Historia Powstania Zakładu Pogrzebowego Concordia

Zakład Pogrzebowy CONCORDIA zlokalizowany w Częstochowie i działający na jej całym obszarze wyróżnia się profesjonalną pomocą Osobom dotkniętym stratą. Zespół doświadczonych pracowników i długoletnia tradycja na rynku funeralnym jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Firma w swojej działalności kieruje się słowami księdza Jana Twardowskiego – Można odejść na zawsze, by stale być blisko. Motto przekłada się na codzienną pracę kadry, która dąży do przygotowania wyjątkowej ceremonii pożegnalnej z zachowaniem najwyższego szacunku i godności zmarłego, bez względu, na jakiego to był wyznania oraz jakimi poglądami kierował się za życia.

 

Wnętrze zakładu pogrzebowego concordia częstochowa

 

Istota działania Zakładu Pogrzebowego Concordia

Główną istotą firmy, od pierwszych lat jej działalności na rynku jest zapewnienie troski i zrozumienia oraz zagwarantowanie usług najwyższej klasy pogrążonym w żałobie Bliskim, którzy mierzą się ze stratą. Dla wszystkich klientów Zakład Pogrzebowy Concordia przygotował bardzo rozbudowaną i różnorodną ofertę. Każda z usług, wykonywana jest z najwyższym majestatem i godnością, mając na względzie potrzeby i oczekiwania Rodziny. Współodczuwający i pełni zaangażowania pracownicy traktują każdego klienta wyjątkowo. Służą pomocą od pierwszej chwili zgłoszenia się do zakładu. W początkowym etapie, na podstawie upoważnienia krewnych, firma kompletuje niezbędne dokumenty związane z uzyskaniem aktu zgonu, zasiłku pogrzebowego oraz dopełnia wszelkich formalności w urzędach, na cmentarzach i w kościołach. Dom pogrzebowy całodobowo świadczy usługę krajowego oraz międzynarodowego transportu zwłok i prochów. Posiada pozwolenia i stosowne certyfikaty na sprowadzanie ciał z zagranicy. Specjalnie przygotowane karawany umożliwiają transport ciała drogą lądową, lotniczą, a także morską, z zachowaniem wymogów sanitarnych i prawnych. Firma współpracuje z polskimi i zagranicznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Bez wątpienia na rynku wyróżnia ją kadra posługująca się czterema językami obcymi, w tym między innymi angielskim i niemieckim, oraz obecność jej przedstawicieli w kilku krajach Unii Europejskiej.

 

 

Firma organizuje pochówki świeckie, a także pogrzeby różnych wyznań i obrządków, dostosowując się do ich zwyczajów religijnych. Są to zarówno  tradycyjne uroczystości z pochowaniem zmarłego w trumnie, jak i pogrzeby urnowe. W ofercie możemy znaleźć również wysokiej jakości usługi balsamacyjne, właściwe dla krajów o tropikalnym klimacie, które pozwalają na usunięcie zmian pośmiertnych i możliwość wystawienia zwłok w otwartej trumnie. Tanatopraksja stosowana jest również w przypadku konieczności długiego transportu. Firma posiada bogaty asortyment trumien, urn, galanterii żałobnej, obrazów pamiątkowych, a także krzyży i tabliczek oraz innych niezbędnych akcesoriów funeralnych. Wszystko wykonane jest z najwyższej jakości materiałów, ceramiki, kamienia i różnych rodzajów drewna. Wykwalifikowani pracownicy, w razie konieczności pomagają w wyborze i dostosowaniu właściwych trumien, zgodnie z obowiązującymi przepisami w poszczególnych krajach, między innymi we  Włoszech, Francji, Hiszpanii czy USA. Na miejscu można wybierać z szerokiej gamy przygotowanych kompozycji kwiatowych, bądź złożyć zamówienie na specjalne wykonanie dekoracji. Zakład pogrzebowy na życzenie klientów zajmuje się również usługami okazjonalnych, terminowych dekoracji grobów, bądź sprawuje nad nimi całoroczną opiekę. Do dyspozycji uczestników ceremonii pozostaje kaplica pogrzebowa, a także możliwe jest wypożyczenie autokarów. Organizacja każdego etapu uroczystości możliwa jest bezgotówkowo. Szereg usług proponowanych przez Dom Pogrzebowy CONCORDIA, a także wrażliwość i empatia całego zespołu pracowników gwarantują kompleksową obsługę obrzędu pożegnalnego, pełnego klasy i powagi. Szczegóły współpracy Pogotowia Pogrzebowego z firmą pogrzebową możecie Państwo sprawdzić na podstronie zakłady pogrzebowe Częstochowa.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Concordia

Zakład Pogrzebowy Concordia wykonuje profesjonalne usługi funeralne na terenie całej Częstochowy. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Częstochowie przy ulicy Ikara 59, na terenie miasta posiada trzy filie, a dodatkowo filię w Kłobucku i Mstowie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, firma pomoże Państwu na terenie całego województwa śląskiego, ponieważ wchodzi w skład.

 

Kaplica pożegnalna częstochowa