fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CHARON Świdnica

ul. Zamenhofa 4, 58-100 Świdnica

801 12 12 12

74 851 30 64

Usługi pogrzebowe Świdnica i wsparcie w tym trudnym czasie zapewnia Zakład Pogrzebowy Charon.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Świdnicy

Świdnica znajduje się na Dolnym Śląsku, dokładnie na Przedgórzu Sądeckim w województwie dolnośląskim. Jest to miasto na prawach powiatu, które wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej. Liczba ludności zamieszkująca miasto to ponad 56 tysięcy. Obecna powierzchnia Świdnicy to około 22 km². Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z 1243 roku. Jej nazwa powstała od krzewu świdwy, który ma jadalne owoce. Dawniej porastał on okoliczne tereny znajdujące się nad rzeką Bystrzycą. Odkryto tu ślady świadczące o osadnictwie plemion kultury łużyckiej – na cmentarzysku z grobami, które charakteryzowały się bogatym wyposażeniem. Na tym obszarze istniała także wioska rybacka, następnie funkcjonowała przeprawa przez rzekę, później zaś plemię Ślężan objęło te ziemie swym zasięgiem. Teren Świdnicy należał do państwa Polan, księstwa wrocławskiego, zaś od XII wieku usytuowana była tu targowa drewniana osada przy szlaku handlowym łączącym Niemcy i Ruś. Kroczący gryf był ukazany na pieczęci miejskiej Świdnicy od około 1280 roku. Obecność franciszkanów i budowa szkoły przyczyniły się do rozwoju miasta. Świdnica była jednym z najpotężniejszych ośrodków handlu i rzemiosła na Śląsku, gdy stała się stolicą księstwa świdnicko-jaworskiego. Budowa murów miejskich z basztami, prawo bicia własnych monet – florenów, rozbudowa ratusza spowodowały wzrost rangi Świdnicy. Produkcja piwa, wina, sukna, płótna, noży i bicie monet – półgroszówek przyczyniło się do bogacenia się mieszkańców, choć zdarzały się również pożary, czy niepokoje i zmiany włodarzy. Wojny spowalniały funkcjonowanie miasta, mimo to z końcem XVIII powstały kolejne manufaktury: papiernicza, skórzana, a nawet teatr oraz gimnazjum miejskie. Następnie otworzone zostały: wytwórnia zamszu, tkanin bawełnianych i lnianych, a także liczników elektrycznych. Połączenia kolejowe z Jaworzyną Śląską i Dzierżoniowem oraz Wrocławiem, nowa zabudowa o wielkomiejskim charakterze, jak okazałe gmachy urzędów oraz rezydencje były dowodem na dobrobyt panujący w mieście. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdołali tu ulokować kilka obozów, między innymi część obozu koncentracyjnego Gros-Rosen. Dopiero w maju 1945 roku nastąpił kres tej zbrodniczej działalności. Świdnica została wtedy włączona do Polski i stała się ważnym centrum kulturalnym oraz administracyjno-usługowym. Świdnica posiada wiele unikalnych zabytków, szczególnie sakralnych, jak cerkiew świętego Mikołaja Cudotwórcy, czy kościół Pokoju wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto posiada dziś rozwinięte gałęzie przemysłu elektronicznego, motoryzacyjnego, maszynowego i spożywczego. Mieszczą się tu instytucje kultury i oświaty oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w Świdnicy

Pogotowie Pogrzebowe w Świdnicy nawiązało udaną współpracę z Zakładem Pogrzebowym CHARON SEBASTIAN ŻYSZKOWSKI. Jest to firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem. Służba, chęć pomocy i udzielania wsparcia Rodzinom Osób Zmarłych to dewiza Zakładu. Do jego oferty zaliczane są: organizacja pochówków tradycyjnych, a także tych z poprzedzającym je spopieleniem. Różnorodne typy uroczystości oferowane są przez zakład: w wielu obrządkach religijnych oraz humanistyczne – poprowadzone przez świeckiego mistrza ceremonii pogrzebowych. Zaangażowanie, profesjonalizm i empatia to cechy, jakimi wyróżniają się pracownicy firmy. Możliwość dostępu do jak największej ilości usług, jakie wykonywane są w siedzibie zakładu, jest traktowana priorytetowo, dlatego cały czas unowocześniane jest zaplecze techniczne. Między innymi własna chłodnia, auta renomowanej marki wyposażone w wysokiej jakości sprzęt umożliwiają krajowy oraz międzynarodowy transport ciała Zmarłej Osoby, a także przechowanie, i przygotowanie go do pochówku. Świadczona jest tu również pomoc w dopełnieniu niezbędnych formalności, takich jak: kredytowanie pogrzebu, uzyskanie zasiłku pogrzebowego z ZUS-u lub KRUS-u oraz w razie potrzeby skontaktowanie Klientów z prawnikiem, by ustalić dogodne procedury spadkowe. Usługi: ekshumacje, sprzedaż tabliczek nagrobnych, redakcja nekrologów – to tylko niektóre z zadań realizowanych przez Zakład Pogrzebowy CHARON SEBASTIAN ŻYSZKOWSKI. Dostępne są tu również klasyczne oraz nowoczesne wzory trumien i urn, oraz oprawa florystyczna, która pięknie podkreśli uroczysty charakter ceremonii pogrzebowej.

Cmentarze na terenie Świdnicy

Cmentarz rzymsko-katolicki należący do parafii pod wezwaniem świętego Stanisława B. M. i świętego Wacława M. – jest to najstarsza nekropolia w mieście. Znajduje się ona pomiędzy ulicą Śląską i ulicą Brzozową, powierzchnia, jaką zajmuje to 4,2 ha. Cmentarz został założony w 1888 roku. Cmentarz komunalny usytuowany jest przy ulicy Słowiańskiej 1 w Świdnicy. Nekropolia ta w ostatnim czasie została powiększona. Nekropolia komunalna mieści się przy ulicy Waleriana Łukasińskiego. Jest to zadbany cmentarz z symetrycznym układem alei. Wybudowano tu kaplicę cmentarną w stylu neoromańsko-bizantyńskim.

Krematoria w Świdnicy

Krematorium Olimp mieszczące się przy ul. Ząbkowickiej 78 w Strzelinie jest jedną z najnowocześniejszych spopielarni w Polsce. Posiada ona klimatyzowaną kaplicę oraz dwie sale pożegnań.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe