fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy EXITUS Siedlce

ul. Poniatowskiego 3, 08-110 Siedlce

801 12 12 12

25 632 60 11

Dom Pogrzebowy „EXITUS”, rozpoczął swoją działalność w 1995 roku.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Siedlcach

Siedlce to czwarte pod względem wielkości miasto województwa mazowieckiego. Na tym terenie z Pogotowiem Pogrzebowym współpracują liczne zakłady pogrzebowe mazowieckie. Położone jest na Południowym Podlasiu pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką. Liczące ponad 78 tysięcy mieszkańców Siedlce są siedzibą powiatu grodzkiego i lokalnym ośrodkiem  przemysłu przetwórczego, maszynowego, mechanicznego i środków transportu. Największym przedstawicielem przemysłu jest firma Polimex-Mostostal S.A., która należy do europejskiej czołówki producentów konstrukcji stalowych. Działają tu dwie szkoły wyższe: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny oraz Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa.

Siedlce zostały zbudowane przy dawnym trakcie handlowym, prowadzącym z Warszawy do Brześcia. Najstarsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1448 roku. W XVI wieku rozpoczął się intensywny okres rozwoju Siedlec, jednak dopiero osiedlenie się tu rodziny Czartoryskich spowodowało, że stały się znaczącym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym. Siedzibą rodu był jednokondygnacyjny pałac, przebudowany przez księżną Aleksandrę Ogińską w stylu klasycystycznym. Obecnie wraz z pawilonami ogrodowymi tworzy on zabytkowy zespół pałacowo – parkowy, który stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Inne warte zobaczenia zabytki Siedlec to m.in. XVIII wieczny ratusz miejski, w którego gmachu mieści się Muzeum Regionalne, klasycystyczna Kaplica pw. św. Krzyża czy barokowy kościół pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika. W Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach można obejrzeć „Ekstazę św. Franciszka” El Greco. Jest to jedyny w Polsce obraz tego malarza,  uznanego za jednego z najważniejszych europejskich artystów doby kontrreformacji.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w Siedlcach

W Siedlcach działa zaufany, doświadczony i profesjonalny Zakład Pogrzebowy EXITUS Siedlce. Firma od 1991 roku świadczy kompleksowe usługi związane z organizacją pogrzebów. Dzięki długoletniej działalności Zakład zdobył ogromny zasób rzetelnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, dzięki której wszystkie podejmowane działania wykonywane są na najwyższym poziomie. Przedsiębiorstwo posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji pogrzebów religijnych wszystkich wyznań, świeckich, trumiennych i urnowych. Zakład w Siedlcach zapewnia bogaty wybór akcesoriów pogrzebowych takich jak trumny, urny, odzież dla osoby zmarłej, krzyże, tabliczki nagrobne itp. Na życzenie Rodziny Zmarłego EXITUS organizuje niepowtarzalną oprawę kwiatową i muzyczną ceremonii pogrzebowej. Firma posiada własną pracownię florystyczną oraz kaplicę pożegnalną. Bogate zaplecze techniczne pozwala na dokonanie przewozu zmarłych z miejsca zgonu do chłodni, do kaplicy oraz na cmentarz. Przedsiębiorstwo posiada również własną chłodnię, gdzie realizowane są kompleksowe usługi prosektoryjne, w tym balsamowanie i zabiegi rekonstrukcji powypadkowej. Dodatkowo Firma przeprowadza kompleksowe prace cmentarne i ekshumacyjne. Dom Pogrzebowy w Siedlcach wyróżnia profesjonalizm świadczonych usług oraz wyjątkowo szeroka oferta, dzięki której Zakład przejmuje wszelkie obowiązki, którymi obarczone są Rodziny po śmierci bliskiej osoby. Wszystkie prace wykonywane są przez młody, kreatywny, rzetelnie przygotowany i zachowujący powagę wobec majestatu śmierci personel. W efekcie tak prowadzonej działalności firma stała się liderem lokalnego rynku branży funeralnej i jest rekomendowana przez Grupę Pogotowie Pogrzebowe.

Cmentarze na terenie miasta Siedlce

Na terenie miasta Siedlce zlokalizowanych jest się sześć cmentarzy, z których tylko dwa są czynne. Największym jest powstały w 1892 roku cmentarz tzw. Cmentarz Centralny, usytuowany pomiędzy ulicami Cmentarną i Piaskową. Na jego terenie znajdują się XIX wieczne nagrobki katolickie i prawosławne, a cały cmentarz został wpisany do rejestru zabytków w 1993 roku. Drugą czynną do tej pory nekropolią jest mieszczący się przy parafii Miłosierdzia Bożego tzw. Cmentarz Janowski. Po najstarszej XVIII wiecznej nekropolii Siedlec do dziś zachowały się nieliczne nagrobki, które zgromadzono wokół Lapidarium – niewielkiej klasycystycznej kaplicy. Nieopodal Cmentarza Centralnego zlokalizowany jest zabytkowy cmentarz wojenny z 1920, na którym pochowani są żołnierze z czasów wojny polsko – bolszewickiej i II wojny światowej. Przy ulicy Podsekulskiej znajduje się kolejny cmentarz wojenny, gdzie znajdują się groby żołnierzy Armii Czerwonej. Od XVI wieku istniała w Siedlcach liczna gmina żydowska. Na potrzeby tej społeczności powstały trzy nekropolie, z których do dziś zachował się założony na początku XIX wieku tzw. Nowy Cmentarz Żydowski przy ulicy Szkolnej 29.

Krematoria w Siedlcach

Żadne krematorium nie powstało do tej pory w Siedlcach, choć działają tu dwa zakłady pogrzebowe, które posiadają własne spopielarnie zlokalizowane w Wyszkowie i Otwocku – miastach oddalonych około 80 km od Siedlec m.in jest to krematorium Firmy EXITUS w Otwocku.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe