rycki
Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.
Domyślamy się, że Twoja obecność tutaj nie jest przypadkowa i wiąże się z utratą bliskiej osoby. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy jak trudne, są to chwile, dlatego jesteśmy właśnie po to, by Ci pomóc. Zrobimy wszystko, co możemy, by ostatnie pożegnanie odbyło się z szacunkiem oraz wolą zarówno Zmarłego, jak i jego Rodziny. Pomożemy w dopełnieniu formalności i dopilnujemy, by ceremonia odbyła się z taktem i godnością. W powiecie ryckim pogrzeby odbywają się m.in. na cmentarzach w Rykach, Dęblinie czy Stężycy.
Stary Cmentarz w Rykach
Na terenie powiatu ryckiego, swoją działalność prowadzą zakłady pogrzebowe, które służą swoją wiedzą i pomocą. Możemy do nich zaliczyć: Usługi Pogrzebowe Mirosław Graczyk, KALIA Krzysztof Sawczuk, Usługi Pogrzebowe Dariusz Wąsowski, Krzysztof Dziekoński Kamieniarstwo usługi pogrzebowe czy też Zakład Pogrzebowy Komorniczak.
Powiat rycki położony jest w północno-zachodniej części woj. lubelskiego, na pograniczu z woj. mazowieckim. Stolicę powiatu ryckiego nazywano kiedyś „stolicą karpi”, ponieważ Ryki słynęły z gospodarstw rybackich. Największym miastem w powiecie nie jest jego stolica Ryki, a Dęblin, jest półtora raza większy od Ryk.
Jako, iż w Dęblinie znajduje się jedyna w Polsce Lotnicza Akademia Wojskowa, uroczystości pogrzebowe odbywają się tam inaczej. Żołnierze i osoby zasłużone zawsze były chowane inaczej, zazwyczaj pogrzeby wojskowe odbywały się w obecności wojskowej asysty honorowej. Jeden z takich pogrzebów odbył się 5-6 listopada 2019, był to pogrzeb śp. Gen. Bryg. Pil. Szczepana Ścibiora. Na uroczystość przybyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, samorządowych oraz wojskowych. Na uroczystości było słychać silniki samolotów, chórki i przemowy, jest to raczej niespotykany widok, by uroczystości pogrzebowej towarzyszyły samoloty. Gen. Bryg. Pil. Szczepan Ścibior został pochowany w pamiątkowej mogile, na nagrobku pojawiła się gapa, czyli odznaka polskich pilotów wojskowych. Cały grób został tak zaprojektowany, aby spoczywający w nim generał był zwrócony w stronę Uniejowa, swojego rodzinnego miasta. Dodatkowo przy pomniku została umieszczona przeźroczysta tablica z życiorysem generała.
Skontaktuj się z naszym działem pomocy