkie formalności – urzędowe, kościelne, a także cmentarne.

Ponad ćwierć wieku działalności dało zakładowi doskonałe zaplecze techniczne i przygotowanie do wykonywania całodobowej eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Firma posiada specjalistyczne karawany, dzięki którym realizuje również usługę przewozu ciała na terenie kraju oraz poza jego granicami. Kompleksowa oferta firmy zawiera szeroki wybór trumien i urn, ponieważ zakład wykonuje nie tylko ceremonie tradycyjne z użyciem trumny, ale również urnowe, poprzedzone kremacją. W siedzibie zakładu Klienci znajdą także różnorodne utensylia funeralne – znicze, klepsydry, tabliczki nagrobne, a także krzyże. Dodatkowo po stronie zakładu Pogotowia Pogrzebowego pozostaje przygotowanie oprawy kwiatowej oraz muzycznej uroczystości. Ponadto firma prowadzi doradztwo w kwestii wyboru nagrobków oraz zajmuje się ich produkcją dzięki posiadaniu zakładu kamieniarskiego.

Cmentarze na terenie Wadowic

Na terenie Wadowic znajduje się kilka nekropolii. Cmentarzem wartym uwagi jest zdecydowanie cmentarz żydowski założony w 1882 roku. Znajduje się na nim około 450 nagrobków. Zdobione są ornamentami i symbolami religijnymi, między innymi gwiazdą Dawida, menorą czy zwojami Tory. Napisy, które zachowały się na macewach, są głównie w języku hebrajskim i łacińskim. Na terenie cmentarza znaleźć można pomnik upamiętniający Żydów z Wadowic i okolicznych miejscowości, przebywających, a następnie zamordowanych w obozach zagłady.

Krematorium w Wadowicach

Na terenie Wadowic nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe z miasta Wadowice, oferujące Rodzinom usługę kremacji, współpracują w tym zakresie z krematoriami zlokalizowanymi w innych miejscowościach województwa małopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe