fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ANIOŁ Środa Wielkopolska

ul. Wiosny Ludów 3, 63-000 Środa Wielkopolska

801 12 12 12

604 280 534

Wysoka jakość usług, rzetelność, sumienność, pozytywne opinie i konkurencyjne ceny…

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Środzie Wielkopolskiej

Herb miasta Środa WielkopolskaŚroda Wielkopolska położona jest w powiecie średzkim w województwie wielkopolskim. Liczba ludności miasta wynosi ponad 22 tys. osób, z kolei powierzchnia sięga 17,98 km2. Miasto jest lokalnym węzłem komunikacyjnym, funkcjonuje tu zarówno kolej, jak i PKS. Nieopodal Środy Wielkopolskiej zlokalizowana jest droga krajowa nr 11, a także droga wojewódzka. Miasto jest dobrze skomunikowane z miastami gminnymi, otwarto w nim również lądowisko sanitarne.

Na mapie Środy można znaleźć wiele godnych uwagi zabytków. Niewątpliwie okazałą budowlą jest gotycki kościół z początku XV wieku, czyli Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Do prezbiterium świątyni przylega renesansowa kaplica Gostomskich. Status zabytku posiada również średzka kolej powiatowa, czyli wąskotorowa linia kolejowa będąca niegdyś połączeniem Poznania ze Środą Wielkopolską. Obecnie kolej zachowana jest jedynie w szczątkowej postaci, a ruch turystyczny odbywa się na niej jedynie sezonowo.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Środa Wielkopolska

Na terenie Środy Wielkopolskiej i powiatu średzkiego w województwie wielkopolskim, Pogotowie Pogrzebowe zaufało zakładowi, który posiada pozytywne opinie wśród wielu Rodzin i miano firmy godnej zaufania. Zakład Pogrzebowy Anioł Środa Wielkopolska od wielu lat dokłada wszelkich starań, by każdy, kto zgłasza się o pomoc w obliczu bolesnej straty, otrzymał wsparcie, troskę i zrozumienie na każdym etapie związanym z organizacją i obsługą uroczystości pożegnalnej.

Firma skupia się na indywidualnym podejściu do każdego Klienta, niezależnie od jego sytuacji finansowej i innych okoliczności. Zakład pogrzebowy niesie pomoc w przypadku uroczystości wszystkich wyznań, pochówków o charakterze tradycyjnym oraz tych poprzedzonych procesem kremacji. Doświadczony personel, posiadający cenną wiedzę z zakresu branży funeralnej, stwarza komfortową atmosferę dla Rodzin oraz pomaga im w każdym szczególe, by ceremonia reprezentowała unikalny charakter, godność i wysoki poziom. Zakład wyposażony został w karawany renomowanych marek, dzięki którym obsługa przez całą dobę dokonuje wyprowadzenia Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Firma świadczy także usługi przewozu ciała na terenie całego kraju.

Dodatkowo w zakładzie pogrzebowym każda Rodzina może wybrać, dzięki fachowemu doradztwu ze strony personelu, odpowiednią trumnę, urnę oraz niezbędne utensylia funeralne Są to między innymi znicze, krzyże, modlitewniki, klepsydry i tabliczki nagrobne w różnych wzorach i rozmiarach. Oferta zakładu zawiera przygotowanie kompozycji kwiatowych, również wieńców, wiązanek i stroików na indywidualne zamówienie Klientów. Za oprawę muzyczną odpowiadają z kolei profesjonalni instrumentaliści, potrafiący zapewnić wzruszający nastrój w trakcie ostatniego pożegnania. Dodatkowo zakład oferuje Rodzinom całoroczną opiekę nad grobami, gwarantując schludny i nienaganny wygląd miejsca spoczynku bliskiej naszemu sercu osoby. Pogotowie Pogrzebowe zaufało zakładowi, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, nawet najbardziej wymagających Klientów.

Cmentarze na terenie Środy Wielkopolskiej

Na terenie Środy Wielkopolskiej znajduje się nekropolia będąca miejscem spoczynku 136 Powstańców Wielkopolskich oraz mieszkańców miasta, którzy zostali zamordowani przez Niemców. Średzki cmentarz jest jednym z niewielu w województwie wielkopolskim, gdzie zachował się zespół kaplic grobowych z XIX wieku. Od 1998 roku cmentarz ten wpisany jest do rejestru zabytków. Kwatera Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu wojskowym jest Miejscem Pamięci Narodowej. Opiekę nad nią sprawuje Stowarzyszenie Rodzin Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej. Na terenie miasta znajdował się też cmentarz żydowski, założony w XVIII wieku. Niestety w czasie okupacji został doszczętnie zniszczony przez nazistów, a część dawnego cmentarza wykorzystywana jest obecnie jako pole uprawne.

Krematorium w Środzie Wielkopolskiej

W Środzie Wielkopolskiej funkcjonuje jedna spopielarnia zwłok – Krematorium Finis. Wszystkie zakłady i domy pogrzebowe posiadające w ofercie usługę kremacji, które działają w miejscowości Środa Wielkopolska, współpracują w tym zakresie z tym krematorium bądź innymi, z terenu województwa wielkopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe