Historia powstania Zakładu Pogrzebowego Hofman

Na początku swego istnienia, od roku 1950 zakład zajmował się tylko wyrobem trumien. Rodzinna firma Usługi Pogrzebowe Hofman istnieje na śląskim rynku funeralnym od 1 kwietnia 1990 roku i świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe. Zachęcamy do sprawdzenia współpracy Pogotowia Pogrzebowego na tym terenie – Zakłady Pogrzebowe Śląskie. Pokoleniowe doświadczenie w tej dziedzinie jest gwarancją usług na najwyższym poziomie staranności i szacunku dla Osoby Zmarłej oraz Rodziny pogrążonej w żałobie. Firma stale się rozwija i dostosowuje do zmieniającego się rynku, ale zawsze priorytetem jest godne pożegnanie Zmarłego i pomoc Rodzinie w tych trudnych chwilach. Ceremonia pogrzebowa zawsze przygotowana jest starannie i z uwzględnieniem wszelkich potrzeb i życzeń Rodziny. Pochówek może być zorganizowany zarówno w tradycji świeckiej, jak i we wszystkich obrządkach religijnych. Osoby zamawiające usługę pogrzebową znajdą szeroką ofertę usług i poradnik jak należy postępować po śmierci bliskiej osoby na firmowej stronie internetowej. Można tam również obejrzeć wnętrze zakładu, odbywając wirtualny spacer.

Usługi świadczone przez Dom Pogrzebowy Hofman

Klienci firmy Hofman Dom Pogrzebowy uzyskują pomoc i wsparcie w organizacji ceremonii pogrzebowej, począwszy od załatwienia wszelkich formalności związanych z wypłatą zasiłku pogrzebowego z ZUS. Pracownicy ze zrozumieniem i empatią pomagają Rodzinie Zmarłego, aby mogła ze spokojem skupić się na przeżywaniu żałoby. Ciało Zmarłego może być eksportowane do własnej chłodni, zakład dysponuje flotą nowoczesnych certyfikowanych klimatyzowanych karawanów marki Chrysler i Mercedes. Wychodząc naprzeciw potrzebom, także uczestnicy pogrzebu mają zapewniony wygodny transport autokarowy we wskazane miejsce.

Jeśli jest takie życzenie Zmarłego lub Rodziny to pochówek może być poprzedzony kremacją, firma posiada do tego celu własne krematorium spełniające europejskie standardy jakości i nowoczesne technologie. Osoba zamawiająca usługę pogrzebu ma do wyboru cały wachlarz różnorodnych trumien tradycyjnych w wielu wzorach i kolorach, trumien kremacyjnych oraz urn na prochy i utensyliów pogrzebowych. Do dyspozycji żałobników jest przygotowana piękna, nowoczesna w swej formie kaplica wielowyznaniowa, gdzie można pożegnać się ze Zmarłym lub pomodlić przy jego trumnie w ciszy i spokoju zarówno w kameralnym, jak i liczniejszym gronie osób. Celebracja może być prowadzona przez osobę duchowną lub świeckiego mistrza ceremonii.

Zakład Pogrzebowy Hofman

Indywidualnego charakteru uroczystości ostatniego pożegnania może dodać oprawa muzyczna, w wykonaniu orkiestry lub profesjonalnych muzyków takich jak np. trębacz, a solista może zaśpiewać wybrane utwory. Firma zapewnia także usługi zawodowego fotografa, który wykona pamiątkowe zdjęcia z ceremonii. Zakład Pogrzebowy Hofman przywiązuje wagę do każdego elementu usługi pogrzebowej, kadra pracowników to specjaliści w swojej dziedzinie, wykonujący swoje zadania rzetelnie i z szacunkiem dla Zmarłego i jego Rodziny, która potrzebuje pomocy w często skomplikowanej organizacji pogrzebu. Swoją radą i pomocą służą całodobowo każdego dnia tygodnia.

Zakład Pogrzebowy Hofman to także profesjonalne kompleksowe usługi kamieniarskie. Zakład specjalizuje się w produkcji głównie nagrobków granitowych. Mogą to być pomniki pojedyncze, podwójne, urnowe oraz dziecięce wykonane w formie tradycyjnej lub nowoczesnej. Zakład realizuje także z powodzeniem autorskie projekty Klientów, uwzględniając ich sugestie i oczekiwania. Na firmowej stronie internetowej oraz oczywiście w punktach sprzedaży można obejrzeć proponowane wzory i realizacje. Do tego można też nabyć różnorodne elementy tzw. galanterii takie jak wazony, misy, krzyże, ozdobne tablice czy rzeźby. Dla wygody osób odwiedzających groby swoich bliskich zakład wykonuje i montuje również ławeczki cmentarne.

Adres, pod którym można znaleźć Dom Pogrzebowy Hofman

Dom Pogrzebowy Hofman, ma swoją siedzibę w Katowicach przy ul. Gliwickiej 80 c, gdzie specjalnie wyszkoleni pracownicy służą pomocą, a klienci mogą dopełnić wszelkich niezbędnych formalności i obejrzeć ekspozycję. Zachęcamy do sprawdzenia poszczególnych dzielnic na, których działa firma – Zakłady Pogrzebowe Katowice.