Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Sochaczewie
Usługi pogrzebowe w Sochaczewie można zgłaszać przez całą dobę pod numerem infolinii pogrzebowej 801 12 12 12.
Sochaczew leży w zachodniej części województwa mazowieckiego i jest siedzibą władz powiatu sochaczewskiego. Powierzchnia miasta wynosi obecnie ponad 26 km2, a liczba ludności to około 36 790. Prawa miejskie Sochaczew posiadał już przed rokiem 1368. Nazwa miasta najpewniej pochodzi od wyrazu „socha”, czyli narzędzia używanego do uprawy roli lub od słowa określającego suche gałęzie – ”sochacze”. Wczesnośredniowieczna osada tu usytuowana miała charakter rolniczy. Lokalizacja nad trzema rzekami: Utratą, Bzurą i Pisią, a także pomiędzy Puszczą Bolimowską, Puszczą Kampinoską oraz lasami w gminach Iłów i Młodzieszyn sprawia, iż jest to miejsce dogodne dla turystów. Równina Łowicko-Błońska, na której znajduje się Sochaczew, jest zasobna w gleby, które posiadają dobre cechy dla rozwoju rolnictwa, 61% tego terenu stanowią użytki rolne. Bogactwo historii tego miejsca można określić na podstawie faktów, iż było ono jednym z miast królewskich Korony Królestwa Polskiego. Tu też zmarł Bolesław Krzywousty oraz odbywały się sejmiki ziemskie od XVI do XVIII wieku. Obecna dzielnica Trojanów to miejsce, gdzie istnieją najstarsze pozostałości osadnictwa na terenie miasta, dawniej był tu posadowiony średniowieczny gród.
Natomiast w dzisiejszym centrum Sochaczewa znajduje się najwięcej zabytków, na przykład ruiny Zamku Książąt Mazowieckich. Interesującymi obiektami są również Kramnice miejskie oraz zabytkowy kościół w Trojanowie. Warto udać się także do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie posiadającego ponad dwieście pojazdów szynowych uznanych za zabytkowe oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, gdzie znajduje się okazała kolekcja militariów. Sochaczewska Szkoła Muzyczna ma swoją siedzibę w dawnym dworze Garbolewskich. Najpiękniejszym spośród parków Sochaczewa jest Park Garbolewskich. Do dawniej i obecnie rozwijanych gałęzi gospodarki należą: przemysł chemiczny, spożywczy, produkcja ceramiki budowlanej, przemysł budowlano-konstrukcyjny oraz przemysł kosmetyczny i inne, które w mniejszym stopniu wpływają na zasobność Sochaczewa. Od roku 2011 istnieje tu lądowisko utworzone dla celów sanitarnych przy ul. Batalionów Chłopskich. Dogodna komunikacja z miastami w regionie takimi jak Warszawa, Łowicz, Płock umożliwiona jest dzięki połączeniom kolejowym i drogowym oraz przewozom autobusowym do wielu destynacji w Polsce i Europie. Do okazałych obiektów sportowych należy Pływalnia Orka, Stadion Orkan i Skatepark w Sochaczewie.
Pogotowie Pogrzebowe w Sochaczewie
Pogotowie Pogrzebowe w Sochaczewie może się poszczycić wyjątkowo dobrą współpracą z Zakładem Pogrzebowym ARKA. Firma zapewnia możliwość wyboru pomiędzy pochówkiem tradycyjnym lub kremacją. Organizuje ceremonie ostatniego pożegnania, transport ciała Osoby Zmarłej, a także świadczy wiele innych usług funeralnych. Wszystkie etapy przygotowań i przeprowadzenia uroczystości pogrzebowych są zawsze wcześniej skrupulatnie planowane, a także umożliwiony jest wybór spośród wielu opcji, które będą odpowiadały indywidualnym wymogom i będą spełniały najwyższe standardy. Zaangażowanie mistrza świeckiej ceremonii pogrzebowej również jest tu oferowane, a także współpraca przy uroczystościach rzymsko-katolickich i w innych obrządkach religijnych. Unikalny charakter każdej uroczystości podkreślony będzie wspaniałą oprawą zarówno florystyczną, jak i muzyczną z nagłośnieniem.
Duży wybór trumien dębowych oraz z innych gatunków drewna, stylowych unikalnych urn, a także akcesoriów pogrzebowych i odpowiedniej, eleganckiej odzieży żałobnej to tylko niektóre atuty firmy. Dostępne jest również doradztwo i pomoc w wypełnieniu koniecznych formalności urzędowych także w domu Rodziny Zmarłego oraz kontaktowanie się w imieniu Klienta z instytucjami. Pracownicy firmy Zakład Pogrzebowy ARKA Sochaczew mają możliwość szybkiego i skutecznego działania, ponieważ znają aktualne przepisy i procedury oraz dysponują nowoczesnymi karawanami. Transport może odbyć się również poza terytorium Polski.
Ile jest cmentarzy na terenie Sochaczewa?
W Sochaczewie są obecnie czynne trzy nekropolie oraz jedna nieczynna, są także pozostałości po dawnych cmentarzach. Nekropolia parafii świętego Wawrzyńca w Sochaczewie powstała około roku 1830, a założył ją prawdopodobnie generał August Radwan. Cmentarz ten posiada trzy kaplice, wiele zabytkowych nagrobków reprezentuje styl klasycystyczny. Pochowani zostali tu wybitni i zasłużeni dla miasta oraz regionu. Adres nekropolii to: ulica Traugutta 26, natomiast drugie wejście znajduje się od ulicy Cmentarnej. Cmentarz Komunalny Wypalenisko mieszczący się przy ul. Trojanowskiej 89, pochowanych jest tu ponad cztery i pół tysiąca osób. Nieopodal również utworzono Cmentarz Żołnierzy Bitwy nad Bzurą z 1939 roku. Znajduje się on przy Alei 600-lecia 57A w dzielnicy Trojanów. Cmentarz ten określany jest jako parafialny i został założony w 1940 roku, a liczba pochowanych tu osób wynosi 3693. Po Cmentarzu Żydowskim nie zachowało się wiele nagrobków, znajduje się tutaj tak zwany ohel cadyków. Sochaczew jest miejscem, gdzie Żydzi osiedlali się już od 1427 r., w związku z tym utworzono tu jeden z najstarszych kirkutów na ziemiach polskich. Cmentarz Żydowski mieści się przy ul. Sierpniowej. W Sochaczewie znajduje się pozostałość po nekropolii muzułmańskiej, a są to ruiny kapliczki datowanej na drugą połowę XIX wieku.
Krematoria w Sochaczewie
W dość bliskiej odległości od Sochaczewa znajduje się krematorium w Pruszkowie. Spopielarnia ta posiada dwa piece kremacyjne.