Najważniejsze informacje o Zakładzie Pogrzebowym Dzierżęga

Dom Pogrzebowy DZIERŻĘGA wiedzie prym w realizacji kompleksowych usług pogrzebowych na wodzisławskim rynku funeralnym. Firma powstała w roku 1959 i działa do dziś, nieustannie się rozwijając i poszerzając zakres świadczonych usług. Właściciele oraz kadra zarządzająca zakładu, dokładają wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich Klientów. Dzięki bogatemu doświadczeniu i cennej wiedzy zdobytej na przestrzeni lat realizują pogrzeby wszystkich wyznań i obrządków, a także ceremonie świeckie. Przygotowują pogrzeby tradycyjne oraz pochówki urnowe, które są coraz popularniejsze wśród społeczeństwa polskiego. Pracownicy do każdego Klienta podchodzą indywidualnie, zapewniając mu natychmiastową pomoc i należyte wsparcie. Priorytetem firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju Bliskim Osoby Zmarłej oraz odciążenie ich od wszelkich kwestii formalnych i organizacyjnych.

Usługi oferowane przez Zakład Pogrzebowy Dzierżęga

Oferta firmy Zakład Pogrzebowy DZIERŻĘGA jest bardzo szeroka, co pozwala na kompleksową pomoc przy organizacji pochówku. Każda ceremonia pogrzebowa jest wydarzeniem wyjątkowym, pełnym klasy i powagi. Nowoczesne rozwiązania w połączeniu z szacunkiem do tradycji i klasyki są cechą charakterystyczną firmy. Codzienna posługa na rzecz Osób Zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin pozwala na ciągły rozwój i świadczenie usług na najwyższym poziomie. Doświadczeni pracownicy pozostają dyspozycyjni na każdym etapie przygotowania uroczystości oraz po jej zakończeniu. Pomagają w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, jak i w  dopełnieniu wszystkich formalności w urzędach, kościele i na cmentarzu. Po uzyskaniu stosownego upoważnienia ze strony Rodziny mogą wystąpić w jej imieniu o należne świadczenia i zasiłek pogrzebowy z ZUS-u i KRUS-u. Również w przypadku realizacji pogrzebu urnowego zajmują się wszelkimi kwestiami formalnymi oraz całościową organizacją procesu w pobliskim krematorium, bez konieczności angażowania Rodziny. Zakład posiada nowoczesne karawany, które dostosowane są do wszelkich wymagań technicznych i sanitarnych. Dzięki temu możliwy jest całodobowy transport z każdego wskazanego przez Bliskich miejsca, do specjalistycznych chłodni. Eksportacja zwłok organizowana jest zarówno w kraju, jak i za granicą. Zakład posiada zezwolenia i uprawnienia niezbędne do realizacji usług sprowadzania ciał z zagranicy. Profesjonalnie przygotowani pracownicy wykonują fachową toaletę i kosmetykę pośmiertną, a także tanatopraksję. Zakład realizuje pogrzeby świeckie przy współudziale mistrza ceremonii. Zajmuje się on przygotowaniem mowy pożegnalnej na temat życia Osoby Zmarłej oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem całej uroczystości. Zakład jako jeden z nielicznych realizuje pogrzeby dla Najuboższych. Pracownicy domu pogrzebowego wszystkie Osoby traktują indywidualnie, a jednocześnie wszyscy są dla nich równi. Bez znaczenia pozostaje wykształcenie, wiara, światopogląd czy status materialny Osoby Zmarłej i jej Rodziny. Firma dysponuje szerokim asortymentem trumien i urn, a także innych niezbędnych akcesoriów takich jak: krzyże, modlitewniki, różańce, tabliczki nagrobne. Zakład zajmuje się kompleksową oprawą muzyczną i kwiatową. Ceremonia pogrzebowa może być przygotowana z udziałem profesjonalnych trębaczy i skrzypków oraz orkiestry dętej. O dekoracje kwiatowe dba zespół doświadczonych florystów. Dodatkowo w razie potrzeby zakład organizuje transport autokarowy dla uczestników ceremonii, a także służy radą i pomocą  w organizacji uroczystej konsolacji – stypy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba kompetentni pracownicy, zajmują się wykonaniem ekshumacji.

Lokalizacja Zakładu Pogrzebowego Dzierżęga

Firma posiada aż pięć filii na obszarze województwa śląskiego. Trzy z nich zlokalizowane są w Wodzisławiu Śląskim. Zakład Pogrzebowy DZIERŻĘGA mieści się przy ulicy 26 Marca 154 i przy ulicy Jastrzębskiej 133. Ponadto posiada oddziały w miejscowości Gorzyce oraz Czyżowice. W każdej z filii pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji całodobowo przez wszystkie dni tygodnia, również w niedziele i święta. Szczegóły współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym możecie Państwo sprawdzić m.in. na podstronie zakłady pogrzebowe Wodzisław Śląski.