fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy BORZUCKA Świętochłowice

ul. Kubiny 2, 41-600 Świętochłowice

801 12 12 12

501 452 682

Usługi pogrzebowe Świętochłowice, pogrzeby tradycyjne z trumną i kremacyjne z urną.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Świętochłowicach

Zakłady Pogrzebowe Świętochłowice_Pogotowie Pogrzebowe

Świętochłowice to miasto na prawach powiatu, położone w województwie śląskim nad rzeką Rawa. Według ostatnich danych liczba ludności wynosiła prawie 50 tys. mieszkańców, a jego  powierzchnia to 13,31 km². Przed restrukturyzacją do głównych gałęzi przemysłu należało głównie hutnictwo i górnictwo. Do dziś na terenie miasta istnieje dawna Huta Florian, która stała się częścią koncernu ArcelorMittal Poland. Ponadto działalność prowadzą między innymi fabryka kosmetyków Pollena-Malwa, fabryka opon Michelin, fabryka silników Volvo, firma spedycyjna Delta Trans, Yves Rocher Polska, a także inne, mniejsze zakłady pracy. Na mocy porozumienia Świętochłowic i Rudy Śląskiej w 2004 roku, z myślą o pobudzeniu lokalnej przedsiębiorczości, powstał Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Jednym z najważniejszych zabytków architektonicznych na terenie miasta jest Kościół św. Piotra i Pawła z XIX wieku. W mieście zwiedzać można również:

  • zespół zabudowań walcowni na terenie byłych Zakładów Cynkowych Silesia,
  • wieże wyciągowe i szyby I i II Kopalni Węgla Kamiennego Polska,
  • wieżę ciśnień przy ul. Katowickiej,
  • czy chociażby zabudowania osiedli robotniczych zwane familokami.

Na terenie miasta swoją działalność religijną prowadzi pięć parafii Kościoła rzymskokatolickiego, Kościoły protestanckie oraz Świadkowie Jehowy.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Świętochłowice

Profesjonalne usługi pogrzebowe w Świętochłowicach dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy renomowany zakład z wieloletnim doświadczeniem. Zarówno właściciele, jak i kadra zatrudnionych pracowników w swojej codziennej pracy na pierwszym miejscu stawiają potrzeby i oczekiwania Rodzin pogrążonych w żałobie. Personel firmy Zakład Pogrzebowy BORZUCKA Świętochłowice pozostaje do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy, przez siedem dni w tygodniu, aby w razie potrzeby natychmiast udzielić pomocy. Dom pogrzebowy Borzucka świadczy usługi kompleksowo, zajmując się każdym etapem organizacji ceremonii. Całodobowo organizuje transport Zmarłych ze wskazanego przez Bliskich miejsca do nowoczesnych chłodni. Wykwalifikowani pracownicy świadczą usługi eksportacji w kraju, ale też zajmują się sprowadzaniem zwłok z zagranicy, dopełniając przy tym wszystkich niezbędnych formalności. Na życzenie Rodziny reprezentują Ją w urzędach, instytucjach państwowych, kancelariach parafialnych oraz pomagają w uzyskaniu należnych świadczeń i zasiłku pogrzebowego.

Firma przygotowuje zarówno pochówki tradycyjne, jak i urnowe. Specjaliści zakładu zajmują się wykonaniem profesjonalnej toalety i kosmetyki pośmiertnej, z zachowaniem najwyższego szacunku dla Osoby Zmarłej. W siedzibie firmy dostępny jest bogaty asortyment, zarówno trumien i urn, jak i niezbędnych akcesoriów, takich jak klepsydry, relikwiarze, tabliczki nagrobne. Zakład z zaangażowaniem i kompetencją dba również o oprawę muzyczną i kwiatową uroczystości. Jeśli Rodzina decyduje się na zorganizowanie konsolacji, może również liczyć na wsparcie pracowników. Dodatkowo Klienci mają możliwość wypożyczenia autokarów do obsługi logistycznej ceremonii. Poza bogatą ofertą usług ściśle związanych z organizacją pogrzebu firma dokonuje również ekshumacji. Jeśli z jakiegoś powodu Rodzina decyduje się na tę usługę, pracownicy dopełniają niezbędnych formalności, zajmują się transportem Zmarłego oraz Jego ponownym pochówkiem.

Cmentarze na terenie Świętochłowic

W Świętochłowicach znajduje się zasługujący na uwagę Stary Cmentarz. Usytuowany jest przy ul. Cmentarnej i należy do parafii Kościoła św. Piotra i Pawła. Powstał w roku 1896. Na terenie cmentarza znajduje się pomnik ku czci poległych Powstańców Śląskich. Pochowanych jest tu również wielu zasłużonych świętochłowiczan. Szereg mogił ma wartość historyczną, część z nich pochodzi z przełomu XIX i XX wieku.

Krematorium w Świętochłowicach

Na terenie miasta Świętochłowice nie istnieje krematorium, natomiast wszystkie zakłady pogrzebowe, które w swojej ofercie posiadają usługę spopielania zwłok, współpracują z krematoriami zlokalizowanymi w pobliżu miasta.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe