fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy NEKROS Śrem

ul. Parkowa 6, 63-100 Śrem

801 12 12 12

502 614 746

Zakład Pogrzebowy Nekros w Śremie działa od ponad 50 lat.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Śremie

Śrem to miasto powiatowe położone nad Wartą, w województwie wielkopolskim, w Kotlinie Śremskiej. Prawa miejskie uzyskał w 1253 roku, a obecnie zamieszkiwany jest przez ponad 29 tysięcy osób. Ponad 95% wszystkich przedsiębiorstw działających na rynku śremskim stanowią małe firmy sektora prywatnego. Największym z kolei zakładem, zatrudniającym największą liczbę pracowników jest Odlewnia Żeliwa „Śrem” S.A. To wielkopolskie miasto posiada liczne, atrakcyjne pod kątem aktywnego i rekreacyjnego wypoczynku tereny, bogate w walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Miejscem cieszącym się największą popularnością wśród miejscowych i wizytujących Śrem gości jest liczący około 46 ha Park Miejski im. Powstańców Wielkopolskich. Na jego terenie znajduje się otwarta w 2004 roku ścieżka historyczno-dydaktyczna, zbiornik wodny, Kopiec Reymonta, Ogród Jordanowski, Stadion Miejski, skatepark oraz liczne trasy piesze i rowerowe. Wśród najliczniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Śremie znajdują się także:

  • Rynek miasta z budynkiem Ratusza,
  • poklasztorny zespół franciszkanów,
  • zlokalizowana przy ulicy Mickiewicza wieża ciśnień
  • a także pochodzący z 1393 roku Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej.

Warto odwiedzić również Muzeum Śremskie oraz skorzystać ze spacerowo-rowerowej promenady ciągnącej się wzdłuż Warty, przy której znajdują się słynne ławeczki – Ks. Piotra Wawrzyniaka oraz Heliodora Święcickiego.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Śrem

Na terenie Śremu Pogotowie Pogrzebowe rekomenduje zakład pogrzebowy, który świadczący kompleksowe usługi związane z przygotowaniem religijnych i bezwyznaniowych pochówków. Zakład Pogrzebowy NEKROS Śrem od 1967 roku niesie pomoc i wsparcie Klientom w trudnym i bolesnym momencie straty Ich najbliższych. Firma dysponuje niezbędnym do sprawnej i fachowej obsługi pogrzebów zapleczem. W jego skład wchodzą eleganckie karawany, profesjonalna chłodnia i doświadczeni oraz empatyczni pracownicy, którzy do każdej Rodziny podchodzą indywidualnie. Pozwala im to doskonale zrozumieć preferencje Klientów i zaproponować takie rozwiązania, które będą im najlepiej odpowiadały pod względem organizacyjnym i finansowym.

Kadra śremskiej firmy pogrzebowej doradzi Państwu także we wszystkich formalnych kwestiach związanych z planowanym pochówkiem. Zarówno tych koniecznych do ustalenia w urzędach państwowych, kościołach, jak i u administratorów danego cmentarza. Pomoże również zorganizować transport Osoby Zmarłej, zadba o profesjonalną toaletę pośmiertną, sprawnie przeprowadzi proces ekshumacji czy zrealizuje wymagane prace grabarskie. Co istotne dla wygody Klientów personel zakładu świadczy swe usługi mobilnie, a należność za nie może być rozliczana bezgotówkowo w ramach przysługującego zasiłku pogrzebowego.

Cmentarze na obszarze Śremu

Największą obszarowo nekropolią Śremu jest znajdujący się przy ulicy Malczewskiego Cmentarz Komunalny. Jego administratorem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie. Zgłaszając się do jego biura, mogą Państwo wykupić miejsce na cmentarzu, dokonać opłaty za istniejący grób czy zgłosić realizowane na terenie nekropolii prace kamieniarskie. W tym roku (2021) na cmentarzu poświęcone zostało, wybudowane w 2019 roku Ossuarium. Będzie ono miejscem składania szczątków Osób z likwidowanych i nieopłaconych grobów, a także tych odkrytych np. podczas badań archeologicznych. W mieście znajduje się również cmentarz parafialny, należący do Kościoła pw. NMP Wniebowziętej w Śremie.

Krematorium w Śremie

W mieście Śrem nie ma czynnej spopielarni, zakłady pogrzebowe z tego terenu korzystają w tym zakresie z usług okolicznych spopielarni. Najbliższe z nich znajdują się w Środzie Wielkopolskiej, a także w Poznaniu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe