fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ARKADIA Starachowice

ul. Iłżecka 3, 27-200 Starachowice

801 12 12 12

41 274 14 44

Zakład Pogrzebowy Arkadia oferuje najwyższej jakości usługi pogrzebowe w Starachowicach.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Starachowicach

Starachowice to leżące w północnej części województwa świętokrzyskiego miasto powiatowe, które prawa miejskie uzyskało w 1624 roku. Jego populacja wynosi około 47 tysięcy mieszkańców. Teren miasta jest bardzo atrakcyjny, zarówno jeśli chodzi o warunki dla podmiotów gospodarczych mających tutaj swe siedziby, jak i ze względu na położenie geograficzne i liczne walory przyrodnicze. Do największych pracodawców na terenie Starachowic zaliczają się takie polskie i zagraniczne koncerny jak:

  • firma Cersanit,
  • ceniony producent autobusów miejskich – zakład MAN Bus Sp. z o.o.,
  • Odlewnie Polskie S.A.,
  • LSC Communications,
  • czy renomowany producent drzwi Gerda.

Herb miasta StarachowicePasjonaci historii i industrialnej zabudowy, będąc w Starachowicach, koniecznie powinni odwiedzić Zakład Wielkopiecowy, doskonale obrazujący jedyny kompletnie zachowany hutniczy ciąg technologiczny w Europie. Obecnie stanowi on siedzibę Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura. W okresie letnim atrakcję dla turystów stanowi także wycieczka wąskotorową Starachowicką Koleją Dojazdową, której trasa biegnie przez malowniczą Puszczę Iłżecką. Wielbiciele turystyki sakralnej mogą z kolei odwiedzić, znajdujący się w Starachowicach, przy ulicy Kościelnej 12, Kościół Świętej Trójcy. Jest to wybudowana z piaskowca, w latach 1681-1688, jednonawowa, usytuowaną na skarpie świątynia, która posiada trzy dzwony spiżowe. W jej wnętrzu znajduje się tablica upamiętniająca słynnego poetę Leopolda Staffa i jego żonę. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na terenie Starachowic także nie będą się nudzić. Mogą oni aktywnie spędzić dzień, wypoczywając nad zbiornikiem wodnym „Pasternik”, udać się na wycieczkę rowerową jedną z biegnących tu tras rowerowych czy zwiedzać okolicę wybraną przez siebie trasą turystyczną.

Polecane na terenie miasta Starachowice Zakłady Pogrzebowe

Na terenie Starachowic Pogotowie Pogrzebowe rekomenduje firmę funeralną, która świadczy kompleksową pomoc w przygotowaniu i organizacji religijnych oraz świeckich pogrzebów. Zakład Pogrzebowy ARKADIA Starachowice posiada cenne, wieloletnie doświadczenie w obsłudze pochówków, ale również jest wiodącym, w okolicy producentem trumien. Jej wykwalifikowany personel zapewnia Klientom potrzebną pomoc formalną w sprawach urzędowych oraz odszkodowawczych. Doradza w doborze pięknej oprawy florystycznej i muzycznej oraz w wyborze wymaganych do pogrzebu utensyliów. Posiadają oni konkurencyjne ceny trumien, urn, krzyży i tabliczek nagrobnych oraz odzieży żałobnej. Zapewniają natychmiastowy transport ciała klimatyzowanym karawanem do chłodni lub miejsca planowanego pochówku, jeśli zgon nastąpił poza adresem zameldowania. Wykonują profesjonalną tanatokosmetykę oraz na życzenie Rodziny, usługę kremacji. Ponadto nie muszą Państwo martwić się o takie sprawy jak:

  • prace grabarskie służące przygotowaniu ziemnego lub murowanego grobu,
  • transport dla żałobników,
  • organizacja konsolacji po uroczystości na cmentarzu,
  • czy późniejsza opieka nad grobem Państwa najbliższych.

Cmentarze na terenie Starachowic

Na terenie Starachowic istnieją trzy Cmentarze Komunalne, których zarządcą jest Urząd Miasta Starachowice. Nekropolie te zlokalizowane są przy ulicy Radomskiej, Zgodnej, a także Polnej. Dodatkowo w pobliżu Kościoła Św. Trójcy, przy ulicy Iłżeckiej, znajduje się mały cmentarz parafialny. Natomiast przy ul. Bieszczadzkiej, w dzielnicy Wierzbnik, mieści się nieczynny, żydowski kirkut, którego spora część zniszczona została w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego pozostało tam około 400 macew.

Krematorium w Starachowicach

W mieście Starachowice nie ma aktualnie czynnego krematorium, usługi spopielenia realizowane są przez tutejsze zakłady pogrzebowe, w zaprzyjaźnionych krematoriach znajdujących się w okolicy. Najbliższe z nich znajdują się w Skarżysku-Kamiennej oraz w Radomiu. Kompetentny personel zakładu Pogotowia Pogrzebowego pomoże Klientom i przeprowadzi Ich przez wszystkie aspekty i formalności związane z planowaniem i obsługą pogrzebu kremacyjnego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe