fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy HADES Szczecinek

ul. Lipowa 62, 78-400 Szczecinek

801 12 12 12

94 372 10 35

Dom pogrzebowy w Szczecinku dokłada wszelkich starań, by każdy pogrzeb był pełen godności.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Szczecinku

Szczecinek to miasto położone w północno-zachodniej części kraju, w województwie zachodnio-pomorskim. Miasto jest siedzibą władz powiatu szczecineckiego, a także gminy miejskiej i wiejskiej Szczecinek. Powierzchnia miasta wynosi 48,48 km2, a liczba jego ludności sięga ponad 40 tys. mieszkańców. Miasto jest istotnym węzłem komunikacyjnym, krzyżują się tu drogi krajowe, rozpoczyna także droga wojewódzka nr 172. Na mapie miasta znajdują się także obwodnice, linie kolejowe i dworzec z przejściem podziemnym. Szczecinek jest miastem z wieloma dogodnościami dla turystów.

Zobaczyć tu można kilka ciekawych obiektów, część z nich o statusie zabytku. Wartym uwagi miejscem jest Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – czyli neogotycka świątynia wybudowana w latach 1905-1908. Wyposażenie Kościoła stanowią między innymi ogromne organy pneumatyczne z 1908 roku. Instrument posiadający 1670 piszczałek przeszedł gruntowną renowację z powodu pogarszającego się stanu. Budynkiem reprezentującym styl neoromański w mieście jest z kolei Ratusz. Zlokalizowany przy Placu Wolności, wybudowany został w 1852 roku. Dużym walorem turystycznym miasta jest Park Miejski, pochodzący z końca XIX wieku. W Parku znaleźć można wiele drzew będących pomnikami przyrody, między innymi wiąz szypułkowy i lipę drobnolistną.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Szczecinku

W obliczu bolesnej straty bliskiej osoby zakład pogrzebowy w Szczecinku wyróżniony przez Pogotowie Pogrzebowe niesie nieocenione wsparcie i kompleksową pomoc. Priorytetem firmy jest wysłuchanie, zrozumienie i zrealizowanie wszelkich życzeń ze strony pogrążonego w żałobie Klienta. Właściciele wraz z kadrą zaufanych pracowników, każdego dnia dokładają wszelkich starań, by zminimalizować ból towarzyszący Rodzinie w tak ciężkich chwilach. Troska, cierpliwość i empatia, jaką wykazuje się kadra pracowników, została doceniona przez szereg Rodzin, dzięki czemu Zakład Pogrzebowy HADES Szczecinek zyskał miano firmy godnej zaufania. Drzwi Zakładu Pogotowia Pogrzebowego otwarte są dla każdego człowieka w potrzebie niezależnie od światopoglądu, wyznawanej wiary czy też statusu finansowego.

Pracownicy firmy posiadają cenną wiedzę z zakresu branży funeralnej, dzięki czemu mogą rozpocząć pomoc już od pierwszych chwil. Wypełniają w imieniu Rodziny wszelkie formalności urzędowe, kościelne, cmentarne, a także te związane z przyznawaniem zasiłku pogrzebowego. Dodatkowo personel prowadzi fachowe doradztwo przy wyborze trumien, urn i akcesoriów funeralnych. Oferta firmy zawiera obudowy grobów, klepsydry, tablice nagrobne, jak również znicze. Zespół doświadczonych florystów oraz muzyków zapewnia wyjątkowy charakter ceremonii poprzez wykonanie okazałej oprawy kwiatowej i muzycznej. Wykwalifikowany personel dokonuje całodobowo transportu Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji, dzięki wyposażeniu firmy w specjalistyczne karawany renomowanych marek. Ponadto, firma świadczy usługi przewozu na terenie całego kraju. Doskonałe zaplecze techniczne oraz nowoczesne pomieszczenia, pozwalają na całościowe przygotowanie Osoby Zmarłej do pochówku. Całość prezentowanych usług pozwala na ostatnie pożegnanie bliskiej sercu osoby z najwyższym majestatem i dbałością o detale.

Herb miasta SzczecinekCmentarze na terenie Szczecinka

Na terenie Szczecinka znajduje się niewielka ilość nekropolii. Cmentarzem o ciekawej historii jest zdecydowanie cmentarz żydowski powstały prawdopodobnie w XVIII wieku. Cmentarz służył ludności żydowskiej mieszkającej nie tylko w Szczecinku, ale i w okolicznych miejscowościach. W 1881 roku postanowiono o wyburzeniu cmentarza, rosyjscy jeńcy wojenni przekuli wszystkie macewy w sposób umożliwiający późniejsze wykorzystanie ich do robót budowlanych. Na cmentarzu znajdował się również dom przedpogrzebowy, przerobiony w późniejszych latach na kaplicę. Obecnie, nie ma praktycznie śladu po dawnej nekropolii, za wyjątkiem tabliczki informującej o tym, że jest to teren pocmentarny.

Krematorium w Szczecinku

Na terenie miasta nie ma żadnego krematorium. Zakłady pogrzebowe działające w Szczecinku, korzystają w tym zakresie z usług spopielarni z innych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe