fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Pogotowia Pogrzebowego Siemianowice Śląskie

41-100 Siemianowice Śląskie

801 12 12 12

Profesjonalne i kompleksowe usługi pogrzebowe Siemianowice Śląskie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Siemianowicach Śląskich

Herb miasta Siemianowice ŚląskieSiemianowice Śląskie położone są w środkowej części województwa śląskiego, w południowej Polsce, zaledwie kilka kilometrów od Katowic. To miasto na prawach powiatu o powierzchni 25,5 km². Swymi granicami Siemianowice stykają się z Piekarami Śląskimi, Wojkowicami, Będzinem, Czeladzią, Chorzowem i wreszcie Katowicami. Jest to młode miasto, które prawa miejskie otrzymało w 1932 r., natomiast w obecnych granicach administracyjnych istnieje od 1951 r. Sama miejscowość Siemianowice dotychczas mało, ale znana była już od XIV w., jednak rozwój przemysłu przyciągnął tu ludność do pracy. W pobliżu huty i kopalni zaczęły powstawać pierwsze osiedla robotnicze, z czasem nowe ulice i kamienice, dzięki temu Siemianowice nabierały charakteru miejskiego. Po II wojnie światowej Siemianowice Śląskie były dynamiczni rozwijającym się miastem również pod kątem sportowym, kulturalnym i oświatowym.

Najpopularniejszym z zabytków Siemianowic jest Zespół pałacowo-parkowy, to jeden z największych pałaców w Polsce. Będąc w mieście, warto zwiedzić również:

  • Willę przemysłowca Wilhelma Fitznera z 1859 r.,
  • Kościół ewangelicki im. Marcina Lutra z 1895 r.,
  • Kościół p.w. Św. Michała Archanioła w Michałkowicach,
  • a także Ratusz w Siemianowicach.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe – Siemianowice Śląskie

Zakład Pogrzebowy należący do Grupy Pogotowie Pogrzebowe ma wieloletnie doświadczenie w organizacji pogrzebów. Za główny cel stawia sobie pomoc każdemu w tej ciężkiej chwil odejścia bliskiego. Personel zakładu do każdej usługi podchodzi indywidualnie z należytym szacunkiem oraz ze zrozumieniem. Zakład pogrzebowy wychodzi naprzeciw wszelkim potrzebom oraz problemom Klienta, dopełnia również formalności urzędowych związanych z pochówkiem. Pracownicy ze spokojem oraz pełną empatią przeprowadzają Rodzinę w tym trudnym czasie przez każdy etap planowania ceremonii. W asortymencie domu pogrzebowego prezentuje się bogaty wybór trumien, urn, a także innych akcesoriów funeralnych niezbędnych do godnego pochówku. Firma posiada dwie własne kwiaciarnie, dzięki temu sprosta wszelkim wymaganiom przy doborze oprawy florystycznej ceremonii. Dopełnieniem wysokiego poziomu każdej usługi są wysokiej klasy karawany dostosowane do potrzeb Pogotowia Pogrzebowego, które umożliwiają natychmiastowy transport zwłok z każdego wskazanego miejsca.

Cmentarze w Siemianowicach Śląskich

Na terenie Siemianowic Śląskich znajdują się głównie cmentarze parafialne, jest także cmentarz ewangelicki. Został założony w 1886 r. i jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego. Innym ważnym cmentarzem na tym terenie jest Cmentarz Żołnierzy Soldatenfriedhof. Kolejnym z zabytkowych cmentarzy jest Cmentarz choleryczny na Sośniej Górze w Przełajce, to zbiorowa mogiła osób zmarłych na cholerę, która kilkakrotnie w I poł. XIX w. nawiedzała ten region.

Krematorium w Siemianowicach Śląskich

W mieście Siemianowice Śląskie nie ma krematorium, niemniej na terenie Śląska zlokalizowanych jest wiele spopielarni zwłok, z którymi współpracują miejscowe zakłady pogrzebowe. Jednym z najbliższych obiektów jest Dom Pożegnań w Katowicach. Położone w niedalekiej odległości jest także krematorium w Rudzie Śląskiej, krematorium w Chorzowie czy krematorium w Bytomiu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe