Historia Domu Pogrzebowego Dzierżęga

Wieloletnia tradycja, bogate doświadczanie i najwyższa jakość świadczonych usług to cechy wyróżniające Zakład Pogrzebowy DZIERŻĘGA na śląskim rynku funeralnym. Firma działa nieprzerwanie od 1959 roku. Zajmuje się kompleksową realizacją ceremonii pogrzebowych wszystkich wyznań, a także uroczystości bezwyznaniowych. Zakład pogrzebowy łączy tradycję z innowacjami dostępnymi w branży funeralnej. Stale się rozwija, poszerzając zakres świadczonych usług. Kompetentni pracownicy służą pomocą i wsparciem w każdej sytuacji. Wykonują swoje obowiązki z wyjątkowym zaangażowaniem i skrupulatnością. Priorytetem firmy jest maksymalne odciążenie Rodzin pozostających w żałobie, z wszelkich spraw organizacyjnych i formalnych oraz udzielenie im wsparcia emocjonalnego.

Zakres usług świadczonych przez Dom Pogrzebowy Dzierżęga

Zakład Pogrzebowy DZIERŻĘGA świadczy profesjonalne, kompleksowe usługi funeralne. Pracownicy dyspozycyjni są na każdym etapie przygotowania ceremonii pogrzebowej, jak również po niej. Dokładają wszelkich starań, aby sprawnie  dopełnić wszelkich formalności w urzędach, kościele oraz na cmentarzu. W razie konieczności pomagają również  w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS i KRUS oraz innych należnych świadczeń. Firma realizuje całodobowy transport zwłok z miejsca zgonu do specjalistycznych chłodni. Dzięki nowoczesnym, spełniającym najwyższe standardy techniczne karawanom, możliwy jest zarówno transport lokalny, krajowy, jak i międzynarodowy. Sprowadzanie ciała z zagranicy odbywa się w możliwie najkrótszym czasie z zachowaniem wszelkich norm etycznych i sanitarnych. Kompleksowa pomoc w zakresie międzynarodowego przewozu zwłok obejmuje również dopełnienie wszystkich formalności z nim związanych. Zakład realizuje zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i coraz bardziej popularne wśród społeczeństwa polskiego, pochówki urnowe. Wszystkie formalności związane z procesem spopielania ciała dopełniane są przez personel, bez konieczności angażowania Rodziny. Kompetentni pracownicy wykonują profesjonalne usługi z zakresu tanatokosmetyki oraz tanatopraksji. W siedzibie domu pogrzebowego dostępny jest szeroki asortyment niezbędnych akcesoriów funeralnych. Mogą Państwo wybierać spośród wielu projektów trumien i urn, krzyży, tablic nagrobnych, modlitewników, różańców czy odzieży żałobnej. Pracownicy przygotują również klepsydry z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizowanej ceremonii. Firma zapewnia oprawę muzyczną oraz kwiatową pogrzebu. Profesjonalny zespół florystów wykonuje unikalne kompozycje kwiatowe, wieńce, wiązanki i stroiki z ciętych oraz sztucznych kwiatów. Oprawa muzyczna uroczystości może zostać przygotowana przez doświadczonych muzyków, z udziałem orkiestry dętej, profesjonalnego trębacza oraz skrzypka. Dodatkowo zakład pogrzebowy zajmuje się organizacją transportu dla uczestników pogrzebu, na czas trwania ceremonii. Na życzenie Rodziny pracownicy pomagają w organizacji uroczystej konsolacji (stypy). Dodatkowo w ofercie firmy znajdziemy usługę ekshumacji. Cechą wyróżniającą dom pogrzebowy jest udzielanie pomocy wszystkim potrzebującym, bez względu na ich wiarę, światopogląd, czy status materialny. Zakład, jako jeden z nielicznych realizuje pogrzeby dla Osób Najuboższych. Wykonując każde powierzone zadanie, pracownicy podchodzą z najwyższym szacunkiem do Osoby Zmarłej oraz jej pogrążonej w żałobie Rodziny. Firma gwarantuje wykonanie każdej usługi na najwyższym poziomie.

Siedziba Domu Pogrzebowego Dzierżęga

Zakład Pogrzebowy DZIERŻĘGA posiada aż pięć biur na terenie województwa śląskiego. Trzy filie firmy znajdują się w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy 26 Marca – obok szpitala, Jastrzębskiej 133 oraz 26 Marca 154. Ponadto zakład posiada biuro w Czyżowicach przy ulicy Wiejskiej 48 oraz w Gorzycach przy ulicy Piaskowej – na rynku. Dzięki tak licznym lokalizacjom zakładu mogą Państwo wybrać jedną z filii, która ma najdogodniejszą dla Państwa lokalizację. Ze względu na specyficzny charakter branży, pracownicy firmy pozostają do Państwa dyspozycji całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, nawet w niedziele i święta.