Historia Zakładu Pogrzebowego Andrzej Głomb

Właścicielem Zakładu jest Pan Andrzej Głomb. Założył ten zakład ponad 25 lat temu. Firma funkcjonująca na rynku funeralnym przez tak długi czas wypracowała sobie opinię rzetelnego domu pogrzebowego. Lata pracy w tak wrażliwej sferze, bo stykającej się z ludzkimi dramatami i emocjami związanymi ze śmiercią najbliższych, owocują profesjonalnym podejściem do każdego zlecenia. W obliczu śmierci najbliższych stajemy się bardzo często wyzuci z realnego myślenia, oddajemy się żałobie. Chcemy poświęcić ten czas na modlitwę, zadumę i wspomnienia zmarłych. W takiej sytuacji sprawdzi się doświadczony i kompetentny zakład pogrzebowy, który zajmie się kompleksowym przygotowaniem całości uroczystości. Zakład Pogrzebowy otoczy fachową opieką każdą rodzinę i wesprze, a nawet zastąpi w załatwianiu wszystkich niezbędnych formalności. Doświadczeni pracownicy przejmą na siebie i w imieniu rodziny udadzą się do urzędów czy szpitali w celu zdobycia niezbędnych dokumentów prawem wymaganych. Osoba prowadząca w zakładzie kompleksową usługę opracuje logistycznie wszystkie etapy organizacji uroczystości. Firma Pana Andrzeja Głomba oferuje cały wachlarz usług jako całość jak również zrealizuje zlecenie pojedynczego etapu należącego do uroczystości pogrzebowej, za każdym razem z taką samą dbałością o szczegóły i sprawność wykonania. Wchodząc w skład zakłady pogrzebowe lubliniecki, świadczy swoje usługi na terenie całego powiatu. Ekipa pracowników zrobi wszystko, by rodzina mogła w należyty sposób przeżywać odejście najbliższych i nie musiała kłopotać się o każdy detal związany z organizacją pochówku. Od samego początku pracownicy wprowadzą bliskich w proces przygotowań i dokonają niezbędnych ustaleń będących zastrzeżonymi tylko do kompetencji bliskich osoby zmarłej.

Zakres usług świadczonych przez Dom Pogrzebowy Pana Andrzeja Głomb

Od momentu zgłoszenia śmierci zakład przejmie wszystkie czynności. Zajmie się na wstępie eksportacją ciała z miejsca zgonu. Przewiezie je z domu, szpitala, hospicjum czy innego miejsca do własnej nowoczesnej chłodni. Zmarły przechowywany będzie we właściwych warunkach dzięki doskonałej aparaturze chłodniczej do chwili przygotowania do pogrzebu. Na miejscu specjalnie przygotowany zespół zajmie się kosmetyką pośmiertną ciała, która w dzisiejszych czasach obejmuje nie tylko mycie, ale upiększanie specjalnymi kosmetykami dla poprawienia wizerunku w trumnie. Ważne jest dla rodziny, jak wygląda ich bliska osoba w chwili ostatniego pożegnania przy otwartej trumnie. Widok ten najczęściej pozostaje w ich pamięci na długie lata.

Rodzina na miejscu w zakładzie dokonuje wyboru trumny spośród bogatego wzornictwa materiałowego i kolorystycznego. Przed złożeniem ciała do trumny zmarły zostanie ubrany w strój żałobny do wyboru w zakładzie. Zakład prowadzi też usługę spopielenia ciała na życzenie rodziny. Wówczas bliscy też mogą dokonać wyboru co do rodzaju trumny, która musi być wykonana z materiałów dopuszczonych do procesu spalania. Naczynie na prochy można wybrać z bogatej ekspozycji zakładu lub zamówić z katalogu. Wśród ossuariów też jest duża różnorodność materiałów od kamienia przez drewno po metal. Urny występują w różnych kształtach, kolorystyce i ze zdobieniami oraz bez.

Pracownicy zakładu profesjonalnie przygotują każdą uroczystość zgodnie z życzeniem rodziny w obrządku religijnym różnych wyznań czy według świeckiego zwyczaju z udziałem mistrza ceremonii. Do dyspozycji rodziny jest sala pożegnań, gdzie w doskonałych warunkach ciszy i spokoju może oddać się przeżywaniu, modlitwie czy wspomnieniom. W ramach kompleksowej usługi zakład zapewni dekoracje florystyczne na trumnę i urnę oraz wieńce, wiązanki i inne bukiety. Całą oprawą kwiatową zajmują się doświadczeni floryści specjalizujący się w tej dziedzinie. Każdy może zlecić wykonanie szarfy napisowej zawierającej intencjonalny spersonalizowany napis. Wśród zasobów zakładu jest także bogaty wybór utensyliów dostosowanych do możliwości finansowych rodziny. Na miejscu firma przygotuje właściwy tekst na klepsydrę czy nekrolog, które mogą zostać zaopatrzone w stosowną grafikę. Specjaliści zadbają o oprawę muzyczną całej uroczystości pogrzebowej. Do dyspozycji jest trębacz, skrzypek, chór, a nawet orkiestra jeśli tylko rodzina zgłosi takie życzenie lub realizowana zostanie wola zmarłego. Zakład pogrzebowy zajmuje się także organizacją pożegnalnego poczęstunku dla żałobników, których na miejsce konsolacji przewieźć mogą firmowe autobusy, czy mniejsze busy. W ofercie jest także przewóz zmarłych na duże odległości w kraju i z zagranicy. Przygotowani pracownicy przeprowadzą ekshumację zwłok z zachowaniem obowiązujących przepisami rygorów sanitarnych.

Główna siedziba Zakładu Pogrzebowego Andrzej Głomb

Profesjonalną pomoc przy organizowaniu pogrzebu można uzyskać przez całą dobę w siedzibie firmy Zakład Pogrzebowy ANDRZEJ GŁOMB Lubliniec przy ul. Powstańców Śląskich 7. Ogromne doświadczenie właściciela i zawodowe przygotowanie pracowników pozwala mieć pewność, że powierzone im zadanie organizacji godnego pochówku zostanie podjęte każdego dnia tygodnia. W niedzielę i święta także można liczyć na sprawne działanie ekipy zakładu, która obsłuży każdego potrzebującego z całego powiatu lublinieckiego.