fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KAPTUR Świebodzin

ul. Łęgowska, 66-200 Świebodzin

801 12 12 12

Organizujesz pogrzeb w Świebodzinie? Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy ze Świebodzina. Zadzwoń, pomożemy Ci ze wszystkim – 801 12 12 12….

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Świebodzinie

Herb miasta ŚwiebodzinŚwiebodzin to miasto powiatowe leżące na Pojezierzu Łagowskim, w środkowo-wschodniej części województwa lubuskiego. Jego powierzchnia zajmuje obszar 16,94 km² i zamieszkiwana jest przez ponad 20 tysięcy osób. To historyczne miasto w XIV wieku było grodem słowiańskim, obecnie natomiast jest siedzibą, prężnie działających zakładów z branży odzieżowej, metalowej oraz technicznej. Placówki swoje na terenie Świebodzina mają takie firmy jak:

  • Mercord Sp. z o.o. – producent wysokiej jakości odzieży ochronnej,
  • Euro-Box Sp. z o.o. specjalizujący się w wytwarzaniu metalowych obudów,
  • a także znana na całym świecie z produkcji fotelików samochodowych – firma Recaro.

Najpopularniejsze zabytki i atrakcje turystyczne w Świebodzinie

  • Największą atrakcją turystyczną miasta jest usytuowany w sąsiedztwie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Pomnik Chrystusa Króla, którego całkowita wysokość wynosi 36m, co sprawia, że jest on doskonale widoczny na panoramie miasta,
  • Zamek Joannitów, który pochodzi z XVI wieku, obecnie stanowiący budynek szpitala,
  • późnogotycki Kościół Św. Michała Archanioła,
  • a także zlokalizowane przy ulicy Wałowej fragmenty średniowiecznych, zbudowanych z cegły i polnych kamieni murów obronnych ze słynną Kamienną Basztą.

Będąc w Świebodzinie nie sposób także minąć urokliwego rynku miasta. Mieści się na nim neogotycki Ratusz stanowiący obecnie siedzibę Muzeum Regionalnego, a także słynna ławeczka Czesława Niemena czy pomnik Świebodzińskiego Sukiennika.

Rekomendowane Zakłady Pogrzebowe Świebodzin

Zakład Pogrzebowy Kaptur Świebodzin to sprawdzona i polecana przez Pogotowie Pogrzebowe firma niosąca pomoc wszystkim Rodzinom Osób Zmarłych z terenu całego powiatu świebodzińskiego. Posiada bogate tradycje w branży funeralnej, rozpoczęła działalność jako zakład produkujący trumny. Firma, kompleksowe usługi pogrzebowe w Świebodzinie świadczy już od ponad trzydziestu pięciu lat. Jej doświadczeni i kompetentni pracownicy pomogą Państwu zadbać o wszystkie formalności związane z pogrzebem. Realizują wyznaniowe lub świeckie uroczystości, a także zapewniają transport ciał lub prochów na rynku krajowym i zagranicznym.

Doradzą jakie dokumenty należy zgromadzić przed realizacją procesu ekshumacji oraz rozliczą należny Rodzinie zasiłek pogrzebowy z ZUS-u lub KRUS-u. Przejmując opiekę nad bliską Klientom osobą, zapewnią Jej profesjonalną kosmetykę pośmiertną, a także  elegancką odzież. Na czas pożegnania na cmentarzu zapewnią windę pogrzebową, namiot oraz dowóz profesjonalnym meleksem. Firma Kaptur realizuje zarówno pochówki tradycyjne, jak i te o charakterze kremacji. Wszystkie konieczne do ich sprawnej realizacji utensylia funeralne, takie jak urny, trumny dla dorosłych i dzieci, drewniane lub metalowe krzyże oraz tabliczki nagrobne, można zakupić w siedzibie zakładu. Tam również Klienci ustalą jaką oprawę muzyczną oraz florystyczną ma mieć uroczystość pożegnalna Ich Najbliższych.

Cmentarze na terenie Świebodzina

Główną nekropolią Świebodzina jest cmentarz komunalny, którego administratorem jest Urząd Miejski. Mieści się on przy ulicy Łęgowskiej 6, a na jego terenie znajduje się między innymi monumentalny Pomnik Nekropolii Kresowych.

Krematorium w Świebodzinie

Na terenie miasta Świebodzin nie ma obecnie czynnego krematorium. Miejscowe firmy funeralne, w tym zakłady pogrzebowe należące go Grupy Pogotowie Pogrzebowe, korzystają w tym aspekcie z usług okolicznych spopielarni spoza miasta Świebodzin. Dodatkowo pracownicy, aby maksymalnie odciążyć Rodziny Osoby Zmarłej, ustalają w krematorium wszystkie sprawy formalne i organizacyjne.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe