fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy FENIKS Sosnowiec

ul. Orla 9, 41-205 Sosnowiec-Pogoń

801 12 12 12

327 477 351

Usługi pogrzebowe Sosnowiec, kremacja, krajowy i międzynarodowy transport zwłok.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Sosnowcu

Stoisz przed koniecznością organizacji pogrzebu w Sosnowcu i nie wiesz, od czego zacząć? Wiemy, jak trudny może być to dla ciebie czas. Zdajemy sobie sprawę, że w takich okolicznościach często przestajemy myśleć racjonalnie i potrzebujemy wsparcia i pomocy w dopełnieniu nawet najprostszych spraw. Dlatego jesteśmy tu, aby Ci pomóc – zadbamy o to, aby wszystko zostało zorganizowane taktownie i profesjonalnie. Jeśli będziesz tego potrzebować, współpracujący z nami zakład pogrzebowy pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności m.in. w Zus-ie i innych instytucjach. Pomoże ustalić terminy w kościele czy w zarządzie cmentarza. Zadba o każdy szczegół ceremonii pożegnalnej i zagwarantuje obsługę na najwyższym poziomie.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Sosnowiec

Dokładamy wszelkich starań, aby do Grupy Pogotowie Pogrzebowe należały wyłącznie zakłady pogrzebowe, które świadczą usługi pogrzebowe najwyższej jakości i mają odpowiednie podejście do Klientów korzystających z ich usług. W Sosnowcu współpracujemy z Zakładem Pogrzebowym Feniks. Od wielu lat każda Rodzina dotknięta bolesną stratą, może liczyć na pomocy ze strony tego zakładu pogrzebowego.

Zakład Pogrzebowy FENIKS Sosnowiec specjalizuje się w udzielaniu kompleksowego wsparcia wszystkim osobom, które doświadczają nieuniknionej okoliczności. Misją realizowaną każdego dnia, przez wykwalifikowany personel jest indywidualne podejście do Klienta. Pracownikom zależy na zrozumieniu i zrealizowaniu jego potrzeb, a także otoczenie go troską i prawdziwą opieką w tak trudnych chwilach. Zaangażowana obsługa już od pierwszych chwil, na podstawie stosownego upoważnienia, zdejmuje ciężar z barków Klienta, wypełniając w jego imieniu formalności.

Dodatkowo obowiązki, jakie spadają na Rodzinę w obliczu bolesnej straty, również zostają wykonane przez pracowników zakładu. Firma wyposażona została w specjalistyczne pojazdy renomowanych marek, dzięki którym w sposób sprawny i bezpieczny można dokonać eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Wykwalifikowani pracownicy świadczą również usługę przewozu Osoby Zmarłej na terenie kraju. W siedzibie zakładu pogrzebowego w Sosnowcu znajduje się bogaty wybór trumien, urn, a także niezbędnych akcesoriów funeralnych. Dostępna jest również odzież dla Osób Zmarłych. Firma współpracuje zarówno z doświadczonymi florystami, jak i profesjonalnymi instrumentalistami. Każda osoba pragnąca zorganizować godny i pełen szacunku pogrzeb może liczyć na okazałe wieńce, wiązanki i wzruszającą muzykę w trakcie pochówku.

Herb miasta SosnowiecSosnowiec to miasto położone w południowej części Polski, na Wyżynie Śląskiej w województwie śląskim. Miasto na prawach powiatu posiada powierzchnię 91,06 km2 , a liczba jego mieszkańców, według ostatnich danych wynosi 198 996 osób. Sosnowiec jest miastem po restrukturyzacji przemysłu, w miarę rozwoju miasta, przekształcono je z górniczo-hutniczego w przemysłowo-handlowe. Miasto znajduje się na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych, przebiega przez nie wiele dróg krajowych i ekspresowych, jest również dobrze skomunikowane pod względem kolei. Sosnowiec posiada siedem stacji kolejowych i pociągi dalekobieżne.

Cmentarze na terenie Sosnowca

Na terenie miasta znajduje się wiele cmentarzy, godnym uwagi jest Cmentarz Wielowyznaniowy, czyli zespół cmentarzy przy ulicach Gospodarczej, al. Mireckiego i Smutnej. W jego skład wchodzi cmentarz żydowski, rzymskokatolicki, prawosławny, a także ewangelicki. Stary cmentarz żydowski został założony w 1894 roku. Obecnie na jego terenie znajduje się niewielka ilość macew, z powodu zniszczeń w czasie II Wojny Światowej. Na cmentarzu zobaczyć można pomnik upamiętniający pomordowanych Żydów. W części ewangelickiej cmentarza wielowyznaniowego znajduje się mauzoleum Rodziny Dietlów. Jest to miejsce pochówku między innymi Heinricha Dietla – sosnowieckiego przemysłowca i filantropa. Część prawosławna otoczona jest charakterystycznym murem z dębową, ażurową bramą. To na terenie tej części pochowano między innymi Jana Przemsza-Zielińskiego – popularyzatora dziejów miasta.

Krematorium w Sosnowcu

W Sosnowcu nie ma krematorium. Zakłady pogrzebowe, oferujące spopielenie zwłok, korzystają z usług firm działających w innych miejscowościach województwa śląskiego – na tym terenie działa kilka nowoczesnych krematoriów.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe