Historia Zakładu Pogrzebowego Olsza Stanisław z Żywca

Właścicielem Zakładu Pogrzebowego w Żywcu przy ul. Wałowej 5 jest Stanisław Olsza, którego nazwisko widnieje w nazwie firmy – zakłady pogrzebowe żywiec. Zakład działa od 1993 roku. Przez tak długi czas zdołał nabyć ogromne doświadczenie oraz wypracować niezbędne metody działania na rynku usług pogrzebowych. Chwila odejścia naszych bliskich to najtrudniejszy czas. Każdy musi kiedyś stanąć przed koniecznością zorganizowania najukochańszym członkom rodziny godnego pochówku. Jednak kiedy znajdujemy się w takiej sytuacji, okazuje się, że targani uczuciami rozpaczy stajemy się bezradni. Często gubimy się w mnogości rzeczy koniecznych do wykonania. O tak wielu sprawach trzeba pomyśleć, wykonać je w określonej kolejności, a także tak wiele wymagań formalnych należy dopełnić w urzędach i instytucjach. Znajomością proceduralną w planowaniu i organizacji pogrzebu wykazują się pracownicy Zakładu Pana Olszy. Przeprowadzą Rodzinę Zmarłego przez wszystkie zawiłości. Zajmą się całą logistyką i sprawnie przygotują oraz poprowadzą przez poszczególne etapy uroczystości. Pomogą wypełnić stosowne wnioski do ZUS, KRUS czy też MSWiA lub Biura Emerytalnego.

Usługi świadczone przez Zakład Pogrzebowy Olsza Stanisław

Firma pogrzebowa Pana Olszy kompleksowo zajmie się usługą pogrzebu. Z równie drobiazgową starannością przeprowadzi każdy etap całej uroczystości pożegnania. Zdobyte na przestrzeni lat umiejętności pozwalają pracownikom służyć zagubionej i pogrążonej w żałobie Rodzinie radą i wsparciem. Specjaliści zaplanują każdą czynność aż po moment zakończenia uroczystości na cmentarzu. Zajmą się również postawieniem pomnika, jeśli tylko najbliżsi wyrażą taką wolę. Pracownicy przystępują do transportu ciała Zmarłego zaraz po wstępnych ustaleniach z członkami Rodziny jeśli chodzi o rodzaj pochówku. Eksportacja przeprowadzana jest z każdego wskazanego miejsca zgonu. Zmarły przewieziony zostaje do chłodni zakładu, gdzie w odpowiednich warunkach przebywa do momentu przygotowań do pogrzebu. Wówczas wyspecjalizowani pracownicy przeprowadzają pełną toaletę pośmiertną. Ubrana w strój żałobny Osoba Zmarła składana jest do odpowiedniej trumny. W zależności czy ma to być inhumacja, czy pochówek urnowy najbliżsi decydują o wyborze trumny.

Przy przygotowywanej przez zakład usłudze kremacji będzie to specjalna trumna dopuszczona do użycia w procesie spalania. Do pochówku tradycyjnego wybierać można w szerokiej ofercie trumien z różnego rodzaju drewna w dowolnym kolorze i ornamentyce. Zakład pogrzebowy może przygotować pożegnanie Rodziny ze Zmarłym tuż przed przeprowadzeniem kremacji. Szczątki składane są do uprzednio wybranej urny spośród wzorów z ekspozycji na miejscu lub z katalogu. Rodzina może zdecydować się na ossuarium wykonane z ceramiki, metalu czy też kompozytu w wielu kolorach i kształtach.

Ponadto w kompetencji pracowników zakładu jest wykonanie stosownej oprawy florystycznej. Na życzenie Rodziny zostaną zrobione dekoracje z kwiatów ciętych w obranej kolorystyce czy też z konkretnego gatunku roślin. Indywidualne kompozycje mogą zdobić trumnę lub urnę. Firma dzięki specjalnym pojazdom przystosowanym pod względem sanitarnym i bezpieczeństwa przewozu ciała może świadczyć usługi eksportacji Zmarłych w trumnach oraz w urnach na każdą odległość. Transport może być zrealizowany na terenie kraju jak i za granicą. Pracownicy zadbają o dokumentację niezbędną do uzyskania stosownego pozwolenia w innych krajach. Rozpiętość oferowanych usług przez Zakład Pogrzebowy OLSZA STANISŁAW jest bardzo szeroka. W zakresie pełnej usługi mieści się także przygotowanie mogiły i postawienie nagrobka.

Lokalizacja Zakładu Pogrzebowego Olsza

Pełni wrażliwości i zrozumienia dla pogrążonej w żałobie Rodziny pracownicy firmy Zakład Pogrzebowy STANISŁAW OLSZA Żywiec oczekują na wezwanie przez całą dobę, każdego dnia w tygodniu przy ul. Wałowej 5. W niedzielę, a także święta pod tym adresem są osoby dyżurujące i gotowe, by w każdej chwili podjąć szybką interwencję.