fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy RÓŻA Sopot

ul. Witomińska 17A, 81-311 Gdynia

801 12 12 12

669 233 299

Wieloletnie doświadczenie to gwarancja usług świadczonych na bardzo wysokim poziomie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Sopocie

Herb miasta SopotSopot to miasto położone w północnej części Polski w województwie pomorskim. To miasto na prawach powiatu, którego powierzchnia wynosi 17,28 km2, a liczba mieszkańców sięga 35 719 osób. Miasto wyróżnia się tym, że posiada najdłuższe drewniane molo w całej Europie, jest także najmniejszym pod względem liczby ludności, miastem na prawach powiatu w Polsce. Gospodarka miasta oparta jest głównie na turystyce, ale samo miasto zajmuje wysoką pozycję w Polsce pod względem zarejestrowanych podmiotów gospodarczych. Sopot jest bardzo dobrze skomunikowany z miastami takimi jak Gdynia i Gdańsk. Połączenie kolejowe realizowane są dzięki przewoźnikowi PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. Dodatkowo, na terenie Sopotu funkcjonuje transport miejski obsługiwany przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni i Gdańsku. Sopot obfituje w wysokiej klasy hotele, w tym także 5-gwiazdkowe. Na terenie miasta znajduje się również kilka zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Bardzo znanym miejscem na mapie Sopotu jest Opera Leśna, wybudowana 1909 roku. To miejsce szczególnie znane z międzynarodowych festiwalów piosenki i wielu wielkich wydarzeń artystycznych. Kolejnym miejscem znanym na mapie Sopotu jest światło nawigacyjne, czyli Latarnia Morska. To wieża o wysokości 30 metrów i zasięgu światła 7 mil morskich, udostępniona do zwiedzania dla turystów.

Sopot

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Sopocie

Na terenie Sopotu, profesjonalne usługi funeralne świadczy dla Pogotowia Pogrzebowego zakład charakteryzujący się bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Priorytetem dla Zakładu Pogrzebowego Róża Sopot i zespołu zaufanych pracowników, jest sprostanie wszelkim uwagom ze strony Rodziny, spełnienie wszystkich ich życzeń i dyspozycji, a także wzorowe spełnienie ostatniej woli osoby zmarłej. Zakład Pogotowia Pogrzebowego dokłada wszelkich starań, by każda uroczystość pogrzebowa miała unikatowy charakter, pełen piękna, wzruszeń i godności.

Zakład ten posiada bardzo rozbudowaną i stale unowocześnianą ofertę. Serwis usług i świadczeń oferowanych przez firmę pozwala na kompleksową organizację i obsługę pochówku. Personel firmy na podstawie upoważnienia wypełnia formalności urzędowe, kościelne i cmentarne, pomaga Rodzinie w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego. Firma realizuje pochówki tradycyjne z wykorzystaniem trumny, urnowe poprzedzone kremacją, ceremonie świeckie i wszystkich wyznań. Zakład zapewnia oprawę florystyczną, wykonywaną z dbałością o każdy szczegół, jak również oprawę muzyczną, windę, baldachim i nagłośnienie uroczystości. Doświadczony personel dokonuje całodobowo bezpiecznej i sprawnej eksportacji osoby zmarłej z miejsca zgonu, a także wykonuje czynności z zakresu balsamacji i kosmetyki pośmiertnej, przywracając osobie zmarłej schludny i naturalny wygląd. Firma wyposażona jest w nowoczesne autokarawany, przystosowane do przewozu osób zmarłych, spełniające wszelkie wymogi techniczne i sanitarne. Dodatkowo zakład posiada bardzo duży wybór odzieży i obuwia dla osób zmarłych, w różnych rozmiarach, stylach i wariantach kolorystycznych.

Personel zakładu Pogotowia Pogrzebowego, o każdej porze dnia i nocy służy Rodzinom dobrą radą, pomagając im w każdym aspekcie związanym z organizacją godnej ceremonii pożegnalnej.

Cmentarze w Sopocie

Na terenie Sopotu znajdują się 3 cmentarze – cmentarz żydowski, katolicki i ewangelicki, będący obecnie cmentarzem komunalnym. Jedną z ciekawszych nekropolii jest ta żydowska. Utworzona około 1913 roku, po raz pierwszy wspominana była w zapiskach około 1922 roku. Od początku II Wojny Światowej, do dnia dzisiejszego, nekropolia stopniowo niszczeje, była wielokrotnie dewastowana. Miejscowe władze wraz z Fundacją Rodziny Nissenbaumów podejmowali próby odbudowy kirkutu, jednak obecnie znajduje się na niej jedynie kilka mało czytelnych macew, w języku polskim, niemieckim, rosyjskim i hebrajskim.

Krematorium w Sopocie

Na terenie Sopotu nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe posiadające w ofercie usługę kremacji, współpracują w tym zakresie z krematoriami z innych miejscowości województwa pomorskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe