fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy JUKA RAFAŁ WĘSIERSKI Starogard Gdański

ul. Kopicza 2, 83-200 Starogard Gdański

801 12 12 12

58 560 04 78

Zakład Pogrzebowy Starogard Gdański – najwyższej jakości usługi pogrzebowe, transport, kremacja.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Starogardzie Gdańskim

Herb miasta Starogard GdańskiStarogard Gdański to miasto położone w północnej części kraju, w województwie pomorskim. Leży nad rzeką Wierzycą, jest siedzibą powiatu starogardzkiego oraz gminy wiejskiej Starogard Gdański. Jest to jedno z najstarszych miast na Pomorzu. Jego powierzchnia wynosi 25,28 km2, a liczba ludności to ponad 44 tys. mieszkańców. Na terenie miasta funkcjonuje wiele dużych i znanych przedsiębiorstw, między innymi Destylarnia Sobieski czy Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. Ponadto firma Rocket Poland Sp. z.o.o, zajmująca się importem i dystrybucją żarówek, latarek, baterii, a także fabryka mebli okrętowych Famos. Dodatkowo część terenów miasta należy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obejmuje ona swoim zasięgiem wschodnią część województwa pomorskiego i województwo kujawsko-pomorskie. Miasto posiada dobrze funkcjonującą komunikację miejską, nieopodal przebiega autostrada A1 oraz krzyżują się dwie drogi, krajowa nr 22 i wojewódzka nr 222.

Na terenie Starogardu Gdańskiego znajdują się mury obronne i baszty, sięgające historią XIV wieku. Wartym odwiedzenia miejscem jest Kościół św. Mateusza – gotycka świątynia powstała w XIV wieku, będąca najstarszym kościołem w mieście. Wnętrza zawierają fresk „Sąd Ostateczny”, podchodzący z XV wieku, a odkryty w 1957 roku. Status zabytku posiada również Pałac Wiechertów z 1893 roku, który został wybudowany dla bogatych mieszczan. Z zewnątrz bogato ozdobiony w motywy różnych zwierząt, postaci, z elementami typowymi dla antyku. Jego jedna część powstała z czerwonej cegły, druga z kolei reprezentuje styl neorenesansowy.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Starogard Gdański

Współpracujący z Pogotowiem Pogrzebowym zakład pogrzebowy w Starogardzie Gdańskim, każdego dnia, z należytą starannością niesie wsparcie wszystkim osobom pogrążonym w żałobie po stracie bliskiej osoby. Celem firmy jest udzielenie kompleksowej pomocy każdemu człowiekowi, niezależnie od wyznania, światopoglądu, a także jego sytuacji finansowej. Priorytetem jest indywidualne podejście do Klienta, zrealizowanie wszelkich jego potrzeb z dbałością o detale.

Usługi pogrzebowe Starogard Gdański

Zakład Pogrzebowy JUKA RAFAŁ WĘSIERSKI Starogard Gdański służy pomocą w urzędach, kościele, na cmentarzu oraz w instytucjach odpowiedzialnych za przyznawanie zasiłku pogrzebowego, oraz innych świadczeń. Dom Pogrzebowy Juka posiada nowoczesną chłodnię oraz specjalistyczne karawany, w pełni dostosowane do wymogów technicznych i sanitarnych. Dzięki tak doskonałemu przygotowaniu personel dokonuje całodobowo wyprowadzenia Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, przewozu ciała na terenie kraju oraz poza jego granicami. Pracownicy dokonują czynności z zakresu tanatokosmetyki, dbając o nienaganną prezencję Zmarłego w dniu pochówku. Firma bierze na swoje barki kwestię przygotowania oprawy muzycznej uroczystości w postaci trąbki i skrzypiec, a także oprawy kwiatowej w postaci wieńców, wiązanek, bukietów i innych kompozycji. Dodatkowo firma oferuje Klientom usługi kamieniarskie najwyższej jakości. Wszechstronna i stale rozbudowywana oferta domu pogrzebowego w Starogardzie Gdańskim, daje wszystkim Klientom pewność, że pogrzeb zostanie wykonany z najwyższym dostojeństwem i godnością.

Cmentarze na terenie Starogardu Gdańskiego

Na terenie Starogardu Gdańskiego znajduje się kilka wartych uwagi nekropolii. Jedną z nich jest cmentarz żydowski zlokalizowany przy ulicy Bohaterów Getta. Mimo że nekropolia doznała bardzo poważnych zniszczeń i dewastacji w czasie II Wojny Światowej, zachowały się na niej nieliczne macewy. Na nagrobkach znaleźć można napisy zarówno w języku hebrajskim, jak i niemieckim. W Starogardzie Gdańskim znajduje się także stary cmentarz wojskowy. Nekropolia założona około 1807 roku jest miejscem spoczynku żołnierzy kampanii francusko-pruskiej oraz wojen – austriacko-pruskiej, polsko-bolszewickiej, I i II wojny światowej. Na terenie cmentarza znaleźć można także groby wybitnych, zasłużonych miastu osób.

Krematorium w Starogardzie Gdańskim

W Starogardzie Gdańskim nie ma żadnej spopielarni zwłok. Zakłady pogrzebowe posiadające w ofertach kremację, korzystają w tym zakresie z pomocy krematoriów z innych miejscowości niż Starogard Gdański.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe