fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy SZCZEPAN ZIEMIAŃSKI Sanok

Markowce 71, 38-500 Sanok

801 12 12 12

664 430 494

Pogrzeb w Sanoku? Zakład Pogrzebowy Szczepan Ziemiański zapewnia kompleksową pomoc.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Sanoku

Herb miasta SanokSanok jest miastem położonym w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Jest to miasto powiatowe wchodzące w skład powiatu sanockiego, jest również siedzibą gminy wiejskiej Sanok. Liczba ludności Sanoka wynosi ponad 37 tys. mieszkańców. W Sanoku silnie rozwinięty jest przemysł chemiczny, dodatkowo już przed 1884 roku istniały w mieście kopalnie ropy naftowej. Powiat sanocki jest jednym z najstarszych na świecie ośrodków górnictwa naftowego. Przez miasto przebiegają drogi krajowe nr 28 i 84, a także droga wojewódzka nr 886. W Sanoku istnieją dwa lądowiska dla śmigłowców pogotowia ratunkowego.

Sanok jest miastem, w którym znaleźć można wiele zabytków. Ciekawym miejscem jest Park miejski im. Adama Mickiewicza. To jeden z najstarszych w Polsce parków typu górskiego. Znajduje się w nim wiele obiektów o charakterze historycznym, m.in. pomnik Tadeusza Kościuszki, zabytkowy budynek stacji wodociągowej pochodzący z lat 30. XX wieku, a także stacja pomp z początków XX wieku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Sanok

Na terenie powiatu sanockiego, profesjonalne usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy godny zaufania zakład z wieloletnim doświadczeniem. Firma jest gotowa w każdej chwili pomóc i wspierać swoim doświadczeniem oraz empatią, każdą osobę, która doświadczyła straty osoby bliskiej. Fachowość, sumienność i wrażliwość to cechy charakteryzujące ten cieszący się bardzo pozytywnymi opiniami zakład.

Zakład Pogrzebowy Szczepan Ziemiański Sanok świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe całodobowo, również w domu Klienta. Zarówno właściciel firmy, jak i zaangażowany personel, prowadzą fachowe doradztwo w kwestii doboru odpowiedniej trumny, urny, a także akcesoriów funeralnych w różnych formach i wzorach. Do dyspozycji Klientów jest również bardzo duży wybór eleganckich dekoracji florystycznych w postaci wieńców i wiązanek. W sprzedaży są również znicze i nekrologi. By odciążyć Rodzinę Osoby Zmarłej i umożliwić jej godne przeżywanie żałoby, pracownicy wypełniają w imieniu Klienta wszelkie formalności związane z organizacją pochówku. Firma kredytuje pogrzeby w ramach ZUS, KRUS, MSWiA, zapewnia wysoką jakość usług oraz indywidualne podejście do Klienta. Zakład Pogotowia Pogrzebowego wykonuje całodobowy transport zwłok na terenie kraju, posiada również własną nowoczesną chłodnię i kaplicę pożegnalną do dyspozycji Rodziny i bliskich Osoby Zmarłej.

Cmentarze na terenie Sanoka

Na terenie Sanoka znaleźć można wiele cmentarzy zarówno rzymskokatolickich, jak i wyznaniowych, a także wojennych. Warto zwrócić uwagę na cmentarz jeńców radzieckich w dzielnicy Olchowice. Nekropolia jest miejscem ostatniego spoczynku jeńców radzieckich, którzy ponieśli śmierć w Stalagu – obozie istniejącym do 1944 roku. Liczba osób zmarłych z powodu głodu, chorób, jak również rozstrzeliwań mogła wynosić około 20 tysięcy, jednak na cmentarzu pochowano około 10 tys. jeńców. W centralnej części cmentarza postawiono upamiętniający obelisk z tablicą informacyjną. Nekropolia wpisana jest na listę zabytków.

Drugą nekropolią zasługującą na wyjątkową uwagę jest Cmentarz Centralny, położony przy ulicy Rymanowskiej. Na terenie obiektu znajduje się Krzyż Powstańców oraz różne kwatery, m.in. kwatera żołnierzy polskich i oficerów Wojska Polskiego, kwatera żołnierzy Armii Czerwonej i inne, austriackie, niemieckie, węgierskie – z czasów I, a także II wojny światowej.

Krematorium w Sanoku

Na terenie miasta nie funkcjonuje spopielarnia zwłok. Zakłady i domy pogrzebowe działające w mieście Sanok, które posiadają w swojej ofercie usługę kremacji, korzystają z usług krematoriów zlokalizowanych w innych miastach w województwie podkarpackim.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe