fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy LILIA Szamotuły

ul. Mickiewicza 8, 62-045 Pniewy

801 12 12 12

601 888 807

Zakład Pogrzebowy Lilia specjalizuje się w sprawnej, kompletnej organizacji pochówku.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Szamotułach

Herb miasta SzamotułySzamotuły to miasto w województwie wielkopolskim położone nad rzeką Samą. Zlokalizowane jest w odległości około 40 kilometrów od stolicy Wielkopolski. Według ostatnich danych miasto liczy ponad 18 tysięcy mieszkańców i zajmuje powierzchnię 11,08 km². Do początku XXI wieku ważnymi gałęziami przemysłu w Szamotułach były sektor meblarski, cukrowniczy, a także młynarski. Zakładem, który ocalał po przemianach gospodarczych, jest Olejarnia powstała w 1910 roku przy ulicy Dworcowej. Obecnie olejarnia działa przy ulicy Chrobrego jako ADM Wielkopolskie Zakłady Tłuszczowe. Innym zakładem przemysłowym w mieście jest wytwórnia pasz, która również mieści się przy ulicy Chrobrego. Kolejnym ważnym zakładem produkcyjnym jest Ster Sp. z o.o., który zajmuje się produkcją foteli autobusowych i tramwajowych.

Przez Szamotuły przebiegają drogi wojewódzkie nr 184, 185 i 187, a także drogi powiatowe oraz jeden z najstarszych szlaków kolejowych w Polsce – linia kolejowa z Poznania do Szczecina. Od 1957 roku na terenie miasta działa Muzeum Ziemi Szamotulskiej, obecnie obiekt nosi nazwę Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Innymi ważnymi zabytkami są m.in. Baszta Halaszki czy Bazylika kolegiacka Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Szamotuły

Pogotowie Pogrzebowe w Szamotułach zaufało profesjonalnemu zakładowi, który posiada bogate doświadczenie w branży funeralnej. Zakład Pogrzebowy LILIA Szamotuły zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów zarówno wyznaniowych, jak i świeckich, tradycyjnych, a także kremacyjnych. Personel pomaga w każdej napotkanej trudności w urzędach oraz innych instytucjach między innymi, jeśli chodzi uzyskanie zasiłku pogrzebowego. Doświadczeni kierowcy dyspozycyjni są przez całą dobę, przyjmują zgłoszenia dotyczące transportu zwłok zarówno na terenie Polskie, jak i za granicą.

W siedzibie firmy dostępny jest konieczny asortyment funeralny, czyli trumny, urny, tabliczki nagrobne, a także szereg dewocjonaliów. Dodatkowo zakład pogrzebowy z Szamotuł zapewnia wykonanie profesjonalnej oprawy muzycznej, a także kwiatowej uroczystości. Wizytówką firmy jest troska o zrozumienie oczekiwań każdej Rodziny. Oferowane usługi są gwarancją, że pogrzeb zostanie wykonany z najwyższą starannością, z poszanowaniem Osoby Zmarłej oraz jej bliskich.

Cmentarze w Szamotułach

Cmentarz Parafialny w Szamotułach został założony w 1831 roku niedaleko bazyliki kolegiackiej. Początkowo nekropolia była niewielka, jednak z czasem sukcesywnie ją poszerzano o przyległe tereny.

Niegdyś na terenie miasta funkcjonował również Cmentarz Żydowski, mieścił się przy ulicy Szczuczyńskiej. Aktualnie na jego miejscu znajduje się park oraz szkoła, ocalałe macewy natomiast zostały umieszczone w lapidarium regionalnego Muzeum Zamku Górków.

Krematorium w Szamotułach

W mieście Szamotuły nie ma krematorium, wszystkie zakłady pogrzebowe w tym zakresie współpracują ze spopielarniami zwłok z innych miejscowości województwa wielkopolskiego. Najbliższa z nich znajduje się w Poznaniu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe