fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy STOPA I BOROWIEC Skarżysko-Kamienna

ul. Wiejska 12, 26-110 Skarżysko-Kamienna

801 12 12 12

41 252 30 66

Zakład Pogrzebowy Skarżysko-Kamienna – kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zobacz

Zakład Pogrzebowy Skarżysko Kamienna

Zakład pogrzebowy świadczy swoje usługi pogrzebowe na terenie miasta Skarżysko-Kamienna. Dom pogrzebowy oferuje kompleksową obsługę ceremonii.

Skarżysko-Kamienna jest miastem znajdującym się w Polsce centralnej, dokładnie w województwie świętokrzyskim i jest siedzibą powiatu skarżyskiego. Wedle informacji z końca ubiegłego roku miasto liczyło około 46 000 mieszkańców. W mieście znajdują się liczne zakłady pogrzebowe Skarżysko-Kamienna. Powierzchnia miasta wynosi ponad 64 km2. W mieście tym funkcjonuje budżet obywatelski i mieszkańcy aktywnie uczestniczą w życiu publicznym. Zwyczajowa nazwa miasta ogranicza się do słowa „Skarżysko”, miasto położone jest nad rzeką zwaną krótko: Kamienną. Bliska odległość od miast takich jak: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom i Starachowice sprawia, iż Skarżysko-Kamienna jest ważnym węzłem komunikacyjnym: drogowym i kolejowym. Potencjał miasta mierzony jest wysoko, ponieważ położone jest ono tuż przy województwie mazowieckim.

Herb miasta Skarżysko Kamienna

Skarżysko-Kamienna jest też niezwykle cennym ośrodkiem przemysłowym, szczególnie ze względu na działające tu zakłady MESKO S.A. Zakłady są częścią Narodowego Koncernu Polskiego Holdingu Obronnego, dawnego Bumaru. Jest to kontynuacja tradycji, jakie zapoczątkowało przedsiębiorstwo w 1922 r. i od 1924 r. istniejąca tu Państwowa Fabryka Amunicji. Działa tu również Skarżyski Inkubator Technologiczny, który znajduje się przy ul. Asfaltowej. Godne uwagi są również pozostałości po dawnych aktywnościach mieszkańców, jakimi są ruiny ogromnego pieca hutniczego z przełomu XVIII i XIX oraz fundamenty, kanał przepustowy, a także mur oporowy.

Zabytki Skarżysko-Kamiennej

  • Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa, który jest najstarszą świątynią w tym mieście,
  • Bazylika mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Ostrobramskiej będąca kopią wileńskiej Ostrej Bramy,
  • Muzeum im. Orła Białego utworzone w 1969 r.,
  • Zabytkowy domek dróżnika z drugiej połowy XIX w. przy ul. Krakowskiej,
  • Zalew Rejów.

Pogotowie Pogrzebowe w Skarżysku-Kamiennej

Szukasz zakładu pogrzebowego w Skarżysko-Kamiennej?

W tym mieście Pogotowie Pogrzebowe zapewnia:

  • pochówki tradycyjne,
  • kremację,
  • organizację i prowadzenie uroczystości ostatniego pożegnania,
  • transport ciała Osoby Zmarłej,
  • ekshumacje.

Wszystkie elementy przygotowań oraz przeprowadzenia ceremonii pogrzebowych są zawsze skrupulatnie omawiane, by wybrać z wielu opcji, które najlepiej będą odzwierciedlały indywidualne gusta i będą spełniały najwyższe standardy. Szeroki wybór wzorów trumien dębowych, a także wykonanych z innych gatunków drewna, unikalnych oraz klasycznych urn, akcesoriów pogrzebowych i eleganckich ubrań żałobnych to tylko niektóre elementy z dostępnej oferty.

Znajdą tu Państwo również pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z ZUS-u lub KRUS-u nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Pracownicy Zakładu Pogotowia Pogrzebowego uzyskają niezbędne dokumenty z USC, a w razie konieczności skontaktują się z innymi instytucjami.

Cmentarze na terenie Skarżyska-Kamiennej

Cmentarz Komunalny mieści się przy ulicy Langiewicza 17, od 2012 roku jest pod zarządem Centrum Integracji Społecznej. Nekropolia Rzymskokatolicka usytuowana jest przy ulicy Cmentarnej 1A, została założona w roku 1885, a pochowani na niej są między innymi żołnierze Armii Krajowej, istnieje tu wiele pięknych pomników nagrobnych, które wpisane są na listę zabytków. Na terenie miasta znajduje się również Cmentarz Żydowski, który był czynny na przełomie wieków XIX i XX.

Krematoria w Skarżysku-Kamiennej

W mieście znajduje się jedno krematorium, z którego usług korzystają pobliskie zakłady pogrzebowe Skarżysko-Kamienna oraz inne pobliskie firmy z branży pogrzebowej.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe