fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy EDEN Staszów

ul. 11-Listopada 42, 28-200 Staszów

801 12 12 12

606 806 598

Zakład Pogrzebowy Eden Artur Chojna – całodobowe usługi pogrzebowe, przewozy Zmarłych 24h, kremacja.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Staszowie

Herb miasta StaszówStaszów to niewielkie miasto w województwie świętokrzyskim. Jego powierzchnia wynosi 26,88 km², natomiast liczba ludności to ponad 14 tysięcy mieszkańców. Przez miasto przepływa rzeka Czarna Staszowska, a także stosunkowo krótka rzeka Desta, która stanowi lewobrzeżny dopływ Czarnej. Miasto jest centrum administracyjnym powiatu staszowskiego, znajdują się w nim wszystkie kluczowe instytucje m.in. starostwo oraz sąd rejonowy. Na terenie Staszowa występuje zabudowa zarówno wielkopłytowa, jak i jednorodzinna.

Pomimo pożarów oraz wielu zniszczeń, które miały miejsce podczas wojny, na terenie miasta zachowało się wiele zabytków. Będąc w Staszowie, warto zwiedzić Kościół parafialny pw. św. Bartłomieja. Obok świątyni znajduje się dzwonnica, która pochodzi z 1892 roku, a także budynek dawnej plebanii. Wart uwagi jest również zabytkowy Rynek, centrum Starego Miasta ma układ szachownicowy, a kamienice wokół Rynku pochodzą z XVIII wieku. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Ziemi Staszowskiej, które znajduje się przy ulicy Jana Pawła II. Na terenie miasta działają m.in. Zakład Odzieżowy Modar, czy największa w Polsce huta ręcznie formowanego szkła.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Staszów

W Staszowie Pogotowie Pogrzebowe współpracuje ze sprawdzoną firmą funeralną, która ma bogate doświadczenie w organizacji pochówków. Zakład Pogrzebowy EDEN Staszów zapewnia kompleksowe usługi pogrzebowe, a także indywidualne podejście do każdego Klienta. Po przyjęciu zgłoszenia pracownicy bezzwłocznie wykonują przewóz zwłok z każdego wskazanego miejsca. Poza transportem lokalnym specjalizują się także w świadczeniu pomocy na poziomie międzynarodowym. Doświadczony personel w imieniu Rodziny i na jej stosowne upoważnienie dopełnia również wszelkich spraw urzędowo-administracyjnych. Zakład Pogrzebowy ze Staszowa może wykonać zarówno pogrzeb tradycyjny, jak i poprzedzony kremacją, w następstwie czego urna zostanie złożona w grobie lub w kolumbarium ściennym.

W placówce firmy znajdują się wszystkie niezbędne do organizacji godnego pogrzebu utensylia. Są to trumny, urny, krzyże, tabliczki nagrobne, odzież dla Osoby Zmarłej, różańce, modlitewniki, wiele wzorów klepsydr i inne. Nowoczesne wzornictwo i najwyższa jakość wykonania, a także fachowe doradztwo, sprawiają, że wszystkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów zostaną spełnione.

Cmentarze w Staszowie

Cmentarz Komunalny w Staszowie mieści się przy ul. Cmentarnej. Została uruchomiona strona internetowa staszowskiego cmentarza komunalnego, która pomaga w odnalezieniu grobów pochowanych tam osób. Istnieje także możliwość zapalenia wirtualnego znicza.

Założony w 1819 roku Cmentarz Żydowski „nowy” w Staszowie mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Obecnie na jego miejscu znajdują się odnalezione macewy, które wykorzystywane były przez nazistów do utwardzania dróg. W 1992 roku został odsłonięty pomnik upamiętniający staszowskich Żydów.

Obecnie nieistniejący już Cmentarz Żydowski „stary” znajdował się przy ulicy Piłsudskiego.

Krematorium w Staszowie

W mieście Staszów nie ma krematorium, wszystkie zakłady pogrzebowe współpracują w tym aspekcie z krematoriami znajdującymi się na terenie województwa świętokrzyskiego. Najbliższe z nich to krematorium w Pińczowie, a także spopielarnia zwłok Abal w Sandomierzu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe