Historia Centrum Pogrzebowego Kaliński

Założycielami Centrum Pogrzebowego Kaliński są dwaj młodzi panowie. Jeden z nich sygnuje swym nazwiskiem cały projekt. Branża, w której zainicjowali swoje zawodowe kroki, jest bardzo specyficzna i niezwykle wymagająca. Obszar działania to sfera uczuć z pogranicza życia i śmierci. Właśnie odejście z tego świata najbliższych nam osób wywołuje u nas skrajne emocje. Często całkowicie obezwładniające, niepozwalające logicznie myśleć i podejmować racjonalnie decyzje. Jednocześnie każdy chce, aby chwila ostatniego pożegnania była, tą godną i należycie przygotowaną. Wspólnicy Centrum Pogrzebowego jako podstawę działalności przyjęli wszechstronną pomoc osobom w tym trudnym czasie. Jako priorytety postawili kompetencje zawodowe, szybkość i dokładność. Cechami charakteryzującymi każdego pracownika ma być wysoka kultura osobista i empatia. Załoga zakładu musi być wyczulona na uważne wsłuchiwanie się w oczekiwania rodziny zmarłych. Jednocześnie w swoim perfekcyjnym działaniu należy wykazać się elastycznością i zrozumieniem chwili. W podstawie wszystkich poczynań w sprawie przygotowań do pochówku jest realizacja życzeń klientów na podstawie i w zgodzie z literą prawa. Specjaliści pracujący w zakładzie pogrzebowym zajmą się załatwieniem wszelkich formalności dokumentacyjnych wymaganych na każdym etapie usługi. Właściciele jako młodzi ludzie idący z duchem czasu podjęli się prowadzenia usług pogrzebowych z zastosowaniem nowoczesności przy maksymalnym poszanowaniu dla tradycji i osób zmarłych.

Propozycje ofertowe Centrum Pogrzebowego Kaliński 

Głównymi założeniami firmy jest realizacja kompleksowej usługi pogrzebu składającej się z wielu elementarnych części. Całkowite planowanie uroczystości obejmuje od transportu zwłok z miejsca zgonu do finałowego przykrycia grobu. Wszystkim łącznie i każdym etapem z osobna pracownicy zajmą się z jednakową dokładnością i znajomością tematu. Zakład w ramach współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym świadczy swoje usługi na terenie miasta Zawiercie – szczegóły tutaj – zakłady pogrzebowe Zawiercie, oraz na terenie kilku innych miejscowości z powiatu zawierciańskiego.

 

Zakład Pogrzebowy Zawiercie Karawan

 

W chwili przyjęcia zlecenia przeprowadzą eksportacje ciała. W oczekiwaniu na moment pogrzebu zwłoki przebywać będą w nowoczesnej chłodni, której wysokiej klasy agregaty zapewnią właściwe warunki termiczne. Następnie przeszkoleni pracownicy przeprowadzą tanatokosmetykę ciała. Powszechnie stosowane są zabiegi z użyciem specjalistycznych kosmetyków pozwalających wykonać makijaż tuszujący oznaki zmian biologicznych po ustaniu życia. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku pożegnań przy otwartej trumnie. Rodzina zmarłego chce zachować jego pozytywny obraz na długie lata. Z równie dużym pietyzmem ciało zostanie ubrane w strój żałobny z wybranego w zakładzie lub dostarczonego przez bliskich. Przygotowanie do pożegnania kończy się złożeniem do trumny. W tym miejscu istotny jest wybór rodziny co do rodzaju przygotowywanego pochówku – tradycyjnego, trumnowego, czy coraz częściej stosowanego, urnowego. W tradycji pozostaje pogrzeb w trumnie. Wówczas rodzina może wybierać spośród wielu wzorów i rodzajów drewna dostępnych trumien na miejscu. W sytuacji podjęcia decyzji o nowym sposobie urządzania pochówku wybrać można specjalną trumnę kremacyjną a po spopieleniu ciała umieścić prochy w eleganckiej urnie. Dostępne są na miejscu różnorodne formy i kolory ossuariów na prochy. Właściciele, idąc za trendami w branży funeralnej, zadbali o nowoczesne wyposażenie karawanów w specjalistyczne platformy i stelaże do bezpiecznego przewozu trumien i urn. Transport może być realizowany nawet na duże odległości. W ofercie zakładu jest też sprowadzanie ciała zmarłych z zagranicy, gdzie niezbędne jest spełnienie wymagań formalno – dokumentacyjnych oraz sanitarno – epidemiologicznych.

 

Biuro Zakładu Pogrzebowego Kaliński w Zawierciu

 

Nowocześnie wyposażone Centrum Pogrzebowe posiada osobną Salę Pożegnań, gdzie rodzina w spokoju może oddać się modlitwie. W ramach planowania pogrzebu pracownicy przygotują uroczystość w zgodzie z obrządkiem każdego wyznania religijnego albo świecką z udziałem Mistrza Ceremonii. Akcesoria niezbędne do realizacji każdego pogrzebu dostępne są na miejscu. Pracownicy zadbają o profesjonalną oprawę florystyczną w postaci dekoracji wiązanek, wieńców czy pojedynczych kwiatów zgodnie z życzeniem rodziny. Na wykorzystanie projektu klepsydry też można liczyć na miejscu w zakładzie. Podobnie równie rzeczowo i profesjonalnie zostanie przygotowana i przeprowadzona stypa.

Lokalizacja Firmy Pogrzebowej Kaliński

Zakład Pogrzebowy KALIŃSKI Zawiercie jest dostępy  każdego dnia tygodnia i bez znaczenia, czy jest to dzień powszedni, niedziela albo święto pod adresem: ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 28 w Zawierciu. Pracownicy pozostają do dyspozycji wszystkich potrzebujących z całego powiatu zawierciańskiego przez 24 godziny na dobę. Profesjonalną pomoc znajdzie tu każdy z okolic Zawiercia, Kroczyc, Szczekocin, Włodowic, Irządza i wielu innych, mniejszych miejscowości.