fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Pogotowia Pogrzebowego Sieradz

98-200 Sieradz

801 12 12 12

Pracownicy Zakładu Pogotowia Pogrzebowego z empatią pomogą w organizacji pogrzebu.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Sieradzu

Herb miasta SieradzSieradz to miasto położone nad rzeką Wartą, zlokalizowane jest w środkowej części Polski w województwie łódzkim. Zachęcamy do sprawdzenia jakie zakłady pogrzebowe łódzkie, współpracują na tym terenie z Pogotowiem Pogrzebowym. Powierzchnia miasta założonego w XI wieku, obecnie wynosi 51,22 km², a liczba jego mieszkańców to 41 953 osoby. Miasto to jest bardzo ważnym węzłem transportowym na mapie województwa, a także ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym.

Przez Sieradz przebiega droga ekspresowa S8, drogi krajowe nr 12 i 83, a także kilka dróg wojewódzkich oraz linia kolejowa z trzema stacjami. Dodatkowo na mapie Sieradza znajduje się też sanitarne lądowisko Sieradz-Szpital. Miasto ma bardzo duży potencjał gospodarczy, na jego terenie zlokalizowane są duże firmy z zagranicznym kapitałem, głównie z branży samochodowej, elektronicznej, budowlanej, farmaceutycznej, a także sektora AGD. Sieradz jest miastem obfitującym w zabytki, a szczególnie wartym odwiedzenia miejscem jest m.in. wybudowana w 1370 roku w stylu gotyckim Bazylika kolegiacka pw. Wszystkich Świętych.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Sieradzu

Wybierając numer infolinii Pogotowia Pogrzebowego 801 12 12 12, pracownicy połączą Państwa ze sprawdzonym zakładem pogrzebowym, który prowadzi działalność na tym terenie. Pomoc zostanie udzielona niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, pracownicy dyspozycyjni są przez całą dobę każdego dnia tygodnia. Pomoc obejmuje każdy aspekt związany z organizacją ceremonii pożegnalnej, uwzględniając przy tym wszystkie życzenia ze strony bliskich Osoby Zmarłej.

Kompleksowe usługi pogrzebowe w Sieradzu obejmują:

  • przygotowanie pochówków tradycyjnych z użyciem trumny, urnowych poprzedzonych kremacją, a także ceremonii świeckich i innych wyznań,
  • zapewnianie bogatego wyboru trumien, urn oraz niezbędnych akcesoriów funeralnych takich jak krzyże, tablice nagrobne, a także znicze czy klepsydry,
  • zapewnienie oprawy muzycznej oraz kwiatowej uroczystości pogrzebu,
  • całodobową eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu,
  • wykonanie czynności z zakresu toalety pośmiertnej, a także dobranie stosownej odzieży dla Osoby Zmarłej.

Cmentarze na terenie Sieradza

Na mapie Sieradza zlokalizowana jest nieduża ilość nekropolii. Jednym z cmentarzy wartych szczególnej uwagi, jest sieradzki cmentarz żydowski, położony przy ulicy Zakładników. Założony w 1804 roku kirkut o powierzchni 1,2 ha, jest jednym z najstarszych cmentarzy żydowskich w kraju. Duża część cmentarza została zdewastowana przez Niemców w trakcie II Wojny Światowej. Wiele macew zostało użytych do celów budowlanych, zachowała się niewielka ilość porozbijanych nagrobków. Obecnie na terenie cmentarza znajduje się tablica upamiętniająca zasłużonego działacza społecznego i lekarza – doktora Kazimierza Kępińskiego, a także nagrobek rodziny Józefowiczów. Głównym punktem nekropolii jest obelisk upamiętniający zamordowanych przez Niemców w 1939 roku, dwudziestu zakładników obywatelstwa polskiego.

Krematorium w Sieradzu

Na terenie Sieradza nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok, zakłady pogrzebowe posiadające w ofercie usługę kremacji, korzystają z usług krematoriów zlokalizowanych z innych miejscowościach województwa łódzkiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe