fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KRZEMIŃSCY Świecie

ul. Bolesława Chrobrego 46, 86-100 Świecie

801 12 12 12

503 101 645

Zakład pogrzebowy w Świeciu realizuje ceremonie wyznaniowe, świeckie, a także kremacje zwłok.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Świeciu

Herb miasta ŚwiecieŚwiecie to miasto położone w północnej części Polski, w województwie kujawsko-pomorskim. Liczba ludności wynosi ponad 25 tysięcy mieszkańców, z kolei powierzchnia Świecia to 17,55 km2. Miasto jest jednym z większych ośrodków gospodarczych w regionie. Jest także najbogatszym miastem powiatowym w całym województwie. Na mapie miasta znajdują się zakłady firmy papierniczej, która jest jedną z największych nie tylko w Polsce, ale też w Europie – Papiernia Mondi Świecie S.A. Prężnie działają także firmy z sektora spożywczego, chemicznego i materiałów budowlanych.

Na terenie miasta znaleźć można wyjątkowe obiekty, wiele z nich wpisanych jest do rejestru zabytków. Niewątpliwie rozpoznawalnym miejscem w mieście jest zamek krzyżacki, który powstał w latach 1335-1350. Kolejnym ciekawym miejscem jest Kościół Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława, nazywany również przez mieszkańców Starą Farą. Budowla powstała w XV wieku i reprezentuje styl gotycki. W trakcie wyzwolenia miasta po II Wojnie Światowej świątynia została częściowo zniszczona, jednak odbudowano ją w latach 1983-1988. Ruiny świątyni zostały w międzyczasie wykorzystane do zdjęć w serialu Czterej pancerni i pies.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Świecie

Każda Rodzina ze Świecia dotknięta bolesną stratą bliskiej osoby może liczyć na niezawodne wsparcie ze strony zakładu rekomendowanego przez Pogotowie Pogrzebowe. Zakład Pogrzebowy KRZEMIŃSCY Świecie posiada wieloletnie doświadczenie i cenną wiedzę z zakresu branży funeralnej. Kompleksowe usługi pogrzebowe w Świeciu skierowane są do każdego człowieka w potrzebie, niezależnie od wyznania, światopoglądu czy sytuacji finansowej. Firma realizuje uroczystości wszystkich wyznań oraz bezwyznaniowe, zarówno tradycyjne, jak i poprzedzone kremacją. Zaangażowany personel wyciąga pomocną dłoń do wszystkich Rodzin już od pierwszych chwil rozmowy. Na podstawie stosownego upoważnienia, wypełnia formalności w urzędach, w kościele, na cmentarzu, a także występuje w imieniu Klientów o przyznanie zasiłku pogrzebowego z ZUS lub KRUS.

Firma posiada doskonałe przygotowanie do całodobowej eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Wyposażenie firmy stanowią specjalistyczne karawany renomowanych marek oraz nowoczesna chłodnia. Firma realizuje usługę przewozu Osoby Zmarłej na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Wykwalifikowany personel przygotowuje Osobę Zmarłą poprzez czynności z zakresu tanatokosmetyki, zapewniając jej nienaganną prezencję w dniu ostatniego pożegnania. Oferta Zakładu Pogotowia Pogrzebowego zawiera szeroki wybór eleganckich trumien, a także urn, pochodzących od czołowych polskich i zagranicznych producentów. Dodatkowo zakład bierze na swoje barki kwestię okazałej oprawy kwiatowej ceremonii oraz wzruszającej oprawy muzycznej. Ponadto, każda Rodzina może zakupić na miejscu niezbędne utensylia funeralne – znicze, krzyże, tabliczki i klepsydry pogrzebowe. Całość usług prezentowanych przez zakład pogrzebowy uznany przez Pogotowie Pogrzebowe w Świeciu daje każdej Rodzinie pewność, że pogrzeb zostanie zrealizowany zgodne z wszelkimi jej oczekiwaniami, a także dbałością o detale i najwyższym majestatem.

Cmentarze na terenie Świecia

Na mapie Świecia nie ma zbyt dużej ilości cmentarzy. Jednym z godnych uwagi miejsc jest cmentarz żydowski, założony w XIX wieku. W trakcie II wojny światowej nekropolia uległa prawie całkowitej dewastacji, jednak z biegiem lat została odbudowana. Jest ona miejscem spoczynku około 100 Żydów rozstrzelanych przez Niemców w 1939 roku. Na terenie cmentarza znajduje się pomnik upamiętniający poległych, pochowanych w zbiorowej mogile.

Krematorium w Świeciu

Na terenie miasta Świecie nie funkcjonuje żadne krematorium, wszystkie domy i zakłady pogrzebowe posiadające w ofercie usługę kremacji, korzystają w tym zakresie z pomocy krematoriów z innych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe