fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Dąbek Sławno

ul. Konopnickiej 3, 76-100 Sławno

801 12 12 12

59 810 36 65

Dom pogrzebowy daje gwarancję, że każda uroczystość żałobna przygotowana będzie z dużą starannością.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Sławnie

Herb miasta SławnoSławno to miasto położone w północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim, jest siedzibą władz powiatu sławieńskiego. Miejscowość położona nad rzeką Wieprzą liczy ponad 12 tys. mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 15,83 km2. W mieście mocno rozwinięty jest przemysł spożywczy, a także drzewny, działa tu duża grupa przetwórstwa drzewnego – Andrewex ABWood. Przez miasto przebiega droga wojewódzka, a także droga krajowa, łącząca Sławno z takimi miastami jak Koszalin i Słupsk. Dodatkowo funkcjonują linie kolejowe prowadzące do Darłowa, Stargardu i Gdańska.

Sławno jest miastem ze stale rozwijającą się turystyką, zobaczyć w nim można wiele obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Jest to między innymi cały obszar Starego Miasta, a także budynek dawnego starostwa, czyli miejski Ratusz, wybudowany w latach 1905-1907. Gmach budynku reprezentuje styl neobarokowy i jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych punktów miasta. Największą budowlą w mieście, posiadającą także status zabytku, jest Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Gotycka świątynia ufundowana została w latach 1326-1364. Wyposażenie świątyni jest dosyć skromne, jednak w jej wnętrzach znaleźć można ambonę z lat 50. XX wieku, osiemnastowieczną chrzcielnicę czy też obraz z XVIII wieku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Sławno

Na terenie Sławna oraz powiatu sławieńskiego Pogotowie Pogrzebowe wyróżniło firmę funeralną z wieloletnią tradycją i ogromnym doświadczeniem. Dzięki cennej wiedzy, zdobywanej sumienną pracą od 1998 roku Zakład Pogrzebowy Dąbek Sławno zyskał miano firmy godnej zaufania. Wykwalifikowany i zaufany personel zakładu służy pomocą wszystkim Klientom już od pierwszych chwil, niezależnie od wyznania, światopoglądu czy też statusu finansowego. Na podstawie stosownego upoważnienia ze strony Rodziny, obsługa wypełnia wszelkie formalności w urzędzie, kościele i u zarządcy cmentarza. Występuje także do instytucji takich jak ZUS i KRUS o przyznanie zasiłku pogrzebowego.

Domenę zakładu uznanego przez Pogotowie Pogrzebowe stanowi flota specjalistycznych karawanów, dostosowanych do sprawnego przewozu Osoby Zmarłej na terenie kraju oraz poza jego granicami. Poza usługą transportu międzynarodowego firma realizuje także całodobową eksportację zwłok z miejsca zgonu, transportując je do własnej, nowoczesnej chłodni. Firma prowadzi fachowe doradztwo oraz sprzedaż trumien, a także urn i różnego rodzaju relikwiarzy. Każda Rodzina może zakupić na miejscu akcesoria niezbędne do organizacji uroczystości pożegnalnej. Firma bierze na swoje barki kwestię organizacji oprawy muzycznej, dzięki współpracy z profesjonalnymi instrumentalistami. Za oprawę kwiatową w postaci wiązanek, a także wieńców pogrzebowych, odpowiada zespół doświadczonych florystów. Oferta zakładu zawiera także elegancką odzież żałobną, przewóz gości ceremonii komfortowymi autokarami i mikrobusami, a także pomoc w organizacji stypy po zakończonej uroczystości. Kompleksowa pomoc każdej Rodzinie jest priorytetem zakładu pogrzebowego w Sławnie rekomendowanego przez Pogotowie Pogrzebowe. Do dyspozycji wszystkich Klientów przygotowano również kameralną kaplicę pogrzebową i usługi foto-video umożliwiające uwiecznienie ostatniej drogi.

Cmentarze na terenie Sławna

Na terenie Sławna znajduje się niewielka ilość cmentarzy. Jednym z miejsc wartych szczególnej uwagi jest lapidarium sławieńskie. Powstało w miejscu dawnego cmentarza żydowskiego, zniszczonego w 1938 roku przez nazistów. Lapidarium jest zbiorem ocalałych nagrobków i fragmentów murów. Pozostałe macewy zostały doszczętnie zniszczone i wykorzystane do budowy dróg. Na terenie nekropolii znajdowała się także synagoga, jednak została strawiona przez pożar. W miejscu starej synagogi postawiono nową, jednak ona także została zdewastowana, pierwszych zniszczeń dokonano w Noc Kryształową, następnie na krótko przed 1945 rokiem również została podpalona.

Krematorium w Sławnie

Na terenie miasta Sławno nie ma żadnej spopielarni zwłok, zakłady pogrzebowe oferujące usługi kremacji, współpracują w tym zakresie z krematoriami zlokalizowanymi w innych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe